Skocz do zawartości
Gość Pas05tdi

Co oznacza ta kontrolka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pas05tdi

Witam,

co oznacza kontrolka widoczna na zdjęciu ?

 

 

 

dsc00606zt9.jpg

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość loco

Awaria żarówki.

Na pewno masz CR z 2005 roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pas05tdi

Dziękuję za informacje. Co do oznaczenia to jest to samochód taty, a ja zaznaczyłem pierwsze lepsze. Znajde gdzieś w internecie spis i objaśnienie wszystkich tych kontrolek ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to raczej nie bedzie CR :D raczej na pewno :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy może zadam głupie pytanie ale co to jest te CR? powiem tyle jak były mrozy to przy porannym załączaniu samochodu zapalała mi się ta kontrolka ale po chwili gasła i wszystko było OK dodam że sprawdziłem wszystkie żarówki i działały jak było cieplej nic już nie świeciło przez całą wiosnę, lato spokój czekam na pierwsze mrozy czy znowu się zapali jakaś dziwna sprawa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bandi, ponoć nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi :D

 

CR = Common Rail, na te silniki przesiada sie VW w osobówkach rezygnując z PD = Pumpe Düse - pompowtryskiwacze, od 1998 roku w VW

Kontrolka zapala się po wykryciu przerwy w obwodzie różnych świateł. Ponieważ w obecnych generacjach VW prawie każda żarówka zasilana jest osobno, mozna ją diagnozować. Wystarczy że jakaś żarówka się nie załączy (co się często zdarza po jeżdzie na naszych kartofliskach) i wtedy jest meldunek (jak masz wyświetlacz MFA, wzglednie MFA+) i ta żarówka. W przypadku meldunku łatwo znaleźć przepaloną żarówkę, bo komp pisze jaka i z której strony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie przesiada jak sie przesiada. Tourage V10 ma nadal 10 pompowtrysków, 313Km i spalanie o 2-3l wieksze od tego badziewia 3l na CR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

co oznacza kontrolka widoczna na zdjęciu ?

 

 

 

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Pozdrawiam.

 

Kolego, po włączeniu zapłonu poczekaj kilka sekund i na wyświetlaczu powinien wyświetlić się komunikat która żarówka jest uszkodzona. Albo jeśli nie jest uszkodzona, to obwód której z żarówek ma problem. Na stówę w MFD+ jest taka opcja. Czy tak jest i u Ciebie to sam sprawdź.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy może zadam głupie pytanie ale co to jest te CR? powiem tyle jak były mrozy to przy porannym załączaniu samochodu zapalała mi się ta kontrolka ale po chwili gasła i wszystko było OK dodam że sprawdziłem wszystkie żarówki i działały jak było cieplej nic już nie świeciło przez całą wiosnę, lato spokój czekam na pierwsze mrozy czy znowu się zapali jakaś dziwna sprawa?

 

 

U mnie dziś rano podczas pierwszego odpalania auta zapaliła się również. Już chciałem sprawdzać która żarówka się przepaliła a tu nagle zgasła. Gdy temp. na zewnątrz była wyższa nie zdarzyło się to nigdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poweim tak ta kontrolka oznacza spalona żarówkę. Maiłem to samo jak wsadzilem do mojego Passata postojówki LED jak wymienilem na normalne nie świeciła jak zmienilem na led zaświeciła sie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Już chciałem sprawdzać która żarówka się przepaliła a tu nagle zgasła.

Nie musisz sprawdzać, chwilę po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawi się napis, która żarówka jest uszkodzona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mest1987

Nie wiem czy posiadasz ksenony, ale jeśli je masz to zobacz czy gniazdo się nie wypięło. Ja tak miałem podczas załączania biksenonów zapalała się właśnie taka kontrolka, i jeden biksneno się nie świecił, pojechałem do serwisu i sprawdzili nic nie płaciłem bo auto na gwarancji i okazało się że wtyk był lekko wypięty. podłączyli i wszystko pięknie śmiga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie musisz sprawdzać, chwilę po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawi się napis, która żarówka jest uszkodzona.

 

Dobrze wiedzieć ponieważ prędzej czy później któraś się przepali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co oznacza jak pulsuje ta kontrolka? Żona zadzwoniła do mnie z trasy, a nie mam możliwości sprawdzić w MFA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A co oznacza jak pulsuje ta kontrolka? Żona zadzwoniła do mnie z trasy, a nie mam możliwości sprawdzić w MFA.

niech sprawdź lampy czy się wszystkie świecą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie świecił mi halogen to świeciła bez przerwy, a teraz miga - wydaje mi się że tym razem nie chodzi o spaloną żarówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak nie świecił mi halogen to świeciła bez przerwy, a teraz miga - wydaje mi się że tym razem nie chodzi o spaloną żarówkę.

Przy przepalonej żarówce kontrolka może się świecić lub mrugać ;) kontrolka ta informuje nas o uszkodzeniu żarówki lub problemach z systemem świateł drogowych skrętu, przykładowo:

 

123tx.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności