Skocz do zawartości
Gość lluukkaasss

Po wymianie sprężyn - tył/przód niżej/wyżej

Rekomendowane odpowiedzi

Sprężyny jakie polecacie ?

Polecam KF. Auto stoi na nich wzorowo. Nie kupuj najtańszych wynalazków bo będziesz żałował.

Niemiecka firma Kraemer und Freund (KF) działa od 1887 roku. Jest dostawcą elementów zawieszenia do większości samochodów.

Ma też certyfikat TUV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie w tygodniu kupiłem tylne sprężyny firmy KF tak jak radził DOC i założyłem je, no i w końcu auto nie stoi tak jak motorówka tylko normalne. W sumie teras nawet wygodniej się jeździ, autko całe pracuje, prędzej miałem wrażenie tak jakby tylko przód pracował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PO wymianie dziwne, bo sprężyna KF nowa nawet minimalnie niższa była od starej ... Wymieniłem amorki (jeden to miał urwane chyba tłoczysko) i stoi wysoko jak terenówka. Przód też wymieniłem następnego dnia i też stoi wyzej sporo ( z przodu tylko amortyzatory ...).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bywają sprężyny wzmacniane ( tył, ale również przód ), które stosują ludzie wożący duże butle gazowe, lub kartofle do warzywniaka.

W sklepach są one do dostania również do Passata. Być może takie cudo było u Was włożone na przód.

 

Inna możliwość to seryjne sprężyny firmowe włożone z tyłu i chińskie badziewie niby firmowe włożone na przód. Wówczas jak wahadłowiec przed startem autko będzie wyglądało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Zipek135 że sprężyna np. KF jest niższa od starej to kompletnie nic nie oznacza - rozumiem, że Ci chodzi o sprężyne wyciągniętą z auta - czyli bez obciążenia. W momencie kiedy włożysz ją do auta z obciążeniem w tedy zobacz sobie jak wysoko stoi tył.

Połóż sobie sprężyne starą i pod ciężarem swoiego ciałą staraj sie ją troszkę wcisnąć i w tedy zobaczysz różnicę. Moja stara zdecydowanie sie poddawała a nowa KF praktycznie nic - Więc nie rozumiem twojego myślenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto pamiętać też, że po 1 - 2 miesiącach nowe sprężyny przysiądą ciut. Na początku po wyjeździe z warsztatu auto będzie troszkę wyższe, nieułożone. Wkrótce usiądzie tak jak powinno. Mowa o sprężynach KF. Są jak najbardziej dobre.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dwie nowe spręzyny kf do wymiany z tyłu. Dam rade je sam wymienić czy muszę do warsztatu? Ile kosztuje wymiana takich spręzyn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kupiłem dwie nowe spręzyny kf do wymiany z tyłu. Dam rade je sam wymienić czy muszę do warsztatu? Ile kosztuje wymiana takich spręzyn?

 

Raczej powiniennes dac rade jesli masz jakies przyzadziki do tego np. najlepiej miec sciagacz do sprezyn zeby latwo zdjac i wlozyc. a tak to tylko klucze i podnosnik lub zaba i na kobylki i ruszasz :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NAwet nie trzeba specjalnych ściągaczy. U mnie po wymianie amorów z przodu i tyłu na Sachs'a i wymianie sprężyn tył KF (niby wzmacniane) tył stoi tak wysoko, że koledzy się pytają co robiłem z nim:D. Przód po wymianie samych tylko amorów też znacząco się podniósł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem koło i się przyjżałem temu wszystkiemu. Więć czy dobrze myślę

1. stawiam samochód na kobyłkach tzn tył

2. odkręcam dwie śruby amortyzatora

3. podstawiam pod belkę żabę

4. odkręcam sruby z boku podtrzymujące belke

5. delikatnie żabą opuszczam belkę żeby nie urwać linki od ręcznego i przewodów hamulcowych

6. I????? czy wyjmę sprężynę bez ściągacza?????

7. ????????? czy włożę nową bez ściągacza?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak cały tył postawisz na jakiś stojakach i poluzujesz śruby od amorów to sprężyny ściągniesz bez problemu, belka tylna ci spadnie w duł i w tedy sprężynki będą się tylko trzymać na takich grzybkach wystarczy sprężynkę troszkę jakąś breszką podnieść i wypadnie podobnie z założeniem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wymianie tylnych sprężyn firmy KF. Należy poświęcić 20 minut na jedną stronę, mieć klucz nasadowy 13 i 18, kobyłkę i żabę. Bez problemu wymiany można dokonać pod blokiem bez żadnego kanału.

UWAGA!! Odkręcenie dwóch śrób od amortyzatora nie wystarcza! Należy odkręcić trzy śruby podtrzymujące tylną belkę, którą podpieramy żabą i bardzo uważamy żeby nie zerwać przewodów. Sprężyny wyjmuje się bez żadnego problemu i bez ściągaczy. Po wymianie efekt natychmiastowy, aż się chce popatrzeć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lluukkaasss

Witam. Interesuje mnie czy rozwiązałeś ten problem z "krzywo" stojącym samochodem???

Jeśli tak to proszę podziel się, z nami swoją wiedzą:) co zrobiłeś?

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia257
lluukkaasss

Witam. Interesuje mnie czy rozwiązałeś ten problem z "krzywo" stojącym samochodem???

Jeśli tak to proszę podziel się, z nami swoją wiedzą:) co zrobiłeś?

Pozdrawiam.

Na pewno wymienil sprezyny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na pewno wymienil sprezyny

 

Poczekam może się odezwie;)

 

A mam jeszcze pytanie do Einhorn

 

Gdzie kupiłeś sprężyny firmy KF.?

Bo ja szukałem na allegro...,ale są tylko do B3 , B4 , a do B5 nie ma:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poczekam może się odezwie;)

 

A mam jeszcze pytanie do Einhorn

 

Gdzie kupiłeś sprężyny firmy KF.?

Bo ja szukałem na allegro...,ale są tylko do B3 , B4 , a do B5 nie ma:633:

http://www.strefamoto.pl/

Tu masz te sprezyny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.strefamoto.pl/

Tu masz te sprezyny:)

 

hmmm ja szukam i jakos nie moge ich znalezc.

Ktos sie porwal na ta wymiane? Ja caly czas sie zastanawiam.. i chcialbym zobaczyc cene na oczy plus robocizna, ktos wiele ile moga za to skasowac?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W okragla niemal roczna rocznice ponawiam pytanie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wymianie sprężyn tył jest niżej od przodu Wymieniłem na Eibach wszystko tak jak ma być sprężyny dedykowane do mojego Auta . Tył jakoś dziwnie miękko pracuje ugina się . Co z tym fantem zrobić ?

 

_scalone

Edytowane przez Duży

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakieś foto - pewnie z czasem wszystko się ułoży (masz -30mm?). U mnie miałem na odwrót, po zmianie na eibachy tył stał wyżej niż przód, ale po jakimś czasie się wyrównało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności