Skocz do zawartości
Kuczi

Egzamin na prawo jazdy - gdzie można zdawać ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy osoba zameldowana w danym województwie, np łódzkim może zdawać egzamin czyli testy i jazdę w innym województwie ? To że w byłych miastach wojewódzkich będących teraz jako miasta grodzkie to wiem że można... Jakoś szukam w necie i nic nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam to może. Nie powinno być żadnego problemu. Tylko trzeb to jakoś uzasadnić podobno. Dla pewności, niech mnie ktoś poprze lub zbeszta :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może na bank. Przykład moje miasto które należy do zachodniopomorskiego a kursanci boją się w Szczecinie zdawać i jeżdżą do Piły, która jak wiadomo nie należny do naszego województwa :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś były z tym problemy teraz nie ma. Możesz zdawać tylko koło tego jest troszkę zachodu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja pamiętam to też może, moi znajomi zdawali w Tarnobrzegu & Rzeszowie bez żadnych zbędnych formalności (a to już woj podkarpackie, a nie tak jak ja Lubelskie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o word'y to nie ma rejonizacji.

w poznańskim WORDzie jest nawet taka kartka wywieszon, bo się nie wyrabiają i zachęcają do zdawania w innych miastach (np. Kalisz)

 

tu masz artykuł w którym w pierwszych zdaniach pada odpowiedź na Twoje pytanie

http://www.motofakty.pl/artykul/prawo_jazdy_krok_po_kroku.html

Edytowane przez krys_kl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość monik

Dziękuję za informacje...Pozdrawiam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za informacje...Pozdrawiam :-)

 

Żonka mnie prosiła to założyłem jej temat :) Dzięki jeszcze raz za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tylko jeszcze dodam, że siostra jest zameldowana w kujawsko-pomorskim, a egzamin będzie zdawać w Koninie. Czyli można beż większych komplikacji, ale dużo w tej kwestii może pomóc instruktor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeśli jesteś z łódzkiego to się powinieneś orientować mniej więcej miejscowościami: Kursanci z Sochaczewa (mazowieckie) zdają egzaminy w Skierniewicach (łódzkie).Więc jak widać można.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, wiem,wiem już wszystko. Żonka robi kurs w Chełmie i tam bedzie zdawać egzamin. Zameldowani jesteśmy w Łódzkiem :)

Dziękuję jeszcze raz za odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Żonka robi kurs w Chełmie i tam bedzie zdawać egzamin.

 

i bardzo dobrze że u nas bo do nas wszyscy przyjeżdżają zdawać :D nawet kolega z radomia był :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie egzaminu na prawo jazdy. Czy wiecie może co może a czego nie, jakie ma kompetencje egzaminator?? Bardzo jest mi to potrzebne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i bardzo dobrze że u nas bo do nas wszyscy przyjeżdżają zdawać :D nawet kolega z radomia był :]

Wyjatek jakis.

Mieszkam obok WORD-u. Takiego przemialu jaki jest od roku to dawno nie widzialem. L-ki jezdza stadami. Generalnie zageszczenie L w miescie na m2 jest duzo wieksze niz w Warszawie. Najazd robia z calego dawnego wojewodztwa radomskiego. Faktem jest, ze mamy 2 slynne ronda :D

Gdzies sie musza uczyc jezdzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mieszkam obok WORD-u

czemu się wcześniej nie przyznałeś? stałem kilka razy na mrozie po kilka godzin czekając na żonę pod tym MS Wordem ;) a Ty nawet na słynną porzeczkówkę nie zaprosiłeś...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czemu się wcześniej nie przyznałeś? stałem kilka razy na mrozie po kilka godzin czekając na żonę pod tym MS Wordem ;) a Ty nawet na słynną porzeczkówkę nie zaprosiłeś...

Bylo pisac, ze jestes.

Z porzeczkowki zostalo tylko wspomnienie :634:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Licha nie wiem co dokładnie chcesz wiedzieć, ale ja napisze to, co nie każdy pamięta i czego boi sie przed egzaminem.

Egzaminator nie może wprowadzić cie w błąd, wydając ci polecenie którego nie możesz wykonać, bo nie zdasz. Na przykład "na najbliższych światłach prosze skręcić w lewo" a tam będzie możliwość jazdy tylko na wprost i w prawo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to chodzi mi o coś takiego. Jeżeli na kursie jeździłem fiatem grande, a na egzaminie egzaminator daje mi mikre to czy mam prawo zamienić samochód i zdawać na tym na którym miałem kurs?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na kursie jeździłem fiatem grande, a na egzaminie egzaminator daje mi mikre to czy mam prawo zamienić samochód i zdawać na tym na którym miałem kurs

Z tego co wiem, z góry wiadomo na jakim samochodzie będziesz zdawać egzamin. Np. w Koninie to jest Clio, a w Toruniu Chevrolet. Jednak masz możliwość wyboru samochodu, na którym będziesz zdawać w sytuacji, kiedy trwa wymiana samochodów na nowe w danym WORD. W Toruniu trwa właśnie wymiana z Chevroletów na Toyoty i do czasu, aż nie zostaną wymienione wszystkie samochody na jeden typ, masz możliwość wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli na kursie jeździłem fiatem grande, a na egzaminie egzaminator daje mi mikre to czy mam prawo zamienić samochód i zdawać na tym na którym miałem kurs?

Kiedyś tak było, teraz się jeździ na tym co ma ośrodek na stanie. Jeżeli jest kilka typów aut to samochód dobierany jest losowo.

Jak moja żona w Lublinie zdawała to trafiliśmy właśnie na wymianę aut na Yarisy. Akurat wtedy był pierwszy dzień jazd na tych samochodach. Można się było zadeklarować, że się zdaje na Yaris, albo komputer sam losował auto.

Dodam, że egzamin skończył się porażką (nastą już) i żona przeniosła się do Radomia, gdzie okazało się, że egzaminatorzy nie są chamscy i podchodzą do zdających z szacunkiem i całkiem życzliwie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności