Skocz do zawartości
Gość jacue

Przebieg/olej/zuzycie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość maly_passat

Nie ma na to rogóły wsumie, to sa Diesle więc musi coś tam pociągnąć oleju, taki ich już urok:) :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość zetes

150 tyś., olej mobil 5W40 synt S specjal V,(505.01)

0,5l bierze na 15 tyś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
akie macie przebiegi?

230000

Na jakim oleju jezdzicie?

GTD MAGNATEC 10W-40

Jakie macie zuzycie oleju?

Między wymianami nie dolewam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mobil 1 super s 10w40

 

212 kkm

 

nie dolewam, wymiany co 10 kkm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na liczniku 155 tyś realnie hehe sam chcial bym wiedzieć :P

 

Orlen - mineral do gazu 15w40

 

jak była szczelna uszczelka pod miską to 0,2L na 15000 km od 2 miesięcy lepiej nie pytać :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

198500km

 

Shell Helix Plus 10W40 (wcześniej był Mobil 1 10W40)

 

wymiana co ok. 7-8 kkm, w międzyczasie dolewka ok 0,2-0,3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sly30

Udokumentowane 270tys CASTROL GTD 10W/40 nie zauwazylem aby cos ubywalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

93000km

 

Mobil1 0W40 (wcześniej Castrol 0W30)

 

Od wymiany przejechałem ok. 4000km i ubyło na bagnecie 1/4 stanu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponad 227tyś na liczniku realnego możebyć jakies 20-30tyś wiecej

olej Mobil 1 Super S 10W40

nie dolewam nic poki co :) (odpukać :P)

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleks

Przebieg 350 000 km.Mobil 10w40 .Dolewam około 0.5 l.Wymiany co 10 000 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przebieg 150tkm Mobil 5W50 lato-0,8 na 10tkm, zima Mobil 0W40 tyle samo. ale to norma. K03 zyga olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość koel777

293 000

15W40 shell diesel

nic nie dolewam :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

148 tys km

Shell Helix

0,5l na 10 tyś km :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel28

Czesc,temat jak rzeka odnosnie brania oleju przez nasze passaty jedne biora,inne nie.Jedne mniej,drugie wiecej a ja mam inne pytanie co o tym sadzi sam producent ktory zaklada zuzycie oleju nawet do 1l/1000km.Jak dla mnie to nie dozeczne ale tak zakladaja wiec jezeli silnik spala tyle oleju to pomiedzy wymianami trzeba dolac nawet do 15 litrow oleju absurd.Pisze o tym poniewaz mam problem z moim passatem 2003r 2.0 130KM SPORT kupilem go w angli i tu go uzytkuje problem ze bieze olej ile to roznie sa momenty ze nawet do 2000km nic a czasem po 500km widac roznice na bagnecie.Samo sprawdzenie oleju dostarcza rozstroju nerwowego ten bagnet to jakies wielkie nie porozumienie nawet w servisie maja klopot z odczytanie stanu oleju raz nawet spuczszali caly olej aby miec pewnosc,kolejna sprawa to ze poziom miezony w tym samym miejscu wacha sie jest go raz mniej a dzien pozniej wiecej.Wykluczylem mozliwosc mieszania oleju z paliwem badz plynem hlodzacym,nie mam juz sily,a myslalem ze passat to marka sama w sobie ale coz.W servisie po moich naleganiach sprawdzono mi cisnienie na cylindrach jest ono nastepujace 11,8/11,3/12,3/11,7 wiec stwierdzili ze jest ok silnik pracuje rowno nie kopci latwo zapala nie dlawi sie poziom plynu nie zmienia sie wiec co proponujecie bo servis powiadomil mnie ze silnik moze spalac olej nawet 1l/1000km wiec kolo sie zamyka i poki tego nie przekracza nie ma co myslec o jakiej kolwiek naprawie bo jak powiedzil nie ma co poprawiac fabryki.Wiec teraz powiem ze od wymiany do dnia dzisiejszego dolalem litr oleju a przejechalem 5000km jak dla mnie to jest duzo a i jeszcze w ASO powiedzieli ze jak spali od wymiany do wymiany litr czy dwa to te nic sie nie dzieje.Moze ktos z was boryka sie z tym samym problemem co ja,tym bardziej ze niektore silniki wasze nie pobieraja oleju pomimo wiekszego przebiegu moj ma 162000km w pelni servisowany regularny kupiony od dielera VW z gwarancja,na konie dodam ze olej to longlife 0w30 castrola.Jestem ciekaw waszej opini i zdanie co do brania oleju moze faktycznie to nic zlego.Bede wdzieczny za kazda opinie.POZDRAWIM :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość adam

witam

mam paska 97 rok tdi 110 koni

163000 tyś przebieg udokumentowany olej castrol magnatec 10w40 zuzycie praktycznie zadne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZbigNieff

Ja wlalem Super Mobil1 10W40

Przebieg mam 160tys

A przez zime wpatolil mi prawie 2l :-(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hajtaler

mam passata 1.8 l palenie oleju niezauwazalne jak jest daniel 28 moze sprobuj 15w40 ten twoj to troche za zadki moze byc polecam CASTROL GTX HIGH MILEAGE polecam bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel28

Dzieki za odpowiedz ale moj passat jest objety programem long life wiec olej musi spelnic wysokie wymagania jakosciowe,wiec nie wiem czy ten olej ktory proponujesz spelni te wymagania a przy moim przebiegu tj. 160 tys polecany jest nadal pelny syntetyk wiec sam nie wiem.Za miesiac jade do polski oddaje auto w servis zrobie pelna diagnstyke silnika i zobacze ale zapytam o tej olej badz o inny.pozdrawiam.Po servisie i powrocie odezwe sie i opopowiem co stwierdzili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha
Dzieki za odpowiedz ale moj passat jest objety programem long life wiec olej musi spelnic wysokie wymagania jakosciowe,wiec nie wiem czy ten olej ktory proponujesz spelni te wymagania a przy moim przebiegu tj. 160 tys polecany jest nadal pelny syntetyk wiec sam nie wiem.

 

Kolejny mit :)

 

Nie wierz w te mity

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności