Skocz do zawartości
makaron11

Jakie zabezpieczenie do B6

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście posiadam czujkę zbliżeniową, trzeba nosić na szyi lub w kieszeni. Bez niej - lub gdy złodziej ukradnie nam samochód metodą np. na stłuczkę czy na butelkę w nadkolu samochód gaśnie po 30 sekundach.

To się dawniej nazywało anty-napad i trzeba tylko mieć świadomość, że jest to w Europie nielegalne.

 

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, żeby było legalne, powinno działać tak, że przy braku breloka, silnik działa do pierwszego zatrzymania się samochodu - i nie ruszy, np. silnik gaśnie i nie daje się odpalić. Albo dodatkowo jeszcze zaciągają się hamulce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Legalnie to nawet nie powinno słychać alarmu jak się zamyka i otwiera auto..... legalność legalnością a życie życiem, a jak zgaśnie auto w czasie jazdy bo pompa wysokiego ciśnienia się rozpadła to mogę podać VW że jest to nielegalne? heh Ja mam u siebie odcięte złącze obd i zaciski tył po zaciągnięciu, do tego AC i w sumie chyba starczy. Acha... sygnał zamykania i otwierania mam włączony bo przecież syrenki padają (norma, bateria wylewa i zalewa płytkę) i nawet nie wiedział bym kiedy przestała żyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam u siebie odcięte złącze obd i zaciski tył po zaciągnięciu, do tego AC i w sumie chyba starczy.

Co masz na myśli: AC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AC to taki skrót od Autocasco. OC to od Odpowiedzialności cywilnej itd. itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o "zabudowaniu" komptrera, w taki sposób aby utrudnić podmiankę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie komputer silnika jest zabezpieczony przed wyjęciem

Edytowane przez truna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w B7 również?

Słyszeliście o blokadach elektromagentycznych INTERBLOK?

Edytowane przez marcinsgdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat Zamieszczone przez BociekCC Zobacz posta

Ja mam u siebie odcięte złącze obd i zaciski tył po zaciągnięciu, do tego AC i w sumie chyba starczy.

Też mam Paasata od niedawna, ubezpieczyłem AC ale dla pewności i lepszego samopoczucia chciałem zainstalować sobie wyłącznik na pompę paliwa i jeden zaccisk hamulca. Z pompą nie miałem problemu ale z hamulcem już tak. Znalazłem 2 kabelki które idą do zacisku, jeden czarny, drugi różnokolorowy i dla pewności połaczyłem minus (próbnik 12V-żarówka) do masy a drugi koniec poprzez "punkcję" podpiąłem do zyły róznokolorowej. Załączyłem zapłon i próbnik mignął światłem na ok. sekundę. Następnie "zaciągnąłem" ręczny, zacisk nie "zaciagnął ", drugi natomiast tak. Jednocześnie zaczęła mi migać kontrolka od ręcznego na MDF i przycisku. Dałem sobie spokój na razie z tym, błąd zniknął, zacisk działa. Ale co było powodem takiego działanie, i jeszcze jedno przy podpietym próbniku przy załączaniu i wyłączaniu hamulca nie zaświecił się ani razu (???)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaświecił na ok. 1s po włączeniu zapłonu... na mój rozum, jakieś testy przeprowadza. Na komputerze miałbyś pewnie diagnozę, co wykrył. Może byłoby zwarcie do masy, czy cuś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też zastanawiam się nad utrudnieniem życia złodziejom. Ktoś pisał już w tym wątku o pomyśle na rozcięcie kabelka od wyłącznika hamulca ręcznego. Mam taki pomysł, żeby wstawić w szereg kontaktron, schować go pod jakimś plastikiem (np. pojemnik popielniczki) i aktywować magnesem aby umożliwić wyłączenie hamulca.

A teraz pytanie do fachowców - czy jak złodziej odpali auto, a nie będzie mógł ruszyć bo trzyma ręczny, to jest w stanie za pomocą komputera szybko odblokować ręczny?

Ma sens coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ręczny odblokuje za pomocą pasa bezpieczeństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż poszedłem sprawdzić. Rzeczywiście! A ja do tej pory zawsze naciskałem guzik.

RTFM się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RTFM się kłania.
Przynajmniej wiesz, że jesteś prawdziwym facetem :D

Znam gościa, który wyciąga przycisk ręcznego jak wysiada z auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ręczny odblokuje za pomocą pasa bezpieczeństwa

Nie jeźeli odetniesz zasilanie sterownika hamulca

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast odcinania zasilania sterownika hamulca ciekawie wychodzi odcinanie samych obwodów hamulców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie jeźeli odetniesz zasilanie sterownika hamulca

 

1) Jak odetnę to komputer nie zwariuje? Czy jak pokaże błąd to po ponownym podłączeniu zasilania sterownika błąd zniknie?

2) Gdzie jest ten sterownik i który kabel dziabnąć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik jest pod podłokietnikiem, ciężki dostęp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1) Jak odetnę to komputer nie zwariuje? Czy jak pokaże błąd to po ponownym podłączeniu zasilania sterownika błąd zniknie?

2) Gdzie jest ten sterownik i który kabel dziabnąć?

Jezeli wlaczysz zasilanie przed wlozeniem kluczyka to nic sie nie stanie

 

Wysłane z mojego SM-N910F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zapomnę? Albo wsiądzie żona i nie wyłączy?

 

@sylwek1972

Ja mam czas się bawić w rozbieranie. Złodziej tego czasu nie ma.

Wiesz jak się do niego dobrać, który kabel to zasilanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności