Skocz do zawartości
Krzychu74

Co myślicie o tych reflektorach.

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam soczewke i HID 6000K fakt że lampy mają homologację i mam spryski ale uwierz mi że one praktycznie nic nie dają

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja mam soczewke i HID 6000K fakt że lampy mają homologację i mam spryski ale uwierz mi że one praktycznie nic nie dają

Dobrze, ale skoro są wymagane, to znaczy, że są potrzebne...

Jeszcze do tej Twojej homologacji i sprysku brakuje poziomowania. No chyba, że masz :)

 

Kolego troszke przesadzasz.

Ja, czy Ziewal ?

 

przypominam, że temat dotyczy opinii na temat reflektorów a nie wkładania w nie HID'ów.

Jest już dużo o tym na forum, jedni twierdzą, że to w niczym nie przeszkadza, inni zaś, że to głupota. Moje zdanie już znacie. Starczy OT ;)

Edytowane przez Groszek_6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast pakować pieniądze w soczewki DEPO + zestaw HID to o wiele lepiej zakupić uzywany xenon Helli z Allegro razem z osprzętem.

Soczewki DEPO to szajs, już to przerabiałem i skończyło się na używanych xenach Helli i jestem bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zamiast pakować pieniądze w soczewki DEPO + zestaw HID to o wiele lepiej zakupić uzywany xenon Helli z Allegro razem z osprzętem.

Soczewki DEPO to szajs, już to przerabiałem i skończyło się na używanych xenach Helli i jestem bardzo zadowolony.

 

Tak,masz rację-ale przeważnie wygrywają niestety koszty.Powiedzmy sobie szczerze-Ori Hella + osprzęt to i tak paręset złotych.Ja nie narzekam,bo Passata już kupiłem z ori xenonem,ale dla niektórych to spory wydatek,oczywiście doliczyć trzeba koszty montażu.Ale-zdecydowanie jestem przeciwnikiem rozwiązań typu HID,o czym już nie raz pisałem...Pzdr.

Edytowane przez Patryk_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ori Hella + osprzęt to i tak paręset złotych

 

Soczewki DEPO to wydatek około 400-450 zł / komplet + zestaw HID jakieś 200-250 zł (nie mówię tu o najtańszej chininie) to daje razem 600-700 zł. Za tą kasę można kupić ori xenon Helli oczywiście używkę. Wiem bo widziałem już kilka razy na Allegro a poza tym sam kupiłem całość za 650 zł :) jak się poszuka to się znajdzie.

Edytowane przez rafalpe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewki DEPO to wydatek około 400-450 zł / komplet + zestaw HID jakieś 200-250 zł (nie mówię tu o najtańszej chininie) to daje razem 600-700 zł. Za tą kasę można kupić ori xenon Helli oczywiście używkę. Wiem bo widziałem już kilka razy na Allegro a poza tym sam kupiłem za 650 zł :) jak się poszuka to się znajdzie.

 

Nie twierdzę że nie ;) Ale zauważ że przeważnie ceny samych lamp (kompletnych) używek to około 800PLN,o reszcie nie wspomnę.Ale bardzo mnie cieszy Twoje ukierunkowanie w tym temacie,jedna z niewielu osób która to rozumie-ma być komplet i tyle...Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Soczewki DEPO to wydatek około 400-450 zł / komplet + zestaw HID jakieś 200-250 zł (nie mówię tu o najtańszej chininie) to daje razem 600-700 zł. Za tą kasę można kupić ori xenon Helli oczywiście używkę. Wiem bo widziałem już kilka razy na Allegro a poza tym sam kupiłem całość za 650 zł :) jak się poszuka to się znajdzie.

No tak, ale pochwalisz się robotą na forum, to od razu ci zasugerują, że przydały by się spryskiwacze, zderzak + malowanie, a co bardziej święci podpowiedzą, że układ poziomowania musi być i basta bo prawo trzeba szanować i dochodzą czujniki, sterownik, wiązki, montaż itd. Jak by chciał auto doposażyć jak dobre wychowanie nakazuje i fabryka kazała, to kupka pieniędzy się powiększa.

Sam komplet reflektorów poniekąd gwarantuje nam, że mamy solidne reflektory, ale znaleźć taki komplet z żarnikami w dobrej kondycji jest ciężko, przecież naprawdę rzadko zdarza się by ktoś komplet ksenonów np. z rocznymi żarnikami - oddawał za pół darmo (600 zł) - owszem okazje się zdarzają, lecz w 99% ta okazja niesie za sobą konsekwencje jak np. żarniki się już powoli kończą a to jest 200 - 300 zł, to samo tyczy się odbłyśnika, który po tylu latach często wymaga odświeżenia (100 zł). Do tego dochodzi aspekt zachwytu – jeśli ktoś posiadał reflektory h7 i zamontuje sobie ksenon, jest pod tak wielkim wrażeniem, że może nie zdawać sobie sytuacji, że ten ksenon, teoretycznie powinien świecić jeszcze lepiej (wymiana żarników + metalizacja)

 

Tak więc, owszem można znaleźć tanio komplet reflektorów, ale naprawdę rzadko zdarza się by taki zestaw był w naprawdę dobrej kondycji.

Komplet reflektorów z osprzętem to moim zdaniem połowa sukcesu, a wcale nie jestem zdania, że regulacja automatyczna jest obowiązkowa, bo dobrze działający spryskiwacz w zimie jest dla nas, a nie po to by nie oślepiać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak, ale pochwalisz się robotą na forum, to od razu ci zasugerują, że przydały by się spryskiwacze, zderzak + malowanie, a co bardziej święci podpowiedzą, że układ poziomowania musi być i basta bo prawo trzeba szanować i dochodzą czujniki, sterownik, wiązki, montaż itd. Jak by chciał auto doposażyć jak dobre wychowanie nakazuje i fabryka kazała, to kupka pieniędzy się powiększa.

 

Kolego koszt założenia spryskiwaczy, samopoziomowania, malowania zderzaka w przypadku ori lamp jest taki sam jak w przypadku Depo + HID więc ten koszt się znosi. Mówimy tu jedynie o lampach z osprzętem czyli Hella + cały osprzęt oraz Depo + HID. Co do odbłyśnika mój jest w bardzo dobrej kondycji i nie wymaga żadnego odświeżania. Jedyne co zrobiłem to wypolerowałem klosze i efekt jest naprawdę bardzo dobry. Nadal upieram się, że zamiast kupować badziewiaste soczewy Depo i HIDa to o wiele lepiej cierpliwie poszukać ori zestawu xenon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy mozecie podrzucic jakis link do lamp przednich najlepiej ori hella bo jestem zmuszony wymienic z gory dzieki pozdrawiam oczywiscie do mojego paska tak jak w opisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy trzeba zdejmowac zderzak przy wymianie lamp przednich????? pasat tak jak w opisie z gory dzieki za jaka kolwiek podpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy trzeba zdejmowac zderzak przy wymianie lamp przednich????? pasat tak jak w opisie z gory dzieki za jaka kolwiek podpowiedz

Tak, trzeba zdejmować, bo za zderzakiem jest wzmocnienie, które blokuje demontaż reflektorów-nie zdemontujesz tego wzmocnienia, to nie wyciągniesz świateł... nie zdemontujesz zderzak, to nie zdemontujesz tego wzmocnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krawcol82, a właśnie ze to nie prawda bo nie trzeba sciągac przedniego zderzaka do wymiany lamp przednich wystarczy tylko odkręcic wszystkie górne śruby które mocują zderzak i trzeba delikatnie odchylic częsć zderzaka między lampami czyli tą część gdzie jest mocowany grill i delikatnie wyjmować lampy żeby nic nie uszkodzić a wiem to z własnego doświadczenia bo ostatnio tak właśnie wymieniałem lampy w swoim pasiu B5(3B)

Edytowane przez pawelvw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krawcol82, a właśnie ze to nie prawda bo nie trzeba sciągac przedniego zderzaka do wymiany lamp przednich wystarczy tylko odkręcic wszystkie górne śruby które mocują zderzak i trzeba delikatnie odchylic częsć zderzaka między lampami czyli tą część gdzie jest mocowany grill i delikatnie wyjmować lampy żeby nic nie uszkodzić a wiem to z własnego doświadczenia bo ostatnio tak właśnie wymieniałem lampy w swoim pasiu B5(3B)

Doczytałeś dokładnie o jakiego passata chodzi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

riccardoa, nie doczytałem ale po linkach do aukcji co sa wyzej sie domysliłem że chodzi o passata B5(3BG) po lifcie i tylko wiem że w passacie B5(3B)da się w ten sposób lampy wymienić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
riccardoa, nie doczytałem ale po linkach do aukcji co sa wyzej sie domysliłem że chodzi o passata B5(3BG) po lifcie i tylko wiem że w passacie B5(3B)da się w ten sposób lampy wymienić

Ale w 3BG już niestety nie,tam nawet do wymiany żarówki trzeba demontować zderzak:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nic dzieki koledzy w poniedzialek zabieram sie za wymianke nowe lampy juz czekaja oczywiscie ori hella pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale w 3BG już niestety nie,tam nawet do wymiany żarówki trzeba demontować zderzak
Oj z tymi żarówkami to chyba trochę przesada, ja u siebie wymieniałem bez ściągania zderzaka jedyne co musiałem demontować to kanał dolotowy powietrza do silnika przy reflektorze od strony pasażera. Chyba że chodzi o Xenony to z tego co czytałem to wtedy owszem trzeba zrzucać zderzak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy wlasnie wymieniam lampy przednie problem polega na tym ze nie moge ich dobrze spasowac z jednej strony jest wieksza szczelina miedzy blotnikiem a lampa probowalem juz wszystkiego i nie mam sily moze wy wiecie co mozna zrobic ;ampy ori pzdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności