Skocz do zawartości
mac30

Skrzynia biegów TDI 5 czy 6? Różnice w przełożeniach.

Rekomendowane odpowiedzi

na swoim

na 5 biegu przy 160 obroty około 3800 a na 6 przy tej samej prędkości wynosiły około 3100

 

No tak ale ty masz inaczej zestopniowana skrzynie. Tak się chyba tego nie przelicza. Ja mam AWX z 5 i 3800 to mam juz ponad 180 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No tak ale ty masz inaczej zestopniowana skrzynie. Tak się chyba tego nie przelicza. Ja mam AWX z 5 i 3800 to mam juz ponad 180 km/h

 

dlatego zrobiłem po dwa pomiary każdej prędkości odpowiednio na 5 i 6 biegu by użytkownicy 5-cio biegowych pasków zobaczyli różnicę w obrotach silnika ze skrzynią 6-cio biegową :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego zrobiłem po dwa pomiary każdej prędkości odpowiednio na 5 i 6 biegu by użytkownicy 5-cio biegowych pasków zobaczyli różnicę w obrotach silnika ze skrzynią 6-cio biegową :)

noooo to gratuluje pczucia humoru. sadzisz, ze skrzynia 5 to taka wybrakowana 6. maja rozne przelozenia i takie porownanie niema najmniejszego sensu.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
noooo to gratuluje pczucia humoru. sadzisz, ze skrzynia 5 to taka wybrakowana 6. maja rozne przelozenia i takie porownanie niema najmniejszego sensu.

pozdro

 

wiem o tym doskonale, że skrzynie 5-cio i 6-cio biegowe mają inne przełożenia i dlatego zrobiłem takie porównanie w ramach ciekawostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dlatego zrobiłem po dwa pomiary każdej prędkości odpowiednio na 5 i 6 biegu by użytkownicy 5-cio biegowych pasków zobaczyli różnicę w obrotach silnika ze skrzynią 6-cio biegową :)

to teraz juz nic nie rozumiem. to ma byc ciekawostka?? co ja mam w tym zobaczyc?

wydaje mi sie walneles jakiegos babola.:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
to teraz juz nic nie rozumiem. to ma byc ciekawostka?? co ja mam w tym zobaczyc?

wydaje mi sie walneles jakiegos babola.:P

 

kolego czepiasz się

interpretuj to sobie jak chcesz

z mojej strony EOT

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam silnik AWX 130KM TDI

skrzynia 5 biegowa

 

Na 5-ce

2000 obr/min 100 km/h

4000 obr/min 200 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój paszczak 19. tdi 130km skrzynia 6.

Prędkość 120km obroty na 6 biegu 2150.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jechałem ostatnio A2 z tempomatem ustawionym na ok. 148-150 (licznikowo) i miałem obroty dokładnie 3000 (obserwacja na dystansie ponad 200 km). Przy 4000 obr/min miałem prędkość (już nie pamiętam dokładnie), ale między 180-200, a bujnął się licznikowo do 238.

Jak będę niebawem jechał jakąś dobrą drogą to zdrobę pomiary pod ten wątek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a bujnął się licznikowo do 238.

 

To dość sporo ten twój licznik przekłamuje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To dość sporo ten twój licznik przekłamuje ;)

 

Haa, haa ... :) Względem nawigacji jakieś 8-10 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Haa, haa ... :) Względem nawigacji jakieś 8-10 km/h

 

Sugerujesz że 230 wyciągasz ze swojego AWX ?? I masz serie tak dobrze rozumiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Witam Kolegów !!!

 

Ja posiadam Passata B6 2.0 TDI 140KM 6-biegowa skrzynia manualna. Chciałem się Was zapytać może wiecie lub może gdzie mogę znaleść w necie zakres predkości i obrotów na każdym przełożeniu mojego silnika i skrzyni biegów. Szukałem tego ale nigdzie nie mogłem znaleść. Nurtuje mnie np. pytanie w jakim zakresie predkości mozna jechać na 6 biegu. Spotkałem się z różnymi opiniami. Jedni mówią że trzeba jechać powyżej 100km/h inni np. że spokojnie 80km/h. Więc jak to jest. Najlepiej jak by ktoś miał coś takiego 1 bieg prędkośc od do obroty, 2 bieg jak wcześniej itp.

 

Pozdrawiam i czekam na odp

 

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość razan

AWX 5 biegów 2001 rok i chyba coś kłamie/licznik-obrotomierz/. 100km/h mniej niz 2000 obr 3000obr okolo 155.

 

Przedtem mialem gofla 3 TDI 90ph i przy 100 mial chyba z 2030-40obr nie pamietam dokladnie, a przy 140 okolo 3k, a wydaje mi się ze w passacie jest ta piątka troche dłuższa, wiec wszystko by sie zgadzało?

 

Nie wiem każdy kto ma 5 biegów pisze coś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

140KM/h na liczniku sie pojawia przy ok 2800obr , opony 225/45/17 skrzynia 6, naped 4x4 moc kolo 170HP. Dodam ze ruznica miedzy kolami jest spora na 205/55/16 osiagalem 220km/h bez problemu teraz 200km/h to szczyt mozliwosci..

Edytowane przez Du?y

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sugerujesz że 230 wyciągasz ze swojego AWX ?? I masz serie tak dobrze rozumiem ??

 

I nawet nie zamierzam Ciebie przekonywać, nie w moim wieku ;-) Uwierzycie, to dobrze, nie - to nie było tematu. Zdjęcia nie zrobię :P

Aaaa, no i żyję w przeświadczeniu, że mam serię, ale jestem drugim właścicielem, więc ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no moze byc bo ja moim kombiakiem 220-AVF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Passat B5 AFN 110KM

Opony 15/195/65

5 bieg

100km/h--2100obr/min

120km/h--2600obr/min

140km/h--3000obr/min

Max prędkość w/g wskaźnika licznika 208km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mandar

Witam wszystkich. Przeczytałem wszystkie posty i dalej nie uzyskałem jasnej odpowiedzi na temat różnic między 5 a 6. Czy ktoś ma dane o przełożeniach 5 i 6.Jaki sens miałoby tworzenie skrzyń jeśli 5 biegów pokrywałoby się lub prawie pokrywało z 6 biegami (większe wachlowanie)? A wracając do dyskusji na temat prędkośći w moim autku mam skrzynię 6 i każde 1000 obr/min to ok 50 km/h czyli 150 km/h to około 3000 obr/min (prędkość z GPS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze moje spotkanie z TDI trochę mnie zniechęciło... właśnie ta skrzynia... tylko 5 biegów :( by cicho i spokojnie jechać prędkość max to zaledwie 120 km/h więc zdecydowanie jestem za 6 biegową chyba że ktoś kocha wysokie obroty... mi pozostaje się przyzwyczaić i polubić to co się ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności