Skocz do zawartości
mac30

Skrzynia biegów TDI 5 czy 6? Różnice w przełożeniach.

Rekomendowane odpowiedzi

cicho i spokojnie jechać prędkość max to zaledwie 120 km/h

 

Chyba przy twoim silniku kolego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie jak mowi zaku75:

 

Passat B5 AFN 110KM

Opony 15/195/65

 

5 bieg

dokladnie 140km/h -3000obr/min

 

Czy macie podobnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie przełożenia identyczne. Podróżowanie z prędkościami około 100km/h jak na ten wiek samochodu i diesla całkiem przyjemne. Autostrada to zupełnie inna bajka, bywa głośno na co jednak znalazłem metodę i zainwestowałem w CarAudio - jedno zagłusza zwyczajnie drugie ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Poprosiłbym o zmiane tematu na skrzynai biegów TDi, różnice w przełożeniach,

ponieważ chciałbym rozszerzyć temat o automatyczne skrzynie, jaką prędkość rozwija TDi przy 3000obr/min przy skrzyni automatycznej i przy skrzyni Tip-tronic ? :)

 

Tiptronic 3000obr/min 155 km/h na D tyle samo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
I nawet nie zamierzam Ciebie przekonywać, nie w moim wieku ;-) Uwierzycie, to dobrze, nie - to nie było tematu. Zdjęcia nie zrobię :P

Aaaa, no i żyję w przeświadczeniu, że mam serię, ale jestem drugim właścicielem, więc ....

 

poka ta fotke bo nie chce mi sie wierzyc w te 238km/h...:cool:0

mam AVF na 6biegach, jechalem 215km/h (moze cos ponad 220km/h by pojechal, ale to juz straszne pilowanie...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam 238 km/h to chyba z górki to uwieże. opory powietrza w predkościech powyzej 210 rosna niewiarygodnie. przy tej predkosci tak ciezkim aytem to musial bys miec z 200kucy. sam jechalem BMW 192KM 230km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdziwil bys sie.

BMW 325TDS skrzynia manual 5. 245km/h

A 200koni nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

też mam podobne odczucia. Do 180 idzie baja pozniej magiczne 260 z licnzika to w avf niemozliwe:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zastanawiam się nad kupnem passata B5 FL 1,9 131KM. Słyszałem, że skrzynia 6 biegowa jest awaryjna i jej naprawa jest droga. Czy mógłby ktoś rozjaśnić mi rodzaj awaryjności (jak się objawia, kiedy w sensie po jakim przebiegu awaria jest mozliwa) i jakie są koszty naprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koledzy zastanawiam się nad kupnem passata B5 FL 1,9 131KM. Słyszałem, że skrzynia 6 biegowa jest awaryjna i jej naprawa jest droga. Czy mógłby ktoś rozjaśnić mi rodzaj awaryjności (jak się objawia, kiedy w sensie po jakim przebiegu awaria jest mozliwa) i jakie są koszty naprawy?

wszystko juz jest opisane w innym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko który to jest wątek. Bo wzmianki są w rożnych wątkach a zastanawiam się czy lepiej brać z 5 czy 6?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja posiadam skrzynie FRK ,akurat ja nie mam dużego przebiegu bo 182 tys przelatane prawdziwe i jak narazie odpukać skrzynia pracuje ok ,biegi wchodzą jak w masło,nic nie wyje,jedyne co zauważyłem to że przy rozpędzaniu jak dodaje gazu rusza sie lekko lewarek do przodu lub do tyłu,podejrzana jest poduszka skrzyni,chociaż jak narazie nie ruszam tego bo problem sie nie pogłębia i nie szarpie przy zmianie biegów,może wypowie sie ktoś inny przy jakim przebiegu miał problemy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w mnie w 1jm z 99r miałem tipa kod EMA. wymieniłem sam na 6 biegów z 2.5 tdi DQS czy DSQ-nie pamiętam dokładnie. przy 170 mam 3 tys obrotów w miescie jezdzi mi sie bardzo dobrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w AVF miałem 6-biegową skrzynię (nie pamiętam już kodu) i do przebiegu ok. 350tkm nic się nie działo-samochód przy tym przebiegu poszedł do kasacji po wypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie pytanie bo padła mi skrzynia silnik avf a skrzynia frk 6 biegów i pytanie czy podejdzie 6 tylko inne oznaczenie???

2 pytanie czy przerobienie na 5 co zrobić jakie koszta i czy się da i opłaca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bedzie pasowala inna,a co do wymiany na 5 da sie koszta to skrzynia jakies 400zl jedna lapa 50zl i wybierak okolo 100zl i dzien roboty moze dwa. Dobra skrzynia 5 i chyba jedna z ostatnich to FHN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Bedzie pasowala inna,a co do wymiany na 5 da sie koszta to skrzynia jakies 400zl jedna lapa 50zl i wybierak okolo 100zl i dzien roboty moze dwa. Dobra skrzynia 5 i chyba jedna z ostatnich to FHN

a sprzęgło, dwumas, rozrusznik (tu nie jestem pewien)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie jeszcze rozrusznik,,sprzeglo i dwumas zostaje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sanki? Przecież inne są dla 6 i 5 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności