Skocz do zawartości
ormowiec

temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz

Rekomendowane odpowiedzi

pierwszy post w temacie odpowie na twoje pytania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a w tytule tematu jak byk "temperatura silnika - przeczytaj zanim zapytasz"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jacek2975

witam

taki opis z miła checia się czyta wszystko sprawnie fachowo i dokładnie objasnione i wyjasnione :kciuki oby wiecęj takich opisów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

przejrzałem cały temat dotyczący temperatury ale i tak mam jedno pytanko ?

W moim Pasku temperatura max podchodzi do 80C i teraz zastanawiam się, czy wymienić termostat czy czujnik temperatury ? nadmieniam iż wskaźnik temperatury działa ok (sprawdzałem na vagu) . Zastanawiam się czy może tak zostawić ale wszędzie jest napisane,że powinien wskaźnik wskazywać 90C , chciałbym dodać również iż spalanie mam w mieście 7,7- 8litrów więc też jest ok (spokojna jazda) Proszę o pomoc w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mi sie wydaje ze 80 stopni to jest dobrze i nie trzeba nic wymieniać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim Pasku temperatura max podchodzi do 80C

Czy jak stoisz długo w korku to też nie chce się bardziej rozgrzać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, obojętnie czy jeżdżę 10 czy 20 km to i tak trzyma mi 80 C, nawet jak stoję w korku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, obojętnie czy jeżdżę 10 czy 20 km to i tak trzyma mi 80 C, nawet jak stoję w korku

termostat do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat do wymiany...

Nie ;) Trzeba najpierw sprawdzić poprawność wskazań temperatury z zewnętrznym termometrem, bo coś tu śmierdzi popsutym czujnikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam tak samo. jechałem 200km i cały czas trzymał 80st. i tak jest od kupienia. coś nie tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie Trzeba najpierw sprawdzić poprawność wskazań temperatury z zewnętrznym termometrem, bo coś tu śmierdzi popsutym czujnikiem.

przecież kolega napisał:

 

nadmieniam iż wskaźnik temperatury działa ok (sprawdzałem na vagu) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisał o wskaźniku, natomiast Przemek wspomina o czujniku-niby nic a jednak :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to trzeba zmierzyć temperaturę płynu i wszystko będzie jasne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
termostat do wymiany...

 

Nim wydasz złotówke na jakąś część, 10 razy sprawdź, czy wszystko jest w porządku:

- poprawnośc wskazań zegarów

- poprawnośc działanie czujnika

- stan płynu chłodzącego, szczelność i czystość układu,

- działanie wentylatorów, termostatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak zmierzyć temperaturę ? czy włożyć jakiś termometr do zbiornika wyrównawczego jak będę miał 80C? wtedy jak pokaże mi 90C to będzie oznaka , że czujnik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nim wydasz złotówke na jakąś część, 10 razy sprawdź, czy wszystko jest w porządku:

- poprawnośc wskazań zegarów

- poprawnośc działanie czujnika

myślę że raz a dobrze sprawdzić wystarczy...

przecież się poprawiłem:

to trzeba zmierzyć temperaturę płynu

 

 

A jak zmierzyć temperaturę ?

ja zrobiłbym to tak:

1. użyłbym drugiej osoby która odczytywała by parametry z zegarów

2. wsadziłbym termometr do zbiorniczka wyrównawczego i porównywałbym odczyty...

Nigdy nie miałem takiego problemu, nigdy tak nie robiłem, niech inni dołożą swoje 3 grosze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wsadziłbym termometr do zbiorniczka wyrównawczego i porównywałbym odczyty...

Dokładnie tak. Tylko nie da się tego przeprowadzić przy temperaturze ok 90 st bo wyrzuci płyn ze zbiorniczka. Robi się to przy mniejszej temperaturze i przy odkręconym korku zbiorniczka. Można było by też pokusić się o poszukanie tabeli rezystancja/temperatura czujnika i sprawdzić go omomierzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o takie operacje to ja u siebie zastosowalem zwykly termometr szklany do 120 stopni, mialem stary czujnik temperatury w ktorym zrobilem dziure i wsadzilem w niego termometr (uszczelniajac silikonem), zamontowalem to do króćca przy glowicy - mam 3 wejscia na czujniki wiec miejsce na to było, odpalamy auto i porownujemy wskazania termometru z tym co jest na zegarze.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A jak zmierzyć temperaturę ? czy włożyć jakiś termometr do zbiornika wyrównawczego jak będę miał 80C? wtedy jak pokaże mi 90C to będzie oznaka , że czujnik?
No Panowie chyba się sprawa wyjaśniła :) Po przejechaniu 15 km sprawdzałem termometrem temperaturę i o dziwo wskazywała około 85C a na wskaźniku 80-82 i teraz to najlepsze , szwagier wsiadł w auto i depnął mu troszeczkę , przyjechał i pokazuje mi 90C :) czyli wygląda na to iż jeżdżę jak stary dziadek bo nawet silnika nie potrafię dogrzać . Chciałbym zaznaczyć iż przy 90C (może trochę więcej ) włączył mi się wentylator. I co wy na to? myślę , że jest ok i chyba nic nie muszę wymieniać . Dzięki wszystkim za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dziwo wskazywała około 85C a na wskaźniku 80-82 i teraz to najlepsze

to teraz wiesz że troszkę Cię przekłamuje to co widzisz i wiesz ile sobie stopni dodać..

Chciałbym zaznaczyć iż przy 90C (może trochę więcej ) włączył mi się wentylator.

jeżeli wskazania na liczniku tak pokazywały, plus około 5 stopni to wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności