Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

No to musze Cie zmartwic musisz leciec tak jak CI ormowiec powiedzial nic innego nie zrobisz albo laczyc kable kolorami ale ja nie polecam jeszcze ten szaro niebieski ok ale czerwony powinien byc porzadnie zlutowany bo to zasilanie jednak

 

No chyba tak trzeba będzie zrobić.

Dzisiaj odpuszczam już. Wrzuciłem wiązki w drzwi, progi poskładałem. Plany były duże na dzisiaj, dobrze, że chociaż łożyska wymieniłem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdy ja zakładałem el szyby to dostałem takie wskazówki co do podłączenia:)

 

 

Czerwony: Y pin 1 (A)

Szaro-niebieski: D pin 12 (B)

Czarny: D pin 9 ©

 

 

 

50117078.th.jpg

to jest oczywiscie skrzynka bezpieczniow tylko ze od strony pleców:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I stała się jasność :)

 

Tego mi właśnie było potrzeba :ok:

Dzięki wielkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uffff, właśnie skończyłem....

Wszystko śmiga, ze aż miło :)

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam następujący problem.

Zakupiłem samochód z niedziałającą szybą kierowcy. Okazało się że urwane zęby w mechanizmie. Po zakupie nowego mechanizmu i wymianie szyba działa odwrotnie tzn. jak nacisnę przycisk do góry jedzie na dół a jak na dół to do góry. Przy zamykaniu z kluczyka wszystkie szyby się domykają a ta otwiera.

 

Zanim zamienie kolejnością kabelki wchodzące do modułu przy silniczku (schemat już mam i rozumiem że zamiana powinna pomóc) chciałbym spytać czy aby w czym innym nie leży problem.

 

Ktoś się spotkał z czymś podobny i może podpowiedzieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to "wysokiej klasy zamiennik, nie odbiegający jakością wykonania, parametrami oraz wyglądem od oryginału"? :D Zamień kable przy silniku i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ormowiec w b3 gdzie sterowanie ejst kierunkiem przeplywu pradu to jest ok ale kolega ma b4 a tam jest modul przy silniczku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadmienię, że wymieniłem tylko mechanizm a silniczek został ten sam więc w grę nie wchodzi inaczej pracujący silniczek.

 

kolega ma b4 a tam jest modul przy silniczku

 

Co w związku z tym ? Moduł po zamianie kabli nie będzie działał tak jak oczekuje ? Jest jakoś inaczej sterowany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam wiązkę 4szyb z b3 nowego typu

Małe pytanko: Jaki bezpiecznik przychodzi do tego czerwonego kabla od zasilania?(20A starczy?) I czy potrzebny jest osobny przekaźnik w skrzynce bezpieczników jak np.przy ABSie?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznik 20A, nie ma zadnego przekaznika, tylko modul:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki po raz kolejny;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Podeprę się schematem elektrycznych szyb passata b4 96 rocznik.

Czy po zmianie kolejnością kabelków (rys.) mój problem (opisany wyżej - odwrotne działanie szyby) zniknie a moduł podnoszenia szyb ( przy silniczku ) nie ulegnie spaleniu/zepsuciu ?

Ktoś mógłby mi poradzić w tej kwesti ?

SchematB4_96.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznam, że ten temat mi znacząco pomógł, ale potrzebuje jeszcze jednej wskazówki. Otóż chce zrobić domykanie szyb z pilota, mam w sterowniku kanał na takie coś 20sec podaje napięcie. Problem w tym, że zrobiłem próbę na szybko tzn plus do czerwono-żółtego kabelka z modułu i tylko klika, a szyby nie idą w górę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zrobiłem próbę na szybko tzn plus do czerwono-żółtego

To chyba powinien być żółto-czarny,ewidentnie jest dodatkowa pojedyncza wtyczka przed modułem-kabel idący od zamka drzwi. A trzymając kluczyk na pozycji zamykanie w drzwiach szyby jadą do góry czy też tylko "klika" moduł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To chyba powinien być żółto-czarny,ewidentnie jest dodatkowa pojedyncza wtyczka przed modułem-kabel idący od zamka drzwi. A trzymając kluczyk na pozycji zamykanie w drzwiach szyby jadą do góry czy też tylko "klika" moduł?

 

Nie mam klamki z zamkiem z przodu od kierowcy. :bleble Prawa natomiast nie ma kabla od centrali.

 

Przede wszystkim miał myć pin 26, a takowy po zapodaniu mu plusa sprawia, że moduł jedynie klika. Zauważyłem też, że z pinu 26 wychodzi czerwono-żółty kabel, a pod kanapą miałem luźną wtyczkę z tym samym kolorem. Połączone sprawiają, że po zamknięciu z centralnego odcina zasilanie szybom tak, że dopiero po przekręceniu kluczyka ponownie będzie się dało nimi sterować. Logicznie rzecz biorąc to na pewno nie ten pin, lecz z drugiej strony obawiam się testów metodą prób i błędów z plusem co by modułu nie uszkodzić. Ktoś coś wie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja sie podłącze do tematu.Zakupiłem komletne dzwi z elektryka i modułem, tylko mam pewien problem.Przewody sa poodcinane odrazu przy wyjsciu z dzwi, moduł dostałem osobno w reke z wtyczkami i kawałkami kabli.Jak to teraz podłaczyc? Wszystko bede przekładał w swoje dzwi i teraz pytanie czy musze przekładac całe mechanizmy? czy wystarczy silniczki? Szukałem na forum ale nie moge nic znalezc :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moduł dostałem osobno w reke z wtyczkami i kawałkami kabli.Jak to teraz podłaczyc?

Najlepiej kolorami, założyć termokurcze, polutować, zgrzać termokurcze na spoiwie o po bólu.

Wszystko bede przekładał w swoje dzwi i teraz pytanie czy musze przekładac całe mechanizmy? czy wystarczy silniczki?

Przełóż cały mechanizm będzie Ci wygodniej. Co prawda można przełożyć sam silniczek ale dotyczy to tylko przednich szyb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mechanizmy mam juz z głowy wiem co zrobic tylko ta elektryka :( moim zdaniem z tych wtyczek z modułu wychodzi zbyt mało kabli, albo mi sie wydaje.Wogóle sa tak poodcinane ze nie moge dojść do ładu, szukałem schematu ale jest tylko jeden na forum i to jescze nie przetłumaczony i chyba tylko na dwie szyby :( Posiada ktos schemat np jak to podłaczyc kolorami? Dodam ze w dzwiach kierowcy mam sterowanie wszystkich 4 szyb i jeden taki wiekszy włacznik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
szukałem schematu ale jest tylko jeden na forum i to jescze nie przetłumaczony i chyba tylko na dwie szyby

google tłumacz czy inne translatory działają... schemat jest na forum na 4 szyby...

Posiada ktos schemat np jak to podłaczyc kolorami?

podłączyć kolorami znaczy że jak z drzwi wychodzi np kabel zielony to sztukujesz go i ciągniesz go do modułu i podłączasz do wtyczki do kabla zielonego. i tak postępujesz z każdym przewodem...

Dodam ze w dzwiach kierowcy mam sterowanie wszystkich 4 szyb i jeden taki wiekszy włacznik.

ten większy włącznik to nie włącznik lecz blokada tylnych szyb...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko z tylnych dzwi wychodzi mi po 7 przewodów :( nie moge tego ogarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności