Skocz do zawartości
mana68

blokuje zamek tylnej klapy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Przeszukałem forum i choć podobnych tematów jest od groma ,to rozwiązania problemu nie znalazłem.Otóż:mam zamki na pilota. Otwieram zamek tylnej klapy z kluczyka ale tylko przy zamkniętych drzwiach. Otwieram drzwi z pilota i chce otworzyć (kluczykiem) tylną klapę - ani ruszy.Zamykam drzwi pilotem - klapa sie otwiera z kluczyka i tak w koło.Podsumowując aby nie zamotać - drzwi otwarte - klapy nie otworzę, drzwi zamknięte - klape otworzę. Gdzie może tkwić problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sedan czy kombi? Nie wiem czy jest w obu wersjach różnica , jeśli nie ma (może ktoś inny podpowie) to sprawdź czy kluczyk obraca się w trzech pozycjach. Ostateczność to rozebrać i oczyścić wkład zamka. Ktoś już to opisywał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam kombi i zamek obraca się w 3 pozycjach.Tak jak napisałem wcześniej zamek otwiera tylną klapę ale tylko wtedy ,gdy pilotem zamknę auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pokombinuj z pozycjami zamka u mnie tez tak było ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytam kumpla miał cos podobnego, tylko ze central robił to co u ciebie ale nie mogł nawet włozyc kluczyka w zamek, tylko otwarty jak zamkniety i na odwrót,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na popychacz od centralnego zamka, taki drut który idzie gdzieś z okolicy środka klapy do tego bębenka z kluczykiem. Powinien przestawiać zamek w pozycji otwarty/zamknięty. Ten drut ma na końcu gwint i plastikowy regulator którym można regulować. Popatrz przy otwartej klapie jak zamek pracuje i spróbuj tym pokręcić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być tak: Centralny zamknięty wtedy kluczykiem w klapie do oporu w prawo i wcisnąć..obie pozycje w lewo nie otworzysz. Centralny otwarty wtedy w pozycji środkowej wciskasz bez kluczyka i otwarte .Pozycja w lewo bez względu na centralny zawsze zamknięte. Ja mam ustawione w pozycji środkowej i gdy zamykam centralny klapa tez zamknięta i na odwrót, Ale nie używanie zamka w klapie spowoduje że może skorodować ,u mnie tak było i trzeciej pozycji nie miałem ale wystarczyło rozebrać wyczyścić i nasmarować i wszystko okey.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U minie jest jak koledzy wyżej piszą czyli:

-gdy zamek/kluczyk jest w pozycji poziomej to bagażnik otwiera się zgodnie z centralnym

-natomiast gdy zamek/kluczyk jest w pozycji pionowej to bagażnik otwiera zamyka się przeciwnie do centralnego czyli jak zamknę samochód centralnym to bagażnik mam otwarty a jak otworzę samochód centralnym zamkiem to bagażnik jest zamknięty.

 

także zwróć uwagę w jakie pozycji masz zamek/kluczyk

Edytowane przez cysiokysio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi.Dodam tylko,że jeszcze parenście dni temu wszystko było ok tzn tak ,jak opisuje kolega "lebow".Muszę się zatem dobrać do wkładki zamka w lampie? Lub zaglądnąć pod tą plastikową osłonę w klapie.Jeżeli się mylę to proszę o sprostowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostęp do zamka jest od spodu klapy, wystarczy jak zdejmiesz osłonę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dostęp do zamka jest od spodu klapy, wystarczy jak zdejmiesz osłonę.

 

Jak wyjąć wkładkę w tylnej klapie? Ciężko obraca się w niej kluczyk (w drzwiach już powyjmowałem i przesmarowałem), czy jest tam też śruba trzymająca wkładkę jak w drzwiach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zdejmij tą plastikową osłonę na klapie i będziesz miał dostęp do zamka. Sprawdz czy ten drut od centralnego jest prosty. Może też być zbyt krótki (lub za długi) wtedy należy zdjąć jeden z jego końców (jest to takie plastikowe jabłko) i wyregulować długośc tego pręta ( metoda prób i błędów, czyli rozkręć załóż i sprawdz). U mnie był podobny problem i właśnie tak go rozwiązałem. (uważaj na to plastikowe jabłko lubi pękać) Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności