Skocz do zawartości
PiotrekVW

Xenon Passat B4 ktos montowal ?

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem jak się jeździ na ksenonie w nocy, ale skoro ktoś jeździ dużo i w nocy, powinien o tym pomyśleć wcześniej i kupić auto z ksenonem, albo takie które można je legalnie doposażyć.

No jak bym mógł legalnie doposażyć moje B4 w xennony to byl juz to zrobił dawno. Jeśli chodzi o myślenie nad samohcodem to mnie było stać na B4, jeśli chodzi o fabryczne xennony to musiał bym kupić 3BG.

Ja mam swoje zdanie którego nie zmienię: Ksenon w b4 tak, ale nie po najtańszej drodze czyli zestaw H1 z allegro.

Się zgadzam, dlayt tego tzreba dopuiścić sie kombinacji i wpakować w lefrektor projektor homologowany i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zalozone lampy z bmw e36 na soczewkach. W soczewkach zmienilem ksztalt przeslony aby uciac razace widmo swiatla. Zamontowany jest do tego hid od well-done o barwie 5000k. Swiatla ustawione na sacji i swieci to rewelacyjnie, jeszcze nikt mi nie mrugal i sam sprawdzalem zamieniajac sie kolega autkami, podczas mijania nie ma zadnego efektu oslepienia. Jest to na razie tymczasowe rozwiazanie, bo juz kompletuje ori bi xenon z mercedesa s-klasse W221, i spryski wysokocisnieniowe w zderzak. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zalozone lampy z bmw e36 na soczewkach. W soczewkach zmienilem ksztalt przeslony aby uciac razace widmo swiatla. Zamontowany jest do tego hid od well-done o barwie 5000k. Swiatla ustawione na sacji i swieci to rewelacyjnie, jeszcze nikt mi nie mrugal i sam sprawdzalem zamieniajac sie kolega autkami, podczas mijania nie ma zadnego efektu oslepienia. Jest to na razie tymczasowe rozwiazanie, bo juz kompletuje ori bi xenon z mercedesa s-klasse W221, i spryski wysokocisnieniowe w zderzak. Pozdrawiam

Widać kolego, że ogarniasz temat i wiesz co i jak powinno być. Ze swojej strony, mogę jedynie doradzić, albo podpowiedzieć, by nie pchać się koniecznie w bi-ksenon, zwłaszcza jeden z najgorszych. Soczewki z merca w211 jest to chyba już najstarsza konstrukcja soczewek jakie powstawały. Polecałbym mimo tego, że szału to nie robi pozostać przy pojedynczym ksenonie.

Dlaczego?

Znasz powiedzenie "jak coś jest od wszystkiego, to jest do niczego" to samo tyczy się soczewek. Pamiętaj, że 99% czasu będziesz jeździł na światłach mijania, a nie drogowych. Dlatego montując soczewki w lampie b4, bardziej skupił bym się nad światłami mijania. A zapewniam cię, jeśli użyjesz soczewek z odpowiednich samochodów, zapomnisz o tym, że w samochodzie masz jeszcze światła drogowe. Najlepsze soczewki jakie do tej pory ktokolwiek wyprodukował były montowane w lexusie ls430 (ale dostać takie w Polsce jest praktycznie zadaniem niemożliwym) drugie w kolejności to soczewki z hondy s2000 i na końcu soczewki z hondy accord (lub acury tsx) to są 3 soczewki, z którymi nie może się równać żadna konstrukcja Helli, nawet gdy jest z systemem skrętnym. Wszystkie te soczewki są japońskiej produkcji (Stanley) ich szerokość świecenia jest na tyle dobra, że nie były one nigdy montowane z systemem skrętu.

 

Więc skoro się nie śpieszysz, to radzę poszukać tego typu soczewek. Gwarantuję, że będziesz zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze ja mam juz soczewki z mercedesa W221, a nie 211. Jest to ta najnowsza s klasa. One juz maja chyba inna konstrukcje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko ze ja mam juz soczewki z mercedesa W221, a nie 211. Jest to ta najnowsza s klasa. One juz maja chyba inna konstrukcje:)

Zdziwiłbyś się, skoro ma system "skrętnych świateł" to cudów bym się nie spodziewał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zalozone lampy z bmw e36 na soczewkach.

Podeslal bys fotke tej konstrukcji. Ja skleciłem coś takiego. Przesłona porpawiona o drugie odcięcie. Tylko jeszcze gładkie szyby zalatwić.

83d08cbb16f439acm.jpg

Oczywiscie to poczatek mojej produkcji, nastepne zamierzam zrobic na seoczewce pod D2S homologowanej żeby już nikt sie nie czepiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super ci to wyszło, sam sie zastanawiam czy dalej rzeźbić te moje czy wstawiac od e36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie mi jaka bedzie roznica miedzy ori soczewka bixenonowa z z ori zarnikami, a z zarnikami hid?

 

Rob dalej swoje, bo z E36 DUZO roboty, trzeba m.in. duzo przerabiac grill, pas przedni no i malowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A powiedzcie mi jaka bedzie roznica miedzy ori soczewka bixenonowa z z ori zarnikami, a z zarnikami hid?

Chodzi mi o to jak by sie ktoś kiedys przywalił to lampa ma homologacje, bo projektor ma. Ogolnie projektor na zarniki halogenowa nie ma drugiego odcięcia. Ja to poprawiłem kawałek blaszki i po sprawie, ale teraz ten patent jest totalnie nielegalny.

Rob dalej swoje, bo z E36 DUZO roboty, trzeba m.in. duzo przerabiac grill, pas przedni no i malowac.

Bede dłubał dalej. Jak nazbieram kasy to w to co zmontowąłem zamiast tych projektorów wsadze jakieś na D2S.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na górze klega nie pamietam ktory pisal ile zostalo zatrzymanych dowodów rej aut które miały zamontowane zestawi HID z allegro... W SAMYCH żARACH SMIGALO TAKICH AUT ZE 20szt. smigaja do tej pory widze je codziennie prawie kilka z nich to auta moich kolegow jedni mieli soczewki drudzy smigali na zwyklych reflektorach. do dzisiejszego dnia zostały może ze 2 auta na zestawach HID, reszta pościągała (zatrzymane dowody)... i nie było gadania bo ja mam soczewke i spryskiwacze. Rozmawiałem z mądrym policjantem (rzadko się to zdarza) i pytałem co z przerobionymi lampami na soczewke... odpowiedział mi prosto że przerabiane lampy tracą swoja homologację i nie nadają sie do użytku, ładnie to wygląda lecz nie jest do dopuszczone do użytku, każda przeróbka seryjnego reflektoru prowadzi do konsekwencji takich jak zabranie dowodu rejestracyjnego oraz mandatu w wys do 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też zdjołem HID, nie dla tego ze dowód mi zabrali a poprostu oślepiałem. Uśmiałem się jak zobaczyłem jakie widmo daje lefrektor na halogenie. Wali w niebo jak trzeba (mniej niz z HIDem ale oślepiać będzie), jest orginalny hella, sprawny. Poprawiłem instalcje, znaczy dwa przekaźniczki i z 1,5V spadku uzyskałem 0,3V.

Jest git i da się jeździć. Przedwszytskim legalnie i nikt mi nic nie może zrobić za to że oślepiają....

Dodam że ustawione są poprawnie.

 

. odpowiedział mi prosto że przerabiane lampy tracą swoja homologację i nie nadają sie do użytku

Mozna to homologować, ale koszt jest koło 3tys, się interesowałem ostatnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
każda przeróbka seryjnego reflektoru prowadzi do konsekwencji takich jak zabranie dowodu rejestracyjnego oraz mandatu w wys do 500zł.

 

no to ładnie, ja tez mam soczewki ale w B3, kurcze tzreba sie bedzie kryć:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zabieraja bo montuje sie hidy od 6000K wzwyz. Moze to i wyglada "bajerancko", ale swieci gorzej i rzuca sie w oczy. Jak zamonujesz 4300 jak ori nawet nikt nie zwroci uwagi na nie:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w swoim pasaciku ma wstawione żarówki Philips BLUEVISION i jest bardzo ladne bialutkie światło :) widoczność w nocy elegancka :) kolega ma w AUDI A4 z 2003r soczewe i wstawil te same żarówy co ja mam nie ma porównania na zwyklej żarówce. PHILIPS BLUEVISION daja bardzo mocne swiatło cena też dobra,za jakość sie placi... mowi ze xenony mu sa nie potrzebne hehe.

 

KRESEK montowałem koledze zestaw z palnikami o barwie 4300K w soczewkach w styczniu tego roku pocieszył się nimi do majówki. pojechał nad morze i miski w gorzowie wlkp. go odstrzelili. Pałki już sie trochę znają i nie ma co sie z nimi sprzeczać bo oni swoje wiedzą

Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zabieraja bo montuje sie hidy od 6000K wzwyz. Moze to i wyglada "bajerancko", ale swieci gorzej i rzuca sie w oczy. Jak zamonujesz 4300 jak ori nawet nikt nie zwroci uwagi na nie:)

Co z tego, jak ostatnio są modne kontrole, podczas której pierwsze słowa policjanta brzmią tak:

"Poproszę dokumenty, wyjść z auta i otworzyć maskę (...)"

Najpierw sprawdza jakie masz źródło światła, a potem: czy zgadza się ono z oznaczeniem na reflektorze. (Przynajmniej u nas w Krakowie tak działają)

Gdy policjant dostanie profity od liczby ukaranych kierowców, to przecież nie przepuści łatwego zysku, wypatrzy z kilometrów, że w twoich lampach są ZENONY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Poproszę dokumenty, wyjść z auta i otworzyć maskę (...)"

I tak samo robia w żarach :D nie ma zlituj sie... tylko że w moim miescie nasza żarska policja jest wspomagana przez mistrzow z Gorzowskiej drogówki, zrobili przesiew i nie ma już kozakow z xenonem. a pewnie sie zastanawiacie co robi policja z gorzowa w żarach hehe mamy takiego super komendanta ze co chwile mamynowcy palkarzy w miescie. nasi smigaja na wymiane do innych misat zielona gora albo G.wlkp a tamci smigaja do nas i przy kontroli nie pogadasz. mandat i dowidzenia. zapraszam wieczorkiem do mojego super fajnego misteczka tych co maje xenonek zamontowany. chwila moment i po xenonach :D

 

---------- Post added at 02:02 ---------- Previous post was at 01:59 ----------

 

oznaczeniem na reflektorze.
masz xenon a na reflektorze oznaczenia na zarowke halogenowa <hahaha> i juz jestes w dup..... Edytowane przez auchi007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Lampa pod xenon musi mieć na szkle wytłoczony znaczek homologacji E1 zeby można zastoswać legalnie xenon.

 

E1 to poprostu homologacja niemiecka, reflektor wyposarzony w zenon na mijania musi mieć oznaczenie DC a na długie DR, reflektor halogenowy tez ma oznaczenie E1 !!!!:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta

 

Też już zaczynam się zastanawiać nad xenonami. Mam u siebie żarówki Philipsa Extrime Vision Ultra +100 i przetwornice i nie na takie światło liczyłem. Strasznie słabo widać drogę. Dodam że na przeglądzie zostały oba reflektory prawidłowo ustawione

Wraz że już zaczyna się robić cieplej pomyślałem nad takim zestawem http://allegro.pl/zestaw-max-xenon-xenony-ksenony-vw-passat-b4-h1-i3023849213.html

 

Wiadomo du.y nie urywa ale zawsze coś myślałem o barwie 4300k aby nie waliło niebieskim a nie rzucało się w oczy czy to bd dobry pomysł ? Będę musiał jeszcze polerować szkła jeśli obie lampy mają rok kupowane w ASO ?

Edytowane przez KLICHO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak będzie się rozchodziło światło bez soczewki. Ja mam wsadzone soczewki bixenon, świeci bajecznie, są wypolerowane oczka pod soczewkę. Jeździłem tak dobre dwa lata po całej polsce, a ostatnio w ciągu dwóch tygodni miałem 3 kontrole i odpuściłem sobie xenon do wiosny (bo teraz za zimno na przekładki). Nie wiem jak u Was w Kielcach, ale u mnie w mieście to łapanka jest teraz na xenon i nie ma sensu utrata dowodu dwa razy w miesiącu (nigdy nie dostałem mandatu, ale grozi za to do 500zł). Warto przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności