Skocz do zawartości
harry

Wakacje -Chorwacja Pytania.

Rekomendowane odpowiedzi

My planujemy jechać przez Słowację-Węgry. Droga jest ok, 2 lata temu byłem nad Balatonem, a stamtąd jeszcze jakieś 120Km do Zagrzebia i opłaty też z tego co pamiętam nie były za wysokie, za winietę na słowacji jakies 20zł i podobnie na Węgrzech.

Dodaj trochę bo masz do czego, z nad Balatonu do Zagrzebia jest jakieś 220km, a z Zagrzebia na najbliższą plażę drugie tyle ;).

Jeśli chodzi o winietę na Słowacji to tak jak gdzieś wyżej pisałem, moim zdaniem jest zbędna, tylko po to, żeby przejechać się kilka kilometrów po autostradzie, równie dobrze można pojechać drogą równoległą do autostrady i wiele gorzej nie będzie. A na Węgrzech winieta faktycznie droga nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w Crikvenicy koniec czerwca i placilismy po 30 euro za pokoj, kuchnia i lazienka za 2 dorosle i 6 letnie dziecko, 300 m od plazy. Paszport potrzebny tylko dla dziecka dorosliy wystarczy dowod. Z zachodniej polski szybciej sie jedzie przez niemcy, austria, slowacja ciagle autostrada tylko w slowacji pod koniec zwykla droga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodaj trochę bo masz do czego, z nad Balatonu do Zagrzebia jest jakieś 220km, a z Zagrzebia na najbliższą plażę drugie tyle .

To może coś mi sie pomyliło, dawno to było :)

Jeśli chodzi o winietę na Słowacji to tak jak gdzieś wyżej pisałem, moim zdaniem jest zbędna, tylko po to, żeby przejechać się kilka kilometrów po autostradzie, równie dobrze można pojechać drogą równoległą do autostrady i wiele gorzej nie będzie.

Rzeczywiście autostrady tam było coś koło 100Km, ale za te 20 złoty można sie przejechać :)

Ja bylem w Crikvenicy koniec czerwca i placilismy po 30 euro za pokoj, kuchnia i lazienka za 2 dorosle i 6 letnie dziecko, 300 m od plazy.

Coś kolo tej sumy by mnie interesowało. Rezerwowałeś może pokoj, czy szukałeś na miejscu?

Pzdr, i dzieki za odpowiedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o winietę na Słowacji to tak jak gdzieś wyżej pisałem, moim zdaniem jest zbędna tylko po to, żeby przejechać się kilka kilometrów po autostradzie, równie dobrze można pojechać drogą równoległą do autostrady i wiele gorzej nie będzie.

A może miałeś na myśli Słowenie? Jednak Słowacja ma sporo więcej km autostrad (po drodze na Węgry) ;)

 

Coś kolo tej sumy by mnie interesowało. Rezerwowałeś może pokoj, czy szukałeś na miejscu?

W sierpniu będziesz miał ciężko znaleźć apartament dla czterech osób za ok.30 EUR (takie ceny można wynegocjować w czerwcu albo wrześniu)...za wspomniane 15 EUR / osobe to już prędzej. Można pojechać w ciemno, jednak żeby znaleźć coś sensownego trzeba dzień poświęcić. A jeśli jesteś np. z dwójką dzieci to już nie jest wygodne szczególnie po ponad dobie jazdy.

Edytowane przez Radoslav

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już pisałem , ale napiszę jeszcze raz :

-słowacja- winietka 4.99 euro [non stop autostrada -zilina -bratysława]

-węgry -winietka 1530 forintów lub 7 euro [autostrada bratysława -gyor -budapest-zagrzeb]

Też tak jak kolega capslock82 byłem w crikvenicy .

Praktycznie na każdym domu tablica ''apartmani -zimmer ''.

Z tego co mi wiadomo ceny od 10 euro za osobę/doba , cena uzależniona od standardu .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieci nie będzie, standard oby jakiś był, wymagań nie mam i siedziec w domu też nie zamierzam :) może coś się znajdzie :) te 15 euro jeszcze mogło by być. Może nie wszystko będzie zajęte. Planujemy jechać w sb, żeby na nd rano być ( może wtedy będzie zwalniało się cześć pokoi i ludzie będą wyjeżdżali do domów :) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzieci nie będzie, standard oby jakiś był, wymagań nie mam i siedziec w domu też nie zamierzam może coś się znajdzie te 15 euro jeszcze mogło by być. Może nie wszystko będzie zajęte. Planujemy jechać w sb, żeby na nd rano być ( może wtedy będzie zwalniało się cześć pokoi i ludzie będą wyjeżdżali do domów )

 

Spróbujcie wyjechać tak byście dojechali dokładnie na rano by dnia nie marnować... my dojeżdzaliśmy zawsze na póżny wieczór no i pierwszy dzień był praktycznie stracony... a wiadomo jak szybko tam płyną dni szybko.

 

Za 15 euro może być ciężko do złapania pokój, chyba że dość niski standard ale tam się nie jedzie by siedzieć w pokoju tylko w wodzie.

Udanych wakacji!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

elemenateur

Zobacz kiedy był pisany post.Kolega już pewnie dawno po wakacjach i myśli o nowym sezonie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
elemenateur

Zobacz kiedy był pisany post.Kolega już pewnie dawno po wakacjach i myśli o nowym sezonie.

no harry masz rację :)

 

aaale

Spróbujcie wyjechać tak byście dojechali dokładnie na rano by dnia nie marnować... my dojeżdzaliśmy zawsze na póżny wieczór no i pierwszy dzień był praktycznie stracony... a wiadomo jak szybko tam płyną dni szybko.

 

byliśmy o 10 rano na miejscu, do południa mieliśmy już zarezerwowane noclegi

 

Za 15 euro może być ciężko do złapania pokój, chyba że dość niski standard ale tam się nie jedzie by siedzieć w pokoju tylko w wodzie.

 

na 4 osoby chyba 65e za dobę, mieliśmy parter w domu jednorodzinnym, oddzielne wejścia do pokojów, kuchnia w pełni wyposażona, łazienka. W pokojach nie było klimy i tv, i powiem że naprawdę były zbędne, romek napewno to potwierdzi :)

Udanych wakacji!

 

udały się :D

 

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak temat odgrzany to może się przydać na najbliższe wakacje.

 

http://www.globalturist.hr/SummerHouseDetails/1529/bc/orange/gp/1/lang/English/VILLA-ROZA.wshtml

 

Crikvenica

Polecam to miejsce, 15 minut od autostrady, pokoje full wypas, może 5 minut spacerkiem, do dyspozycji grill, zmywarka. Dużym plusem jest Monika (Polka) która opiekuję się całością, bardzo miła osoba w razie problemów pomoże no i ma wejścia do dobrych producentów lokalnych specjałów.

 

Ceny może nie najniższe ale warto.

Wszystkie informacje o wolnych terminach, cenach i fotki pokoi dostępne na stronie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

Odgrzeję temat:) Padła u mnie propozycja wyjazdu do Chorwacji, pozostaje kwestia pokoi, mógłby ktoś polecić coś godnego? Nie mam żadnych specjalnych wymagań, wiadomo, żeby czysto było i w miarę blisko do plaży;) Polecacie jakieś konkretne regiony?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Odgrzeję temat Padła u mnie propozycja wyjazdu do Chorwacji, pozostaje kwestia pokoi, mógłby ktoś polecić coś godnego? Nie mam żadnych specjalnych wymagań, wiadomo, żeby czysto było i w miarę blisko do plaży Polecacie jakieś konkretne regiony?

 

Każdy region jest dobry. Pokoi polecam poszukać na http://www.interhome.pl, można znaleźć na prawdę ciekawe oferty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Każdy region jest dobry.

 

...byle dalej na południe ;) Ale tak naprawdę to (wg mnie) najciekawszym regionem będzie gdzieś środkowa Dalmacja i rejon Makarskiej Riwiery. Sporo ładnych niedużych miasteczek na zakwaterowanie i jeszcze więcej w promieniu 200km do zobaczenia.

A w sprawie m.in. zakwaterowania i wszelkich informacji z pierwszych rąk to polecam zagłębić się chwile w forum http://www.cro.pl (encyklopedia jeśli chodzi o ten kierunek wakacji) :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Koledzy wybieram się do Chorwacji podkoniec sierpnia, dodam, że pierwszy raz jade, czy mógłby ktoś napisać mniejwięcej, którędy najlepiej jechać i aktualne ceny za przejazdy przez autostrady. Ja jade w rejony ISTRI do Labin-Drenje, ze śląska.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze Slaska to najlatwiej bedzie przez Czechy jechac lub Slowacje.

 

W kontekscie pytania o droge opisze ponizej trase z okolic Zielonej Gory/Wielkopolski. Proponuje wszystkim jechac przez DE (Dresden, Chemnitz, Plauen, Regensburg, Passau, nastepnie Austria: Linz, Graz, potem na Slowenie (winieta 10 dniowa Austria to 10 Euro, Maut na tej trasie za tunele to dwie bramki 5 € oraz 7,5 €), nastepnie Slowenia (winieta na 30 dni to koszt 30 €). Winiety kupic mozna na autohofie w DE i od razu nakleic na szybe. Chorwacja to koszt do Zapresic 23,4 zl (pierwszy fragment autostrady do okolic Zagrzebia) a nastepnie do Sestanowac (zjazd na Riviere Omiska/Makarska) 96 zl. Trasa jest piekna w Austrii (gory) oraz w Hr. Gdy przejedzie sie przelecz gor tunelem Sv. Rok to poczuc mozna temperature i klimat Adriatyku.

Moim zdaniem Hr to doskonaly cel na wakacje. Przy okazji kawalek drogi do przejechania, proponuje wyjechac po poludniu i okolo 2 w nocy zrobic sobie pauze gdzies w polowie trasy w okolicach granicy Austria/DE na autohofie. Tam jest w nocy mnostwo osobowek i kamperow, w ktorych sie po prostu odpoczywa/chwile spi. Jakosc drog na tej trasie - na tyle rewelacyjna, ze gdy wjedzie sie do Polski do dostaje sie depresji :)

 

Jechalem powyzsza trasa dwa razy, ostatnio pod koniec maja tego roku :) polecam!

Edytowane przez marizaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja planuje wyjechać po 20, bo jadę z dwuletnią córeczką, a od tej godziny zazwyczaj śpi, mam ok. 1000 km, myśle zajechać na spokojnie w 10 godzin, z postojami na wyprostowanie się :) no chyba, że mnie zmuli to z 2 godzinki trzebabędzie się przekimać.

Dzięki za ceny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podaje dokladne ceny: paliwo Eurodiesel w Hr 9,35 Kun, odcinek autostrady Zagreb - Sestanovac 171 Kun, odcinek od granicy Slowenskiej do Zagreb 42 Kun. Wiadomo, ze najlepiej placic karta i tez tak jest najszybciej, po prostu trzeba wybrac bramke Cards Only, wzialem ostatnio ulotke jak placic na automatycznych bramkach (takie ulotki sa na bramkach jako instrukcje), moge skan zamiescic dla chetnych. Uwaga: zwykly diesel (tanszy) jest w Hr stosowany w starszych niewymagajacych silnikach, do passka tylko eurodiesel. Na miejscu najlepiej miec troche kun, euro raczej sie nie przydaje, placic za jazde i paliwo warto karta. Inne ceny: Kruh (chleb) 8 Kun, burek 12-15 kun, wino 5 litrow za 100 kun, emulsja do opalania faktor 30 nivea w typowym sklepie sieci Studenac: 80 kun. Wejscie na mury w Dubrovniku 70 kun /osobe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wzialem ostatnio ulotke jak placic na automatycznych bramkach (takie ulotki sa na bramkach jako instrukcje), moge skan zamiescic dla chetnych

jestem chętny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zejnowski byłem w zeszłym roku w Orebicu więc podpowiem. Aktualne ceny winiet obczaisz sam. Zwróć tylko uwagę, że wbrew temu co piszą to w Słowenii już są 7 dniowe winiety. Wcześniej były tylko 30 dniowe za niesamowite pieniądze:/

Ważniejsze wg mnie jest sprawdzenie promu Jadrolinii ( na ich stronie www) z Orebica na Korculę - bo pierwsze dwa kursy z rana są zawsze totalnie obstawione autami.

Nie wiem czy chcesz jechać przez Bośnię ( ten 10 km kawałek) czy skorzystać z promu Ploce - Trpanji. Ja jechałem przez Bośnię bo ostatni prom był koło 22-giej, a ja się bałem że nie zdążę i będę musiał czekać do 6 rano.

Tunele są za free. Chyba, że w Niemcowni sa jakieś płatne - ja nie wiem bo jechałem od Cieszyna przez Słowację.

Jakby co to daj znać na PM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności