Skocz do zawartości
Gość jorge

usterkowość silnika 1,8 TSI - Wasze opinie proszę

Rekomendowane odpowiedzi

Może różnice są w napinaczu
Kiedy się o to dopytywałem do właśnie w napinaczu jest różnica. Może konstrukcja bliźniacza, ale coś w osprzęcie innego, ze względu na inną normę emisji spalin. Tak czy inaczej współczuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, odgrzeje kotleta, jak się spisują te silniki przy wyższych przebiegach? mam zamiar kupić passata cc z tym silnikiem który ma najechane 96tys km, w opisie jest napisane ze miął 6 serwisów a ostatni przy 85tys samochód z 2008r

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem nowym użytkownikiem forum. Posiadam VW Paska 1.8TSI z 2009roku silnik BZB przebieg 67k km. Od pewnego czasu słyszę dziwne cykanie z prawej strony silnika. Byłem u mechanika i powiedział, że to cykanie dobiega z rozdzielacza paliwa. Powiedział również, że te silniki tak mają i można z tym jeździć. Proszę o rzetelną odpowiedź czy tak można jeździć, a jeżeli nie to co trzeba wymienić. Na forum nic na ten temat nie znalazłem, u wujka google też nic. Dzięki serdeczne za odpowiedź. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego nagraj to cykanie telefonem i wrzuć na forum. Inaczej nikt nic nie napisze bo tu wróżek nie ma.

Na forach piszą że cykanie w TSI pochodzi od wtryskiwaczy , które tak pracują . Ale to trzeba posłuchać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówisz i masz nagranie zrobione. Wstawię dwa filmiki pierwszy jak samochód jest zimny, a drugi jak jest rozgrzany. Powiedzcie czy coś mu dolega i czy ten typ tak ma? Na filmiku wskazuję palcem część którą mi mechanik powiedział, że cyka.

Silnik zimny:

http://przeklej.org/file/iHacVy/VID.20140602.193828.mp4

Silnik rozgrzany:

http://przeklej.org/file/K4GIJu/VID.20140602.215313.mp4

Proszę o opinie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wszystko jest normalne. To co pokazujesz to tak pracuje pompa paliwa. Mój silnik pracuje identycznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie słyszałem żeby tak chodził. Ale jeśli jest wszystko okej to DZIĘKUJĘ:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak raczej pompa Ci się kończy. U mnie było podobnie teraz po wymianie też cyka ale zdecydowanie ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak się objawia pad cewki zapłonowej w CDAA

 

Address 01: Engine (CDA) Labels: 06J-907-115-CDA.clb

Part No SW: 06J 906 027 HW: 06J 907 309 B

Component: MED17.5.2 03 9007

Revision: PAH04--- Serial number: VWZCZ000000000

Coding: 0404000C18070160

Shop #: WSC 05314 000 00000

 

3 Faults Found:

000768 - Random/Multiple Cylinder Misfire Detected

P0300 - 000 -

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 92692 km

Time Indication: 0

Date: 2015.04.02

Time: 08:07:00

 

Freeze Frame:

RPM: 2278 /min

Load: 98.0 %

Speed: 76.0 km/h

Temperature: 49.0°C

Temperature: 4.0°C

Absolute Pres.: 980.0 mbar

Voltage: 14.732 V

 

000772 - Cylinder 4

P0304 - 000 - Misfire Detected

Freeze Frame:

Fault Status: 01100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 92692 km

Time Indication: 0

Date: 2015.04.02

Time: 08:07:00

 

Freeze Frame:

RPM: 2278 /min

Load: 98.0 %

Speed: 76.0 km/h

Temperature: 49.0°C

Temperature: 4.0°C

Absolute Pres.: 980.0 mbar

Voltage: 14.732 V

 

004874 - Cylinder Disabling

P130A - 000 - - Intermittent

Freeze Frame:

Fault Status: 00100000

Fault Priority: 0

Fault Frequency: 1

Reset counter: 255

Mileage: 92693 km

Time Indication: 0

Date: 2015.04.02

Time: 08:07:40

 

Freeze Frame:

RPM: 771 /min

Load: 14.9 %

Speed: 40.0 km/h

Temperature: 54.0°C

Temperature: 5.0°C

Absolute Pres.: 980.0 mbar

Voltage: 14.605 V

 

Readiness: 0000 0000

 

Autem telepie, strach jechać. Laweta i ASiO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
. Powiedzcie czy coś mu dolega i czy ten typ tak ma?
Spróbuj zalać PB98. Powinno pomóc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Może trochę nie do końca w temacie ale może ktoś powie kiedy powinna być pierwsza wymiana rozrządu w 1.8 TSI BZB i kiedy kolejne oraz jaki przybliżony koszt w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CDAA jak zacznie walić łańcuch o obudowę ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić passata cc z silnikiem 1.8 tsi lub 2.0 tsi nie wiem tylko po którym roku silnik był poprawiony? Coś słyszałem ze od 2010 było już lepiej.... Czy zakup auta z roku 2009 z jednym z tych silników jest ryzykowny? Jak jest z ich awaryjnością?

Edytowane przez lonss

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kupisz BZB to nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wg mnie wszystko jest kwestią tego jak auto jest traktowane przez poprzedniego właściciela..

widziałem bzb który przy 150000km pluł olejem z każdej dziury a na bak benzyny wciągał 3 litry oleju.

Ja z kolei mam CDAA - z motorem odpukać nic się nie dzieje, we flocie lata też kilka sztuk i zero problemu z nimi.

zmiana nr napinacza który zawodził w tsi nastapiła >06.2010r.. choc jak wiadomo, że ten też poźniej zmieniono na nastęny..

Edytowane przez bastek-83

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silniki BZB mają już poprawioną wade z pobieraniem oleju tzn. inne pierścienie itp? W którym roku w B6 wprowadzono te silniki czyli kupując np. 2010 to na bank jest poprawiony silnik? W octaviach silnik wyszedł w 2011 roku, a jak jest w pasku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silnik BZB jest starszą konstrukcją był chyba przed BCAA.. pierwsze zmiany w silniku BCAA były po 08.2010.. ale dotyczyły chyba głownie napinacza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam do Was pytanie. Na dniach zamawiam passata kombi. Który wybrać silnik 1.4 TSI czy 1.8 tsi ? Jeśli 1.4 to który mocniejszy (150 km) czy słabszy (140km) i dlaczego.

Z góry serdecznie dziękuję za każdą odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam 1.8 TSI CDAA i jestem zadowolony z tego silnika. Silnik ma kopa że aż miło.

Te silniki posiadają kilka usterek i z pewnością nie są dla osób które nie lubią się bawić przy samochodzie ale w sumie to chyba dotyczy wszystkich TSI.

Trzeba regularnie czyścić zawory, często zmieniać olej i go dolewać, trzeba uważać na napinacz rozrządu a najlepiej go wymienić, pompę wody która lubi przepuszczać, wtryski które leją.

Wszystkie te roboty są dosyć proste i nie wymagają nadprzyrodzonych zdolności. Dostęp jest całkiem niezły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, chciałbym odświeżyć temat, czytam trochę na forum odnośnie usterek 1.8 TSI ponieważ zastanawiam się na kupne.

Byłem obejrzeć dzisiaj 3 sztuki i jeden z nich przykuł moją uwagę.

Passat ma prawie 100 000km przejechane, przy 82 000km uległ awarii silnik (rozrząd strzelił), naprawione wszystko (jak i czy dobrze? nie wiem)

Auto miało też wymieniane koło dwumasowe i sprzęgło i jakieś tam rzeczy eksploatacyjne.

Serwisowane w ASO było 2 lata do ukończenia gwarancji.

Ogólnie właściciel mówił, że miał trochę przygód opisanych wyżej, dodatkowo wycieki z miski olejowej itp. wszystko zrobione.

Silnik w tym momencie bez wycieków. Nagrałem filmik z pracy silnika na zimnym, może ktoś kto posiada taki silnik w swoim aucie i zna je lepiej niż osoba, która chce kupić mogła by podpowiedzieć czy silnik pracuje jak powinien czy nie ma jakiś niepokojących odgłosów, za opinie i porady będę wdzięczny.

Link do filmiku:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności