Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

Tak tylko z tylnych dzwi wychodzi mi po 7 przewodów :( nie moge tego ogarnac.

 

Z drzwi czy z mechanizmu szyby :?:

Oprócz elektryki szyb mogą iść i zapewne u Ciebie idą przewody od centralnego zamka, a dodatkowo z przodu przewody od lusterek elektrycznych i głośników. Zdejmij tapicerkę z drzwi to będziesz wiedział co i jak. NIe zaczynaj roboty od dupy strony ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 przewodów od mechanizmu, centralny zamek to kolejna wiazka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do jednego silniczka 7 przewodów :?: Po ch*j :?: Też mam instalację starego typu, ale nie mam takiej ilości przewodów. Od silniczka odchodzą 2 przewody, odrębną sprawą są przyciski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, może chodzi o to, że w jednej wiązce spięte są kabelki od silniczka oraz od przycisku tam chyba jest właśnie 2 + 5 (czerwony i czarny (ew. czarno czerwony)) to kabelki od silniczka. A może masz wersję z modułem od B4? Albo ktoś coś przerabiał i masz w drzwiach podwójną wiązkę od przycisku kierowcy albo z konsoli centralnej ;)

 

Zmartwię Cię, ale w sieci chyba nie ma schematu starego typu elektryki. Też kiedyś szukałem. Co najwyżej musisz poprosić kogoś, kto ma stary typ żeby Ci dokładnie napisał albo porobił fotki, jakiego koloru kabelki wchodzą do poszczególnych pinów modułu oraz wtyczek od przycisków i silniczków.

Edytowane przez Nuttie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Denio daj kolory przewodów jakie wychodzą z poszczególnych drzwi, postaram się pomóc, na tyle ile będę mógł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Dzwi kierowcy.

-czarny

-zielono-biały

niebiesko-biały

-biały

-zółto-zielony

-brazowo-zółty

-szaro-czerwony

-brazowy

-szary

Te grubsze

-brązowo-czerwony

czarno-czerwony

 

Dzwi pasazera.

-czarny

-brązowy

-siwy

-siwo-czerwony

-błekitno-zółty

Te grubsze

-zółty

-brązowo-czerwony

Dzwi tył od strony pasażera.

-brązowy

-niebieski

-czarny

-siwy

-siwo-czerwony

Grubsze to:

-brązowo-czerwony

-czarno-siwy

 

Dzwi tył od strony kierowcy.

-czarny

-zielony

-brązowy

-siwy

-siwo-czerwony

Grubsze

-czarno-żółty

brązowo-czerwony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest schemat nowego typu elektryki, o ile z modułem powinno być tak samo, to jednak już przyciski u kierowcy i na konsoli to co innego. A Ty już zamontowałeś elektrykę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jescze nie zakładałem. Dzis tylko sprawdziłem czy wszystkie podnosniki działaja zasilałem te dwa grubsze i na odwrót:) wszystko jest ok.

 

---------- Post added at 18:21 ---------- Previous post was at 18:19 ----------

 

Moze lepiej zostawic ten moduł w spokoju i zrobic inna instalacje? na przekaznikach ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem ile za to dałeś, ale zabawa jest nieopłacalna. Lepiej znaleźć samą wiązkę do starego typu na allegro i wszystko ładnie podłączyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem komletne dzwi z lusterkami szybami elektryka klamkami 100 za sztuke:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to tak:

Drzwi kierowcy.

-czarny + po stacyjce

-zielono-biały A3

-niebiesko-biały C1

-biały A1

-żółto-zielony A4

-brązowo-żółty C5

-szaro-czerwony A7 lub C2 (do wyboru bo i tak trzeba razem połączyć A7 z C2)

-brązowy masa

-szary A6

Te grubsze

-brązowo-czerwony B5

-czarno-czerwony B4

 

Drzwi pasażera.

-czarny + po stacyjce

-brązowy masa

-siwy A6

-siwo-czerwony A7 lub C2 (do wyboru bo i tak trzeba razem połączyć A7 z C2)

-błękitno-żółty C4

Te grubsze

-żółty B8

-brązowo-czerwony B5

 

Drzwi tył od strony pasażera.

-brązowy masa

-niebieski C3

-czarny + po stacyjce

-siwy A6

-siwo-czerwony A7 lub C2 (do wyboru bo i tak trzeba razem połączyć A7 z C2)

Grubsze to:

-brązowo-czerwony B5

-czarno-siwy B3

 

Dzwi tył od strony kierowcy.

-czarny + po stacyjce

-zielony A2

-brązowy masa

-siwy A6

-siwo-czerwony A7 lub C2 (do wyboru bo i tak trzeba razem połączyć A7 z C2)

Grubsze

-czarno-żółty B2

brązowo-czerwony B5

 

B1 brązowy - masa

B6 czarny + po stacyjce

B7 czerwony stały +

C6 czerwono żółty przewód z czerwoną kostką, powinien być pod kanapą...

 

Nie gwarantuję że to będzie działało bo to na podstawie nowszego schematu ale kolory kabli się zgadzają, (oprócz czarnych ale to są odpowiedniki szaro niebieskich z nowszego schematu). Niech mnie ktoś sprawdzi jeszcze..

Kostki w module idą tak: od lewej kostka A, pod nią kostka C i z prawej kostka B, a piny masz narysowane na module jak idą, w kostce A i C są tak samo, w kostce B idą inaczej...

 

Co do pytania o robienie instalacji na przekaźnikach to nawet nie zawracaj sobie głowy.

 

Nuttie myślę że jak się ma czas to zabawa jest opłacalna ;) a jaka będzie satysfakcja jak zadziała ;) ja w tym tygodniu będę walczył w końcu z elektryką u mnie bo moduł w końcu zakupiłem ;)

Edytowane przez Qdlik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to super :D wiem, wiem walczyłem z grzaniem foteli i też elektryką w drzwiach. Wyobrażam sobie ile to jest roboty - zbudowanie nowej wiązki, ale jaka satysfakcja. Generalnie to w sumie nie jest jakiś problem jak ma się schemat i odpowiednio dużo czasu i miejsca no i wszystkie wtyczki, kable odpowiedniej szerokości i piny do zakończeń. Zastanawiam się czy po prostu sam koszt kabli nie wyjdzie drożej niż wiązka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge spróbowac podłaczyc narazie sam tył? ten czarny po stacyjce to mam ciagnac osobno od kazdych dzwi czy moge puscic jedna zyłe dookoła i wpinac kazde dzwi w nia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny idzie z modułu do skrzynki bezpieczników, nie bezpośrednio z podnośników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarny idzie z modułu do skrzynki bezpieczników

tak, ale z opisu denia wynika że do przełączników starego typu idzie zasilanie też czarnym przewodem zamiast szaro niebieskiego jak to jest w nowszego typu istalacji.

 

ten czarny po stacyjce to mam ciagnac osobno od kazdych dzwi czy moge puscic jedna zyłe dookoła i wpinac kazde dzwi w nia?

puśś żyłę dookoła.

 

Czy moge spróbowac podłaczyc narazie sam tył?

nie wiem czy to ma znaczenie czy nie.

tylko pytanie. czy jest sens rozbierać 2 razy plastiki w progach i resztę rzeczy skoro można to zrobić za jednym razem??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem stary typ elektryki przecież, to wiem że do skrzynki idzie z modułu czarny kabel i grubszy czerwony. Do przycisków może też iść czarny ale idzie on do modułu też bo to zasilanie dla podświetlenia przycisków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Miałem stary typ elektryki przecież, to wiem że do skrzynki idzie z modułu czarny kabel i grubszy czerwony.

ale nie napisałem że do modułu nie idzie czarny kabel i nie podważam Twoich kompetencji. ;)

Do przycisków może też iść czarny ale idzie on do modułu też bo to zasilanie dla podświetlenia przycisków.

też tak uważam i napisałem to wyżej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

qdlik czyli moge zaczac podłaczac według tego co napisałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
qdlik czyli moge zaczac podłaczac według tego co napisałes?

spróbuj. nie daję sobie ręki uciąć że zadziała więc radziłbym wszystko popróbować na sucho bez rozbierania auta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności