Skocz do zawartości
raffaelo

dziwny zapachach z nawiewu powietrza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nastepujacy problem w moim B6 z climatronikiem,

 

mianowicie zawsze gdy odpalam rano auto czuje specyficzny zapach (podobny do zapachu nikotyny) ktory wydobywa sie gdzies z nawiewu, przy czym trwa to ok 30sek do ok 1 min. To samo sie dzieje zawsze gdy zamykam obieg powietrza.

Zatem czasami mam wybor stojac w korku za autobusem, albo jego spaliny .. albo ten zapach...Czy ktos z was mial ten problem ?

Z gory wielkie dzieki za wskazowki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, mam nastepujacy problem w moim B6 z climatronikiem,

 

mianowicie zawsze gdy odpalam rano auto czuje specyficzny zapach (podobny do zapachu nikotyny) ktory wydobywa sie gdzies z nawiewu, przy czym trwa to ok 30sek do ok 1 min. To samo sie dzieje zawsze gdy zamykam obieg powietrza.

Zatem czasami mam wybor stojac w korku za autobusem, albo jego spaliny .. albo ten zapach...Czy ktos z was mial ten problem ?

Z gory wielkie dzieki za wskazowki.

Wszelkiego rodzaju nieprzyjemne zapachy prawie zawsze związane są klimatyzacją. Powodują je grzyby rozwijające się w całym układzie nawiewowym. Proponuję Ci odgrzybianie, tylko nie za pomocą preparatów piankowych/to już przeżytek/

Bardzo dobrym sposobem jest ozonowanie. Zabija się wtedy wszelkiego rodzaju ustrojstwo w całym obiegu nawet w wylotach na nogi pasażerów w tyle samochodu.

W lipcu ozonowałem samochód w zakładzie zajmującym się klimatyzacją i mam święty spokój z nieprzyjemnymi zapachami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli było palone w aucie to by się mogło zgadzać, bo w instrukcji stoi, że dym z papierosów wnika w układ klimy zwłaszcza przy włączonym chłodzeniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To samo sie dzieje zawsze gdy zamykam obieg powietrza.

 

Włączając obieg zamknięty załącza się też kompresor klimy.

Na parowniku osadza się wilgoć z powietrza i równocześnie uwalniają się zapaszki, które wcześniej tam zaległy.

Gruntowne czyszczenie klimy czeka kolegę.

Tymczasowo, żeby nie wdychać zapachów - zaraz po wciśnięciu obiegu zamkniętego wciśnij ECON. W B5 wyłączy to kompresor, w B6 pewnie też (chyba , że nie ;-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za odpowiedzi i wskazowki !! a wiecie gdzie mozna w Warszawie sprobowac z tym ozonowaniem i jaki jest tego koszt ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ozonowanie nie pomogło... co dalej ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OZONOWANIE ? Nigdy tego nie robiłem, ale z opisów- wygląda że to fajna sprawa. Swego czasu wpadła mi w rękę ulotka NORAUTO reklamująca taką właśnie usługę. Ceny nie pamiętam, ale nie było to jakoś kosmicznie drogo (wówczas bym zapamietał ;-) )

 

Powodzenia

Misiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapach osadza sie w parowniku klimatyzacji więc dlatego ozonowanie mogło nie pomóc. Nie powinno sie palić w aucie przy klimatyzacji bo potem z nawiewów leci nam zapaszek :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W samochodzie w którym palono przy zamkniętym obiegu i gdzie parownik jest w osadzie z dymu papierosowego jedyne wyjście to wymiana parownika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że bezpośrednie, bardzo dokładne spryskanie parownika dobrym środkiem do odgrzybiania klimatyzacji może pomóc. Niektóre są zapachowe, więc może zapach powietrza się poprawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieprzyjemny zapach nie musi wiązać się z nieużywaną od dłuższego czasu klimą. U mnie taki problem pojawiał się przy włączeniu obiegu zamkniętego i nie zależało czy klima była włączona czy nie. Przy wyłączonym obiegu zamknietym i właczonej klimie problem nie istniał wiec to nie mogła być klimatyzacja. O dziwo nieprzyjemny zapach nie przechodził nawet po kilku minutach - cały czas śmierdziało do puki nie wyłączyło się obiegu zamkniętego. Było to coś w rodzaju spalin, jakby rurę wydechową podłączono do nawiewów. Fakt, że wcześniej prawie nigdy nie używałem tej funkcji, spróbowałem ostatnio przy większych mrozach. Pomogło gruntowne czyszczenie - odkażanie kanałów przez serwis. Mają jakieś specjalne specyfiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności