Skocz do zawartości
adams

Wolna amerykanka Lubelskie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kolesku

nie ma ktoś tunera tmc na zbyciu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze ktoś wie gdzie w lublinie lub okolicy mozna kupić używane części do amerykanskich samochodów?

konkretnie Jeep

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś mi się kojarzy na kunickiego, jakiś sklep jest z częściami do amerykańców, jadąc od wiaduktu kolejowego zaraz po prawej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się coś kojarzy na wylocie na Warszawę? Chyba że to tylko serwisy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tylko serwisy

ta , w dodatku jeden tylko, i to robi głównie skrzynie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w ciecirzynie?

W necie wlasnie znalazlem.ktos tam byl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co konkretnie potrzebujesz do Jeepa? Do swojego kupowałem coś w Ciecierzynie, ale wybór marny i ceny wysokie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylny zderzak jeep WG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zadzwoń tutaj:

 

http://ksiazka-firm.pl/auto-fuks-mon...5tek-502566954

 

Sporo osób poleca "księdza" zarówno jeśli chodzi o mechanikę jak i źródło części.

slyszałem o nim ale nie wiedziałem ze handluje tez częściami.

wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pawcio1222

Witam mam problem w moim passacie B5 dostaje mi się woda do środka odpływ wyczyściłem uszczelniłem komputer i dalej mi się leje pod dywanik kierowcy, może znacie kogoś co by się podjął takiej naprawy w Lubartowie bądź Lublinie ja już nie mam siły do tego (;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam problem w moim passacie B5 dostaje mi się woda do środka odpływ wyczyściłem uszczelniłem komputer i dalej mi się leje pod dywanik kierowcy, może znacie kogoś co by się podjął takiej naprawy w Lubartowie bądź Lublinie ja już nie mam siły do tego (;

Sprawdzales linke od otwiera maski mi sie wlasnie przez nia lalo mialem staw w passku :) jeszcze moze sie lac przez drzwi jak blacha jest nie szczelna http://forum.vw-passat.pl/threads/40108-Woda-w-samochodzie?highlight=Woda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Napisałem że mam na zbyciu zderzak i dostałem ostrzeżenie że niby handluję. Więc w robiąc sprostowanie - mam do oddania. LC9Z kombi tył (bez listw narożnych). Jak ktoś potrzebuje z forum to oddam bo mi zagraca garaż w sposób natarczywy i ekspansywny w kierunku bramy ... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Czy ktoś w Lublinie umie poprawić zimne luty w zamku drzwi? Już prawie wyjąłem zamek... i co dalej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalej podłącz lutownice ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku
Dalej podłącz lutownice ...

i w tym momencie moje zdolności manualne ulegają raptownemu zakończeniu .... aczkolwiek abstra***ąc od tego faktu to i tak nie posiadam tak skomplikowanego urządzenia jak lutownica... :/ wstyd się przyznać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy ktoś w Lublinie umie poprawić zimne luty w zamku drzwi?

Przejrzyj dokładnie wszystkie widoczne luty na ścieżkach, czy nie mają pęknięć, czy nie wyglądają podejrzanie. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czesc wszystkim :)

 

Moze zaczne od poczatku bo sprawa jest grbusza. W skrocie to post ten bedzie dotyczyl pomocy w kupnie samochodu dla motoryzacyjnego laika.

 

No wiec potrzebuje nabyc samochod bo moj poprzedni (Golf III) skapitulowal i o ile sie dowiedzialem to raczej reperowanie go przewyzszy wartosc. Droga eliminacji doszedlem do tego, ze zachorowalem na Passata kombi w diesel'u z kilku powodow, a glownie ze wzgledu na to, ze:

 

- jest schludny - ani krzykliwy, ani nudny - po prostu fajny i wierze, ze mozna go fajnie zrobic (zreszta w galeriach tutaj jest pare cacuszek)

- jest to raczej duzy samochod - glownie chodzi o miejsce dla kierowcy poniewaz sam jestem spory i w wiekszosci pojazdow jest mi po prostu ciasno. Poza tym ma spory bagaznik co w moim wypadku jest tez wazne, bo czesto przeowoze rozne szpeje (rower, decha, inne rzeczy)

- z tego co czytam jest dosc ekonomiczny - dla mnie ma to znaczenie, nie jezdze duzo i czesto ale jednak paliwo kosztuje

- jest "pancerny" - przynajmniej tak wywnioskowalem z Waszych postow

 

To sa moje mniej lub bardziej trafne przemyslenia - ale do rzeczy. Chcialem tez wersje w miare dobrze wyposazona, zebym nie musial wymieniac/szukac/obszywac wnetrza, zebym od razu mial ksenony na wyposazeniu i nie bawic sie w homologacje i pare innych drobiazgow - raczej estetycznych wiec z tym sobie poradzilem.

 

To czego nie jestem pewny (mimo, ze szukalem na forum ale moze przeoczylem) to silnik - z tego co zrozumialem to nie ma drastycznych roznic pomiedzy wersja 1.9tdi AVF i 2.0tdi BGW (pomijajac DPF, ktory jesli sie o niego w miare dba to nie sprawia problemow). Czy wiec niezaleznie od tego, ktora wersje kupie to bedzie dobrze?

 

Kolejna sprawa i wlasciwie glowny powod tego postu - czy jest ktos, kto sie zna, albo moze polecic kogos kto sie zna i ma troche czasu, zeby zerknac na danych samochod. Mimo ze przekopalem chyba wszystkie tematy/posty o otwieraniu drzwi, sprawdzaniu lusterka fotochromatycznego, krancowkach, wodzie pod podloga, rozpedzaniu sie i sprawdzaniu czy daje znac MFA i tysiac innych dupereli to jednak jest to wiedza sucha. Albo bym spisal sobie na kartce, albo nauczyl na pamiec, ale i tak obstawiam ze kazdy handlarz by mnie zrobil w jajo bo powiedzmy zajmuje sie czym innym niz motoryzacja, a przynajmniej nie jest to mechanika/elektryka samochodowa :)

Nie chcialbym po prostu kupic samochodu ktory po 100km padnie, albo za msc okaze sie, ze 3/4 rzeczy w nim nie dziala, pol silnika do wymiany, a w ogole to byl spawany z 3 roznych. Moze to troche paranoja osoby, ktora naogladala sie naczytala roznych tekstow w internecie, ale jednak nie chcialbym sie wpakowac na mine.

 

Niejako moim punktem odniesienia sa takie 2 projekty

 

1. http://images40.fotosik.pl/182/d202c45ec1b5fcd8.jpg

2. http://farm4.static.flickr.com/3447/3894111265_eb55253180_b.jpg (chodzi generalnie o oklejony dach na czarno)

 

Pod ich katem znalazlem na allegro taka aukcje http://allegro.pl/vw-passat-b5-fl-gt-tdi-highline-full-opcja-i3390224937.html ( Dolaczam zrzuty ekranu na wypadek gdyby skonczyla sie za wczesnie)

 

3390224937_6.jpg

 

Problem w tym, ze Bochnia jest jednak kawalek drogi od Lublina i jechac na pale samemu jest troche bez sensu (w moim wypadku) - stad kolejne pytanie - myslicie, ze jest ktos zaufany na forum z tamtych okolic kto sie zna i po jakims dogadaniu zechcialby zerknac pod katem technicznym ten samochod? Ewentualnie przychodzi Wam do glowy, jakas oferta z okolicznych, albo po prostu blizszych komisow? Albo moze gdzies zrobilem jakis duzy blad w rozumowaniu i cena tego samochodu jest zawyzona?

 

Z gory dzieki za kazda pomoc bo jestem w kropce troche, samochod jest dla mnie wazny bo sluzy mi do dojazdow w zwiazku z praca, a nie chcialbym utopic takiej kasy bo troche juz ja odkladalem, a i tak mysle ze bez pewnej pozyczki sie nie obedzie, dlatego to co kupie chce zeby bylo przyzwoite, a nie kosztowalo mnie 3x wiecej niz planuje :)

3390224937.jpg

3390224937_4.jpg

Edytowane przez arude
Poprawione linki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kolesku

Cięzko jest kupić ten jedyny i wymarzony. Od handlarza w 99% będzie coś miał na sumieniu i oby to była lekka stłuczka ładnie naprawiona a niżeli poważny dzwon, czy cofnięty licznik o prawie 200 tysięcy kilometrów. W prywatnych ogłoszeniach prędzej. po vinie możesz u jednego kolegi z form sprawdzić historię samochodu. Tylko nie kupuj auta od prywatnej osoby ściągającej samochody i przepisującej umowę kupna pomiędzy "niemcem" a tobą - mogą z tego być poważniejsze problemy. Pozostaje jeszcze opcja znalezienia auta w ogłoszeniach forum, od użytkownika który istnieje już dłużej a nie tylko się zarejestrował by spzredać auto. Osobiście poleciłbym ci inny sposób (i tu pewnie spotkam się z falą krytyki). Kup auta jak najtaniej. Zasada jest prosta - im mniej wydasz na sam zakup, tym więcej ci zostanie na naprawę. Naprawiając auto dokładnie wiesz jakie części idą na montaż, przy okazji wiesz co cię może w przyszłości zaskoczyć. W takim wypadku prędzej zmieścisz się w zakładanym budżecie. Tym bardziej że chyba z tych lat większość aut wymaga jakiegoś wkładu. Jeszcze jedna sprawa - zapomnij o okazjach pod zachodnią granicą. w zeszłym roku z kolegą (jeden z forum) zrobiliśmy trasę Lublin - Sosnowiec - Zabrze - Wrocław - Legnica - Zielona Góra - Ostrów Wlk - Łódź - Radom - Lublin i nic!!! Zrobiliśmy jak dobrze pamiętam coś koło 1500km obejrzeliśmy sporo passatów tylko 3BG i żaden nie był nawet blisko tego co nazwać można roboczo "krytyczne minimum". Stracony czas, pieniądze, kupa nerwów (z przewagą tego pierwszego :P) etc...

 

No ale niech się inny wypowiedzą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zasada jest prosta - im mniej wydasz na sam zakup, tym więcej ci zostanie na naprawę

tru ;-) a naprawiał będziesz na 2 banki ;-) I też uważam iż jazda na Śląsk itd nie ma sensu... Topielce, składańce, pobijaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności