Skocz do zawartości
Sylvek1986

duże spalanie, pomiary i dane z vaga

Rekomendowane odpowiedzi

w mieście z klimą ok. 7 bez 6,5

na postoju 0,4-0,5 a z klimą 0,9

 

 

No to masz super...

U mnie bez klimy postój 0.8...

z klimą 1.2-1.4...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to Panowie chyba cos sie wyjasnilo, zapomnialem dodac ze przed wymiana rozrzadu palil mi mniej, spojrzalem na vagu na synchronizacje rozrzadu czy cos takiego i zamiast "0" mam inne wartosci, wiec sprawdze tu u mojego mechaninka na dniach i jak cos to odezwe sie jaka jest roznica. Pozdrawiam i dzieki za sugestie! Czekam na kolejne posty z waszym spalaniem i danymi z vaga, jak ktos ma do dyspozycji. Moze wyjdzie na to ze synchronizacja rozrzadu ma duzy wplyw (nawet litr)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Spróbowałem przestawić lekko kółko no i .... REWELACJA!!!

Nie miałem czasu, żeby się z tym bawić więc zrobione jest doraźnie.

VAG w 4 grupie, pozycja 4, pokazywał -5 teraz jest 1,7.

 

Spalanie na postoju bez świateł 0,4l/h ze światłami 0,4-0,5 z klimą 0,6-0,7

 

Spalanie po przejechaniu 60km po pustych drogach, jadąc ekonomicznie ale nie PSJ to 5,5/100km bez klimy (przedtem takie zużycie było nierealne!Przy tym samym stylu jazdy na tej samej trasie zużycie było ok.6,8-7)

Dodam, że parę razy dałem mu buta...

W poniedziałek zobaczę jak po mieście.

 

Jak znajdę chwilę czasu to poszukam miejsca na kółku, żeby VAG pokazywał 0,0.

Póki co jestem pozytywnie zaskoczony!!!

Najpierw zrobiłem sobie znak a potem przesunąłem dosłownie o 1mm i tak zamiana!!!!

 

Dodam, że sam zabieg to bułka z masłem.

Odpinamy dwie zapinki na obudowie paska rozrządu i mamy kółko na wierzchu.

Luzujemy 3 śruby kluczem nr 13 a potem kluczem nr 17 ruszamy lekko śrubą w środku.

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jan_1,9_TDI

No nieźle! 1mm i taka duża różnica na VAG?

Po zaznaczeniu na wale w którą stronę kręciłeś - zgodnie ze wskazówkami czy przeciwnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w przeciwną stronę do ruchu wskazówek.

Ja też jestem w szoku, że aż taka zmiana po tak małym przesunięciu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w przeciwną stronę do ruchu wskazówek.

Ja też jestem w szoku, że aż taka zmiana po tak małym przesunięciu..

 

To zależy w którą stronę jest odchyłka, u kolegi była na minus a teraz ma na plus więc musi kręcić teraz w przeciwną stronę.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Nie wpływa to "kręcenie" na moc silnika - chodzi mi o to czy po takim przestawieniu na +1,7 passio będzie tak samo sie zawijał jak na -5 lub czy np będzie bardziej mułowaty.

Na mój chłopski rozum (a nie jestem mechanikiem więc to są tylko moje czystofizyczne rozważania) jeżeli przy wartości -5 pali więcej to i pewnie lepiej przyspiesza a jeżeli przy +1,7 pali mniej to i pewnie słabiej przyspiesza.

 

Czy może ktoś mi to wytłumaczyć jak to tak naprawdę jest i za co odpowiada regulacja tego kółka i jakie ma skutki?

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie odczułem spadku mocy. Wydaje mi się, że jest tak samo.

 

Co do spalania:

 

Dziś po południu miasto: odcinek 8km,styl jazdy:ekonomiczny, spalanie:6,9l/100km bez klimy

Teraz, wieczorem: odcinek 50km, trasa i trochę miasto, styl jazdy MEGA MEGA ekonomiczny :)(max 110km/h, dużo "na luzie", hamowanie silnikiem ale nie PSJ :)), spalanie 4,4l/100km bez klimy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to kolego tylko sie cieszyć :-)

 

Musisz zmienić dane przy dystrybutorku ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nikt nie wie za co odpowiada to "kółeczko" i jakie są skutki regulacji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ustawienia musza byc na 0 czy mozna ustawic np + jakas wartosc albo - jakas wartosc do tej granicy +-3 tam gdzie bedzie mniejsze spalanie? i czy faktycznie spalanie jest mniejsze ( liczas na stacji a nie to co pokazuje komputer)

tak mi sie wydaje ze kiedys komp mi pokazywal mniej teraz pokazuje 0.8 na P 1.2 D a z klima to roznie w zaleznosci jaki dzien. jak sprawdzalem na vagu mam ustawione rowno na 0 i sie zastanawiam czy jest sens zmieniac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie się udało złapać kilka wartości:

0 - spalanie na postoju 0.7

0.6 - 1.1 - 0.5l/h

1.1-1.7 - 0.5l/h

2.8 - 0.8l/h

>3 - 0.9 - 1.1 l/h

 

Najpierw miałem cały czas 1.7 ale chciałem mieć lepiej :)

teraz skacze 0.6 - 1.1 i jest OK.

 

Spalanie z kompa niższe i pokrywa się ze spalaniem realnym przy dystrybutorze.

W moim podpisie obecną średnią zawyżają poprzednie tankowania :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli kolego ile teraz ci pali ten Twój pasior?

Może skasuj odczyty średniego spalania i sprawdź od nowa :-)

 

Pzdr,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość S_O_N_G_O

Witajcie koledzy !!! Autko mam od lipca br i przyznam szczerze , że nie taki model chciałem kupić ( kombi , automat) ale stało się. No i te 6 garów !!! Co prawda jak przyspieszam to autka za mną stają sie coraz mniejsze ale średnie spalania rosną. I tak w mieście ( średnia prędkość 29 km/h ) spalanie ok. 11 litrów a w trasie 7,5 litra. Myślę , że lepiej się nie da. Autka nie diagnozowałem bo nie umiem znaleźć złączki diagnostycznej - taki model. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli kolego ile teraz ci pali ten Twój pasior?

Może skasuj odczyty średniego spalania i sprawdź od nowa :-)

 

Pzdr,

 

 

6.6 teraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fliper

Witam mam podobny problem z moim AFN. nie wiem czemu od miesiaca moj pasio zlopie jak wsciekly i jak bym nie jezdzil moj komp pokazuje srednie maximum 32 MPG wczecniej w trasie przy 120 bylo 65 MPG a terza autostrada max 110 trasa 90km a komp pokazuje srednie 30,6 MPG testowalem nawet przy PSJ i max 32,2 MPG zasieg na pelnym zbiorniku to 295 mil z czego polowa to trasa a reszta miasto. Co o tym myslicie? 32MPG= 51,5km na 4,5l paliwa 65mil=105km 295mil = 475km 1galon=4.55litra

Edytowane przez fliper

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fliper przetłumacz na Polsky te mile bo mało co kto kuma :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to i ja dołaczylem do grona poprawiających mechaników i przestawilem z -3,9 na 0. Balem sie zabiegu ale teraz moge stwierdzic że to pikuś. Spalanie na postoju z 0,7-0,8 spadlo na 0,5, a przy wlaczonej klimie i światłach mam 0,7. Dzis testy na krotkim odcinku spalania a jutro troche dalej i jestem ciekaw spalania średniego. mała poprawka co do klucza którym obracamy wał to 18 a nie 17 przynajmniej u mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez byl wiekszy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

radzio77 i jak nowe pomiary??

 

Po zakupie auta w maju zrobilem trase Niemcy - Szczecin ok 400km, pare razy rozpedzałem auto na maxa zeby je sprawdzic, predkosc autostradowa 130-140km/h, wyszło 6,2L przy sredniej 113km/h. Wynik nie najlepszy jak na pierwszy raz w porownaniu do Vectry B w dieslu, ktora mimo starszej konstrukcji silnika palila mniej.

 

Do wrzesnia w miescie max 7,5 bez klimy, trasa 5,3-5,5 (jazda z reguly do 120km/h). Wiec w miare.

Od polowy ostatniego miesiaca po nizej napisanych naprawach zaobserwowalem wzrost do ok 0.5L na trasie i nawet 2l w miescie.

Przed wyjazdem na urlop w polowie wrzesnia zamontowalem tempomat. Przy okazji sciagnalem waz gumowy przy IC, zeby zobaczyc jak tam wyglada - bylo wilgotno od odmy, ale to raczej norma, syfu nie widzialem, tylko na laczeniu na zewnatrz waz-IC byla mala ilosc lekko wilgotnego brudu. Rowniez wymienienilem gumowy waz wychodzacy z gornej czesci EGR, poniewaz byl juz lekko przetarty przez plastikowa pokrywe silnika. Wymienialem go na przewod paliwowy o srednicy 6, czyli chyba jeden rozmiar wiekszy niz fabryczny. Przy EGR dalem opaske zaciskowa, natomiast z drugiej strony juz nie bo i tak ciezko wchodzil.

Zadowolony z napraw i przerobek po paru dniach udalem sie w trase Szczecin - Wroclaw.

Pora wieczorno nocna, predkosc do 120km/h, jazda spokojna. Srednia z trasy 77km/h.

Spalanie 5,7.

Myslalem ze to paliwo kijowe i wczoraj w drodze powrotnej zalalem BP Ultimate - bez zmian.

 

Spalanie przy danych predkosciach jakie zaobserwowalem na tempomacie:

80km/h - 4,9L

90km/k - 5,4L

110km/h - 5,9L

120km/h - 6,2L

Wartosci wydaja mi sie za wysokie.

 

Na luzie od poczatku bez zmian - 0.6l.

 

 

Co moglo wplynac na ten wzrost?

 

Czy bez VAGA moge przestawic te srube, czy lepiej sprawdzac wartosci na biezaco?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności