Skocz do zawartości
Gość Gawronik

Kropkowane (kolorowe) oznaczenia na sprężynach

Rekomendowane odpowiedzi

amorki pasują bardzo za dużo można powiedzieć do roczników. Są dłuższe i krótsze. Krótsze pod sprężyny sportowe montowane seryjnie, dłuższe do sprężyn standard. Aktualnie to przerabiałem u siebie z pomocą kolegi Wojtka i myślę że wyszło dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pomoże ktos rozszyfrować te kropki ? '

przod:

DSC_0137.jpg

tył:

DSC_0138.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3xbrąz i 1xróż ?

 

3xniebieski i 1x ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba raczej

3x braz 1x bialy ?

3x niebieski 1x szary ?

 

i jakie sprezyny oznaczaja te kropki? to sa najwyzsze ? na jakie oznaczenia musiałbym zmienić zeby trochę poszedł w dół

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam przyszedl czas na wymiane tylnych amorow , po wlepce na amortyzatorze widnieje SACHS 290 187 , sprezyny tyl kropka zielona i pomaranczowa z tego co wyszukalem na trudne warunki lub standartowe samochod stoi wysoko...., czy kupujac nowe musza byc o takim samym symbolu ? czy moga byc przykladowo

http://allegro.pl/amortyzatory-sachs-audi-a6-vw-passat-b5-superb-tyl-i4215640732.html

czy wychodzi na to ze jak kupie o innych symbolach trzeba dopasowac nowe sprezyny krotsze lub dluzsze , jezeli ktos jest w temacie prosze o pomoc ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nikt nie pomoze , jaki jest zamiennik amortyzatora 290 187 ....:swirus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio zauważyłem, że mam pęknięte dwie sprężyny z przodu :(

Kolory kropek na nich to 1 x żółty i 2 x pomarańczowy

Niestety nie mogę się połapać w tych oznaczeniach ;) i nie wiem jakiej firmy

kupić nowe aby zachować odpowiednią wysokość (czyli tak jak było oryginalnie)

Autko to Passat B5FL Variant 2003r 1.9 tdi 131 (6 biegów)

Pozdrawiam i liczę, że ktoś mi pomoże :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam Pssata kombi 1.9 tdi AFN 110 ps, z klimą , i tył trochę przysiadł. tutaj mam pytanie... chciałbym założyć sprężyny tylne od Audi a6 sedan oznaczone 1xszary(biały) 3xróżowy. Czy wymienione springi podniosą troszke mojego paska a może są za słabe.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.Mam Paska 1.9 tdi AFN.Mam na nim spreżyny z przodu z oznaczeniem 1xbiała i 3xbrazowa ale spreżyny są obie peknięte.I mam pytanie.Czy mogę założyć spreżyny z audi a6 1.9 tdi z oznaczeniem 1xżolta i 3xbrazowa?Bo sprezyny powinny pasowac ale czy roznia sie długością?Może ktoś pomoc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie jaki jest kod kropek przy standardowym zawieszeniu w kombi B5 silnik 1,8 ADR z klima .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich.Mam Paska 1.9 tdi AFN.Mam na nim spreżyny z przodu z oznaczeniem 1xbiała i 3xbrazowa ale spreżyny są obie peknięte.I mam pytanie.Czy mogę założyć spreżyny z audi a6 1.9 tdi z oznaczeniem 1xżolta i 3xbrazowa?Bo sprezyny powinny pasowac ale czy roznia sie długością?Może ktoś pomoc?

 

Zmierz je? Jeśli oznaczenia są ok, to będzie ok ;)

 

Witam.

Posiadam Pssata kombi 1.9 tdi AFN 110 ps, z klimą , i tył trochę przysiadł. tutaj mam pytanie... chciałbym założyć sprężyny tylne od Audi a6 sedan oznaczone 1xszary(biały) 3xróżowy. Czy wymienione springi podniosą troszke mojego paska a może są za słabe.

Pozdrawiam

 

Jeśli są od sedana to pewno będzie kiepsko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomóżcie mi rozkodować kod tych sprężyn .Pochodzą z Paska 99 1,8 turbo ,przód .167130021_1_644x461_sprezyny-przednie-passat-18t-99r-elk.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam poszukuję seryjnego oznaczenia sprężyn dla passat b5 1.8 apt? bo wg mnie on za nisko stoi, albo się mylę:)

 

Pomożecie Panowie i Panie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pomóżcie mi rozkodować kod tych sprężyn .Pochodzą z Paska 99 1,8 turbo ,przód .[ATTACH=CONFIG]122390[/ATTACH]

 

widzę że masz podobnie jak ja 2 kropki brąz jeden biały, ja mam 1.8 125 kunk:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zgodnie z kodami na wlepce mam u siebie sprężyny 1BA przód 0JH i tył 0YE. Chciałbym zmienić je na sprężyny 1BE i tu moje pytanie do Was: żeby było wszystko w porzadku powinienem szukać sprężyn na przód 0JH kropka 1x szara i 2x niebieskie oraz tył 0YE kropka 1x szara i 1x niebieska??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
żeby było wszystko w porzadku powinienem szukać sprężyn na przód 0JH kropka 1x szara i 2x niebieskie oraz tył 0YE kropka 1x szara i 1x niebieska??

Nie.

 

Optymalnym zestawem ze względu na komfort jazdy oraz zakresy ciężarów będą:

Przód: 1x szary i 1x niebieski (0JG)

Tył: 1x pomarańczowy i 2x niebieski (0YC)

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

 

Optymalnym zestawem ze względu na komfort jazdy oraz zakresy ciężarów będą:

Przód: 1x szary i 1x niebieski (0JG)

Tył: 1x pomarańczowy i 2x niebieski (0YC)

 

Pozdro.

 

To wynika z ETKI czy jakichś dokumentów czy tylko z obserwacji/doświadczenia.

 

Proponujesz przód miększy o jeden poziom (z 0YH na 0YG), natomiast z tyłu o dwa poziomy (z 0YE na 0YC)?

 

U siebie mam założone sprężyny 1BE wg Etki i kodów z wlepki, i nie wiem czy bym się zdecydował założyć miększe, mimo z ze one i tak współpracują ze sztywniejszymi amorami bilsteina B6 (żółte). Fakt, że auto nie poszło jakoś specjalnie do dołu, ale w końcu te sprężyny obniżają tylko o jakieś niecałe 2 cmm:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie.

 

Optymalnym zestawem ze względu na komfort jazdy oraz zakresy ciężarów będą:

Przód: 1x szary i 1x niebieski (0JG)

Tył: 1x pomarańczowy i 2x niebieski (0YC)

 

Pozdro.

 

Wojtek dzięki za info, już łapie o co chodzi. Zasugerowałem się tylko oznaczeniem kodowym i uznałem że ma być takie same dla zawieszenia 1BE. Nie brałem pod uwagę klasyfikacji masy pojazdu, właśnie znalazłem na forum wykaz klas i faktycznie masz rację.

 

Jeszcze raz dzięki. Teraz tylko trafić takie sprężyny w obiegu wtórnym to będzie nie lada wyzwanie.

 

Tomku tu masz wykaz kodów zawieszeń http://forum.vw-passat.pl/threads/991-Kody-wyposa%C5%BCenia-pojazdu

Są tam rozpisane klasy obciążeń i faktycznie Wojtek ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważne żeby dobrać wagowo do auta bo albo obniży więcej niż 2 cm akbo będzie koza ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dobrałem wg kodów z wlepki i auto jest trochę niżej niż na serii, mniemam że tak ma być :)

Jeśli chodzi o twardość to spokojnie mogło by być twardsze., jak dla mnie ;)

 

Nie jest tak, że jak sprężyna jest twardsza to i automatycznie wzrasta maksymalne dopuszczalne obciążenie dla niej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności