Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam passata b3 1.9td 1992r. Nie mogę ustalić przyczyny błędnego wskazania tem silnika.

Wczoraj wymieniłem czujnik tem,po załaczeniu silnika przez jakis czas działał dobrze po czym podpalił się zywym ogniem. pojechałem do serwisu szpec od elektryki powiedział że gość co sprzedał mi czujnik to pajac bo dał mi nie ten kolor. więc zakupiłem nowy czujnik zielony taki jak niby ma być, kostkę wtykową przełozyłem wszystko na miejsce i zadziałał ale tylko na chwilę. Do tej pory po poradach fachowców wymieniłem czujnik tem. przekażnik do grzania świec, termostat wętylatora chłodnicy, przeczyściłem połączenia masy, w rezultacie uzyskałem to że temperatura pokazuje sie przy załączonyczonych światłach, po wyłączeniu świateł zegar tem. opada na zero ( oczywiście tem jest przekłamywana).

Jeżeli ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem i go rozwiązał prosił bym o pomoc.

Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mam szukać tej masy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam w domu passka B3 93r. 2.0 115KM benzyna (bez LPG) i standardowo problem z temperatura... zwłaszcza w korkach... termostat był wymieniony i nie pomogło... pojechałem do jakiegoś elektryka i sprawdzał wiatrak... przy 90 stopniach owszem włączał się ale chodził tak że jak ja bym go ruszył ręką to by się szybciej kręcił i na pewno nie dawał sobie rady... to elektryk zrobił tak że przepiął tak wentylator że włącza się od razu drugi bieg ale dopiero jak temperatura przekroczy ponad 100stopni... czy on dobrze zrobił? bo w korkach temp. owszem spada ale po przekroczeniu 100stopni i jak spadnie, wiatrak się wyłączy to temp znowu rośnie i tak w kółko... czym to grozi dla silnika???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam w domu passka B3 93r. 2.0 115KM benzyna (bez LPG) i standardowo problem z temperatura... zwłaszcza w korkach... termostat był wymieniony i nie pomogło... pojechałem do jakiegoś elektryka i sprawdzał wiatrak... przy 90 stopniach owszem włączał się ale chodził tak że jak ja bym go ruszył ręką to by się szybciej kręcił i na pewno nie dawał sobie rady... to elektryk zrobił tak że przepiął tak wentylator że włącza się od razu drugi bieg ale dopiero jak temperatura przekroczy ponad 100stopni... czy on dobrze zrobił? bo w korkach temp. owszem spada ale po przekroczeniu 100stopni i jak spadnie, wiatrak się wyłączy to temp znowu rośnie i tak w kółko... czym to grozi dla silnika???
A czym mierzyłeś temperaturę? i dlaczego nie wymienisz termowyłącznika w pierwszej kolejności tylko jakieś cudowanie z elektryką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mechanik nie jestem a ten u którego był passat jakoś na to nie wpadł... a temperaturę to mi wskaźnik pokazuje i widzę... w korkach zanim się wiatrak włączy to prawie do 110stopni dochodzi... załączy się na drugi bieg i szybko spada... potem powtórka z rozrywki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik swoje a temperatura swoje mi też dochodził do 110 a rzeczywista temperatura była 95. Sprawdź ten włącznik czy się nie sypnął- przeczytaj pierwszy post w tym wątku tam jest wszystko opisane

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze jechać z tym passkiem gdzieś do kogoś bardziej kompetentnego... a myślałem że to na początku tylko benzynowych silników problem ale dieslel sąsiada też ma to samo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takowe otóż pytanie posiadam paska b3 1.8 lpg i sprawa wyglada tak z temp.w przy dłuższej drodze do 30 km temp wynosi 65 stopni ale za to w miescie w korkach jest 90 i sie włacza wentylator a jak jeżdze po miescie tak nie stojac nigdzie to temp. mam tak 70 może mi ktos to wyjaśnic czemu tak niska jest w trasie z góry dziekuje i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 1 stronie tego tematu jest wszystko wyjasnione

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
temp.w przy dłuższej drodze do 30 km temp wynosi 65 stopni ale za to w miescie w korkach jest 90 i sie włacza wentylator a jak jeżdze po miescie tak nie stojac nigdzie to temp. mam tak 70 może mi ktos to wyjaśnic czemu tak niska jest w trasie

Co masz napisane w tytule tematu? :fajny ZANIM ZAPYTASZ - PRZECZYTAJ :!:

 

Termostat do wymiany.

 

 

 

 

DLA KOLEJNYCH PYTAJĄCYCH

:!:

Ludzie - czytajcie - zanim o coś zapytacie, bo w takim tempie, to ten wątek będzie miał ze 300 stron, jak w kółko o to samo każdy pyta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już można z tego zrobić jakiegoś demota:hehe

Sorry za OT;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja mam pytanie o czujnik temperatury. A mianowicie po podłączeniu do testera diagnostycznego wyskoczył błąd czujnika i sądzę że jest zepsuty tepmeratura którą pokazuje jest lekko powyżej 80 st C.http://moto.allegro.pl/czujnik-temp-galaxy-toledo-felicia-golf-passat-org-i1214875450.html.Czy ten czujnik bedzie pasował bo oposiada on inny numer katalogowy 6U0 919 501B. W etka sprawdziłem powinien być 357 919 501A. Czy będzie prawidłowo działał. 1.9TDI 1Z. Aktualnie jest czujnik noname z zółtą obwódką.Chociaż słyszałem że to nie ma znacenia kolor ale wolę zapytać znawców.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy będzie prawidłowo działał

 

Załóż i sprawdź - dużo roboty nie masz. A jak się okaże że jednak nie pokazuje prawidłowo to kup nowy - 13zł chyba płaciłem niedawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ja chce kupić oryginalny i porzez allegro nie mam w pobliżu ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak tylko że ja chce kupić oryginalny i porzez allegro nie mam w pobliżu ASO.

 

A czemu przez Allegro? W ASO też nie musisz - mamy na forum odpowiednie źródła :) Napisz do Motula tzn. u: http://forum.vw-passat.pl/member.php?u=14725

Tu masz wątek w którym możesz zapytać o cenę, dostępność itp.

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=68364

 

Zamówisz sobie dokładnie taki jak ma być i masz z głowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niestety po jakimś czasie jestem zmuszony powrócić do tematu Temperatury w mojej B4-óreczce.

Czyli wymieniłem termostat na Wachlera wymieniłem czujnik temperatury przy bloku silnika na oryginalny VW i wcześniej wymieniłem czujnik w chłodnicy i było Oki bo wentylator się załączał przy 95 ale:

Teraz znowu się nie załącza jest tak że temperatura dochodzi do 91.8 stopnia i spada do 90 stopni. I pytanie co obstawiacie że jest znowu uszkodzone ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

91.8 i się nie załącza? :D

otwórz sobie piwko, bo temperatura może czasem do 100 podskoczyć i jest to w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój passat jadąc do 80km/h trzyma 90stopni jesli jade 100km/h i wiecej trzyma mu sie 100stopni mam juz drugi czujnik temp,zmienilem termowlacznik,weze i krocce bo uciekal plyn.ostatnio jak jechalem 100km/h i wlaczylem lekko grzanie to mialem ok.95stopni nie moge znalezc przyczyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mój passat jadąc do 80km/h trzyma 90stopni jesli jade 100km/h i wiecej trzyma mu sie 100stopni mam juz drugi czujnik temp,zmienilem termowlacznik,weze i krocce bo uciekal plyn.ostatnio jak jechalem 100km/h i wlaczylem lekko grzanie to mialem ok.95stopni nie moge znalezc przyczyny

a jak z chłodnicą?? sprawdzałeś drożność??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności