Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Też się dziwiłem, że nie działa "auto" na zamykanie szyby pasażera, ale niestety tak jest, a szkoda ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracam do tematy co to tego kabelka czerwono-żółtego to napięcie się pojawia jak przekręcę kluczykiem tak jak się zamyka.Pytanko i co mogło się stać dalej,że te szyby nie idą do góry co jeszcze sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wracam do tematy co to tego kabelka czerwono-żółtego to napięcie się pojawia jak przekręcę kluczykiem tak jak się zamyka.Pytanko i co mogło się stać dalej,że te szyby nie idą do góry co jeszcze sprawdzić.

skoro napięcie dochodzi na moduł to sprawdź czy wychodzi z modułu... obstawiam na jakiś zimny lut w module...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[/quote

Ok wyjscie tz który to będzie pin.Z ciekawości sprawdzałem jeszcze raz i w momencie przekręcenia kluczyka słychać w module pukanie przekażników na to wygląda że działa,a czujnik dzwiowy ma znaczenie może to on wszystko psuje.Na pewno mam załozony 2-pinowy tak jak w orginale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czujnik dzwiowy ma znaczenie może to on wszystko psuje.Na pewno mam załozony 2-pinowy tak jak w orginale.

Krańcówka jest tylko po to żeby "deaktywować" sterowanie szybami z przycisków po opuszczeniu samochodu.

Jeśli wychodzi Ci napięcie z czerwono-żółtego przewodu od pompki w momencie przekręcenia kluczyka a moduł nie odpowiada, to dla pewności podaj bezpośrednio napięcie na czerwono-żółty przewód w module, jeśli nie zadziała dalej to zimne luty do napraw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak jak piszesz tylko jest kwestia jak podaje bezpośrednio plus na ten przewodzik to w sterowniku słychac pukanie jakiegoś przekażnika,ale dla pewności postaram się przelutować wszystkie elementy co by wyeliminować zimne luty na płytce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zrobiłem tak jak piszesz tylko jest kwestia jak podaje bezpośrednio plus na ten przewodzik to w sterowniku słychac pukanie jakiegoś przekażnika,ale dla pewności postaram się przelutować wszystkie elementy co by wyeliminować zimne luty na płytce.

ale nie napisałeś nic czy podnosi szyby jak dasz plus czy nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie podnoszą sie przy podaniu bezpośrednio plusa,a w sterowniku przekażniki słychać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie podnoszą sie przy podaniu bezpośrednio plusa,a w sterowniku przekażniki słychać.

Jest jeszcze jeden sposób jeśli chodzi o sprawdzenie modułu. Zrób podmiankę na 5 minut z innego passata i bedziesz wiedział czy wysypał sie przekażnik, lub są jakieś zimne luty w Twoim module.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wnioskuje to 99% ze posypał się moduł,a nic po drodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wnioskuje to 99% ze posypał się moduł,a nic po drodze.

ja też obstawiam moduł. a dokładniej zimne luty.

 

czy wysypał sie przekażnik

jaki przekaźnik?? o czym mówisz??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jaki przekaźnik?? o czym mówisz??

W module masz 6 przekażników, teoretycznie 4 są od samych szyb a pozostałe dwa zmieniają biegunowość tych czterech. Jeden z tych przekaźników moze być odpowiedzialny za domykanie, ale to tylko domysły bo nie sprawdzałem tego nigdy;)

W 90% winne były zimne luty, ich naprawa opisana jest w moim temacie.

darko1 napraw zimne luty i podziel sie na forum czy coś pomogło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok jutro go rozbiorę i coś pokombinuje z lutownicą,sam jestem ciekawy czy to mi się uda bo u mnie z elektryką to kiepsko,na pewno gorzej to nie zrobię aczkolwiek mogę go naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Po wyjęciu modułu i po przelutowaniu tych elementów które są najczęściej opisywane,Michał (paradoks) dzięki za PW z fotkami to mi pomogło.Szczęśliwy już byłem że będzie działać to domykanie z kluczyka i nareszcie podłącze domykanie do alarmu,a tu wielkie zaskoczenie nie działa jest tak samo jak wcześniej.Co jeszcze go boli.Jedynie pozostało spróbować zrobić podmiankę modułu z innego passata sam już nie wiem co o tym myśleć chyba sobie odpuszczę to domykanie zachciało się luksusu po małych kosztach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak słyszysz przekaźniki to znaczy że moduł działa, jeśli szyby masz dokładane to za pewne ktoś podłączył tak że nie ma stałego plusa na wejściu do modułu, tylko działa po zapłonie. Spróbuj zrobić test ze stacyjką włączoną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stały plus jest ( ten najgrubszy czerwony kabel w białej wtyczce),a domykanie chciałem dorzucić do alarmu tylko nie ma domykania z kluczyka nie działa.

Edytowane przez darko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam problem...

 

Auto 91 rok 1.8 RP wydaje sie że to już wszystko nowsze jest... Kupiłem instalacje elektrycznych szyb nowszy typ w związku z tym. I tutaj sie rozczarowałem , przeczytając cały temat nie znalazłem odp gdzie mam wpiąć te wtyczki ?

 

https://picasaweb.google.com/105916724594596065572/DropBox?authkey=Gv1sRgCKqjtL-_2IirsQE#5654801273522621378

 

Według tego schematu:

 

http://imageshack.us/photo/my-images/229/50117078.jpg/

 

Nic nie pasuje bo tam jest jedna duża wtyczka z czego pin 12 jest zajęty jedynie wolny jest pin 9... Do tego wtyczka zasilania co niby ma isc w 1 Y nie pasuje bo ma ten rancik z jednej strony a pierwsze 2 gniazda mam już zajęte (tam gdzie ta wtyczka pasuje) czyli Y 3 i 4. Pozostaje kwestia tej wielkiej czarnej wtyczki no jak wiadomo to zasilanie jest ale po co aż tyle wtyczek? I skoro one są zakończone wtyczkami to i ja bym chciał to powpinać ale kompletnie nie wiem gdzie i nasuwa mi sie myśl że jednak do mnie jeszcze była by instalacja starszego typu?

 

Tutaj jeszcze słaba fotka tej kostki co jest 12 pin zajęty akurat kabelkiem w tych samych kolorach co z instalacji..

 

https://lh6.googleusercontent.com/-WJg2vwsHC4M/TnnjtgSituI/AAAAAAAADh4/3udieBo4ypc/s640/IMG_2114.JPG

 

Te zdjęcia tam można powiekszać jeżeli ktoś by chciał.

 

Prosze o pomoc bo rozwaliłem w sensie rozebrałem prawie cały srodek i teraz jestem w czarnej d**pie :(

 

Miałem nadzieje ze pójdzie gładko bo tylko 4 wtyczki a okazuje sie ze nie ma ich gdzie wpiąć.

 

 

I druga sprawa:

 

Człowiek wysłał mi w sumie 2 wiązki bo jedna to elektryczne szyby + wiązka co idzie od skrzynki bezpieczników do bagażnika... wspólny punkt ich to kabelki od czujnika otwartych drzwi przy kierowcy.. pomyslałem że przełoże ją ale o ile wszystkie kostki w skrzynkę pasują to zostaje taka jedna 4 pinowa którą sie łaczy z jakąś inną (taką ma budowe) i tam jeden kabelek jest biało-brązowy (lub na odwrót) i tu mam pytanie czy będzie to działało poprawie jak nie bede przekłądał tej wiązki ( z powodu braku wtyczki do tej kostki 4 pinowej) i się podłącze pod starą wiązkę ? czy to już nie bedzie odbierało dobrze w sensie moduł komfortu nie bedzie tego dobrze odbierał i np szyby będą ciągle działały po zgaszeniu kluczyka , bo chyba do momentu otworzenia drzwi kierowcy szyby działają prawda?

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czerwoną wtyczkę wpinasz w złącze Y, nie ważne w które czy 1,2,3 czy4, byle Y i byle było wolne. pozostałe DWIE wpinasz nad skrzynkę bezpieczników, dopasowując kolorami kabli a nie w złącze 12 czy coś. zaraz foty znajdę to wkleje ;)

Pozostaje kwestia tej wielkiej czarnej wtyczki no jak wiadomo to zasilanie jest ale po co aż tyle wtyczek?

to przecież jest uchwyt na bezpiecznik a nie wtyka. wsuwasz to nad skrzynką i dajesz bezpiecznik np 20 A.

I skoro one są zakończone wtyczkami to i ja bym chciał to powpinać ale kompletnie nie wiem gdzie i nasuwa mi sie myśl że jednak do mnie jeszcze była by instalacja starszego typu?

do każdego pasia włożysz instalacji starego i nowego typu. niech Ci się nic nie nasuwa ;)

Miałem nadzieje ze pójdzie gładko bo tylko 4 wtyczki a okazuje sie ze nie ma ich gdzie wpiąć.

tylko 3 wtyczki.

 

EDYTKA: dwie foty dodane

20110614142.jpg

20110614143.jpg

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem dodać fotki przez forum ale nie wychodzi mi to...

 

Aha z tym uchwytem na bezpiecznik to dałem plamy ; D

 

Ale wracając tam do tego podpięcia zasilania czyli czerwony kabel mam zajęte te dwa gniazda gdzie moja wtyczka pasuje -.-

 

IMG_2117.JPG

 

I mówisz nad skrzynką bezpieczników , spoko ale u mnie jakoś to ubodzej wygląda niż na twojej fotce..

 

IMG_2119.JPG

 

Na tym schemacie widać te wcięcia przy 3 i 4 miejscu.. mowię o złączach Y.

 

50117078.jpg

 

---------- Post added at 18:32 ---------- Previous post was at 17:02 ----------

 

Chyba znalazłem sposób na rozwiązanie wpięcia dwóch kabelków ale z zasilaniem nie wiem dalej co bo jak to nie pasuje i nie mam takiej wtyczki to co mam zrobic ? ;/

Edytowane przez grzybek141

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale wracając tam do tego podpięcia zasilania czyli czerwony kabel mam zajęte te dwa gniazda gdzie moja wtyczka pasuje -.-

to skołuj sobie taką wtyczke która Ci pasuje w wolne gniazda i załóż na tak czerwony kabel.

albo wepnij tam gdzie na zdjęciu zaznaczyłem strzałką z nr 1 czyli w 30 lub 30B

I mówisz nad skrzynką bezpieczników , spoko ale u mnie jakoś to ubodzej wygląda niż na twojej fotce..

bo ja miałem dobrze wyposażoną wersję to i dużo wtyczek było.

czarny kabel z zieloną kostką wepnij tam gdzie czarne kable, powinno wejść w (2)

a ten drugi szaro niebieski wepnij razem z szaro niebieskimi bo to podświetlenie przycisków.

grzybek.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności