Skocz do zawartości
JurekW

Oznaczenia skrzyń biegów 3B i 3BG

Rekomendowane odpowiedzi

czy B6 ma taka sama

B6 ma silnik w poprzek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema może ktoś mi doradzić ? mam awx z 2001 ze skrzynią 5 ką i chciałbym zmienić na 6kę możecie doradzić jaki kod skrzyni szukać? najchętniej chciałbym dostać odpowiedź na pw dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Pytanie czy ktos przerabial juz temat zmiany skrzyni automat na 5cio biegowa w Passacie 3BG 2001 rok, kod silnika AWM? Myslalem o 6cio biegowej ale przelozenia sa zupelnie inne wiec to chyba nie bedzie dobrze pracowac... Zostaje wiec 5cio biegowa, mam dosyc automata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Panowie mam skrzynie GFL ale albo jestem ślepy albo nie widze jej w rozpisce jest to skrzynia 5biegowa w silniku AVF co będzie pewnie zaskoczeniem. Niestety skrzynia jest u kresu 1 i 5 juz nie wchodzą czy istnieje technicznie wsadzenie skrzyni o innym oznaczeniu w sensie do AVF ale z innym oznaczeniem ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwe odczytanie oznaczenia skrzyni zamontowanej w samochodzie i gdzie go szukać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest możliwe odczytanie oznaczenia skrzyni zamontowanej w samochodzie i gdzie go szukać ?

 

Jeśli jest to oryginał, czyli taka jak wyjechała z fabryki, to jeśli podasz nr VIN, jestem w stanie Ci odpowiedzieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Standardowe pytanie z kategorii puzzle.

Potrzebuję informacji co do zamienności automatów w B5. O co chodzi. Czy do AHU fabrycznie ze skrzynią DMU można założyć automata od na AFN? Wiem, że ogólnie się mówi, że wszystkie skrzynie pasują bla bla bla, ale czy nie ma niezgodności w konwerterach ew. problemy ze sterowaniem, podłączeniami. Jeśli nie pasują, to miłoby było wiedzieć dlaczego a jeśli tak, to co muszę wymienić i od czego ma być.

Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tam w żadnym zestawieniu skrzyni EEP od 4Motion AVG B5. Dlaczego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc z rozkodowaniem oznaczenia skrzyni ? Sprzedający podał mi takie nr :

 

> 8150070803 ; DIE 301211C ; 01E 301 103 K-L

 

Ale ten srodkowy nr raczej źle odczytał i chyba jest: 01E 301211C

 

zapytałem o oznaczenie literowe i nawet podałem informacje gdzie powinno być:

 

na korpusie

skrzyni - w najwyzszym punkcie tuż obok silnika powinien być

wygrawerowany symbol trzy literowy.

 

a otrzymałem odpowiedz:

Witam nie mogę znaleśc tego numeru albo go niema albo na wskutek

utleniania aluminium jest nie widoczny

 

Rzecz dotyczy skrzyni biegów od Audi a6 (6 biegowa). I tu mam pytanie.... bo nigdy nie widziałem jak ten symbol powinien wyglądać..... ale czy symbol mógł "zniknąć" po kilku latach ? czy to jest (ten symbol) odlew na korpusie czy tylko nabijane punktowo/laserowo ? tak jak np oznaczenia silników ?

 

 

Nie mniej jednak proszę o pomoc w rozszyfrowaniu skrzyni :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam. Czy mógłby mi ktoś pomóc z rozkodowaniem oznaczenia skrzyni ? Sprzedający podał mi takie nr :

 

> 8150070803 ; DIE 301211C ; 01E 301 103 K-L

 

Ale ten srodkowy nr raczej źle odczytał i chyba jest: 01E 301211C

 

zapytałem o oznaczenie literowe i nawet podałem informacje gdzie powinno być:

 

 

 

a otrzymałem odpowiedz:

 

 

Rzecz dotyczy skrzyni biegów od Audi a6 (6 biegowa). I tu mam pytanie.... bo nigdy nie widziałem jak ten symbol powinien wyglądać..... ale czy symbol mógł "zniknąć" po kilku latach ? czy to jest (ten symbol) odlew na korpusie czy tylko nabijane punktowo/laserowo ? tak jak np oznaczenia silników ?

 

 

Nie mniej jednak proszę o pomoc w rozszyfrowaniu skrzyni :D

 

Masz może VIN do tego samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam :/: I chyba niestety raczej nie dostane... Skrzynia jest ze stacji demontażu pojazdów wiec wątpie że oni prowadza takie notatki.. No ale zapytam bo to nic nie kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie mam :/: I chyba niestety raczej nie dostane... Skrzynia jest ze stacji demontażu pojazdów wiec wątpie że oni prowadza takie notatki.. No ale zapytam bo to nic nie kosztuje.

 

Numer 01E 301 103 K oznacza korpus skrzyni o oznaczeniu DPV. Więc najprawdopodobniej to będzie taka skrzynia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy do passata 1.8 podejdzie sprzynia od 1.8T? Oryginalnie siedzi DWA ale z tabelek wyczytałem, że montowane też były DHZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłącze się pod temat. W moim pasku B5 3BG 2.0 tdi 136 KM z 2005 roku, automat, typ silnika BHW a tym skrzyni GMR padła skrzynia. To kanadyjska wersja Passata. Samochód ma przejechane 120 tysięcy. W czasie jazdy stanąłem na światłach i już z nich nie mogłem za bardzo zjechać, samochód wyje, nie ma mocy, ciężko jedzie do przodu. Zajechałem do serwisu, wzięli go na komputer wyszło, że ma walniętą skrzynię i sprzęgło, dolali 1,5 litra oleju i nic nie pomogło. Ceny za regeneracje około 5-6 tysięcy. Myślę, że może taniej wyjdzie wymienić na używaną skrzynię. Jaka pasuje do mojego samochodu, ktoś się orientuje w temacie?

Edytowane przez soboliero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zaczyna mi padac skrzynia u mnie w pasku ...:( jest to 1.9 TDI 110 KM 4motion oznaczenie skrzyni EEP. Czy można załozyc jakas inna skrzynię ?? jeżsli tak to o jakim oznaczeniu bo niestety cena używanej tej co mam ostrasza...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może ktoś jest w stanie mi pomóc? co prawda nie jest to temat skrzyni biegów ale dosyć bliski. Chodzi o półosie napędowe. W moim Passacie B5 FL 1,9 TDI 130 KM, AWX z 2003 roku mam uszkodzoną lewą półoś. Z tego co ustaliłem to oznaczenie serwisowe tej półosi to 8D0407271EH. Nigdzie nie mogę znaleźć półosi z tym oznaczeniem (używanej) a nie mogę ustalić ewentualnych numerów zamiennika pasującego do tego samochodu. Jeżeli ktoś może mi pomóc to będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam czy ktos moze mi powiedziec od jakiego silnika jest to skrzynia LAU 012 301 211AC

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze spisałes ten nr ? (pozatym to tylko jakiś nr elementu skrzyni, np korpusu. I może być stosowane do kilku rodzai skrzyni). ETKA nie widzi takiego nr w katalogu. Najlepiej jakbyś miał symbol 3 literowy.... przecież na każdej skrzyni on jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
powinna jeszcze pasować o znaczeniu EPV, także montowana do 110 konnych pasków

 

siemacie jestem tu nowy ale mam pilna sprawa... nie wiecie czy mozna i czy bez problemu zastapic skrzynie EYZ na DUK? bo moja sie spindolila i ciezko taka dostac. w razie wu dzieku za szybka odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności