Skocz do zawartości
Gość mikes_ek

Olej 20w 50?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mikes_ek

Witam.Mój Passat bierze olej.Pisałem już o tym wcześniej.Około 1litra na tysiąc km.Olej GM 10w40.Silnik i pierścienie są bez zarzutu.Głowica była u regeneracji.Ostatnio dostałem w ręce katalog z olejami.To znaczy jaki olej powinien być stosowany do danego samochodu.I z tego katalogu jasno wynika,że Passat rocznik 1997 silnik 1.6 8 zaworów powinien być zalany olejem 20w50.To jest przecież olej o dużej lepkości stosowany do zajechanych silnikow .Może mam zwyczajnie nie odpowiedni olej i przez to mam takie zużycie?Co o tym myślicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Mam podobny problem 1l/1400km( 10w40 ) jeszcze nie zdiagnozowłem którędy zjada ( bo nie gubi ) lekko kopci po odkręceniu korka wlewu oleju, może ktoś sie orientuje czy można stosować gęstsze oleje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marewel

Powymieniajcie pierscieniem,a nie katujecie motor taka smolą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikes_ek

No ale pierścienie mam w stanie idealnym głowica też.Samochód nie dymi i pracuje jak nowy.Tylko zużycie oleju mnie dobija.Nic innego mu nie dolega.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze wlej olej a nie gowno znane jako GM polsyntetyk?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafbud1986

zrób test spręzania a nie jakis gęsty kisiel będziesz wlewal do silnika ciekawe czy przy 30 stopniowym mrozie za bardzo nie zgęstnieje ten olej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ciekawe czy przy 30 stopniowym mrozie za bardzo nie zgęstnieje ten olej

 

nawet silnik nie zakreci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wlać dobry olej 10w40 półsyntetyk. Ja w innym samochodzie bardzo sobie chwalę Midland półsyntetyk. Te 20 przed W zarżnie Ci silnik w mr oźną zimę. 20W50 na Saharę w sam raz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mikes_ek
moze wlej olej a nie gowno znane jako GM polsyntetyk?

Przed GM miałem Castrola i ta sama sytuacja.Sprężanie też idealne.Ostatnio tylko płynu mi trochę ubyło.

Acha 2 miesiące temu wlałem w niego ceramizer,którego polecił mi mechanik.Na jakiś czas pomogło.Zużycie spadło do 0.5 litra na 1000km.Potem znowu to samo.Co myślicie o tym ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oleje "X"w50 i "X"w60 sa olejami do silnikow wysilonych na lato a nie do ZARZNIETYCH !!

 

..zarzniete silniki sie remontuje albo wymienia !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TAKIM JAK ZALECA PRODUCENT !!!!

 

...i nie kombinuj !!

 

podstawa do zmiany oleju jest badanie CISNIENIA OLEJU !! jesli sa spadki wtedy ew nalezy wlac gestrzy ALE to tylko polsrodek na jakis czas potem i tak padnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odkopałem temat bo po przeglądniąciu wszystkich wątków na temat oleju do 1.6 nie ma konkretnej odpowiedzi. Mam pytanie, jaki olej zalać do swojego silnika ? Teraz jeżdzę na Castrol gtx magnatec 10W40 i nie mogę narzekać, smarowanie bardzo dobre - z rana po odpaleniu silnika zawory zagrają ze 3 sekundy i cisza, czy polecicie coś lepszego do tego silnika? Od wymiany do wymiany czyli 15tys.km. łyknie około półtora litra, ale moja noga lekką nie jest. Dodam że nie mam instalacji gazowej.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam rok młodszy pojazd silnik 1.6 tylko AHL i leję półsyntetyk mobila - nieźle się sprawuje, żadnych porannych stuków itp. Jak było ostatnio -22 stopnie palił na dotyk.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja uwaga do znawców oleji GM, nic innego tam nie jest lane jak Mobil 1 albo Castrol, wiec jak ktos nie wie do końca po co pisze ze to gówno??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moja uwaga do znawców oleji GM, nic innego tam nie jest lane jak Mobil 1 albo Castrol, wiec jak ktos nie wie do końca po co pisze ze to gówno??

A możesz dać na to jakiś dowód. Nie to zebym podważał twoje słowa, chciałbym tylko wiedzieć skąd takie zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, oleje gm to inne marki w opakowaniu gm. syntetyk to chyba mobil, ale polsyntetyk to juz nie wiem skad biora. poza cena nic specjalnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja polecam olej motul, w silniku byl castrol jak go kupilem i bral olej jak szalony, po zmianie na motula praktycznie zero ubywania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, odgrzeję trochę kotleta ale jak już jest temat z olejem do 1.6 to nie będę zaśmiecał nowym.

Wymieniałem ostatnio olej w swoim AHL, był zalany 5W40 Mobil, niestety nie mogłem nigdzie takiego dostac wieć kupiłem 5W50 (tez Mobil). Po zmianie wszystko fajnie, silnik cichutko chodzi, może nawet troszke lepiej sie wkręca ale przy porannym odpalaniu słychac przez 1 sekundę zawory...olać sprawę do nastepnej wymiany czy nie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności