Skocz do zawartości
Nuttie

montaż elektrycznych szyb od A do Z

Rekomendowane odpowiedzi

czerwony to staly plus ten szary to podswietlenie a zielony nie wiem

 

za to nad skrzynka z bezpiecznikami powinne byc takie jakby moduly (kostki) o roznych kolorach, tam wepniesz sobie te konektorki w te moduly, nie da sie pomylic chyba ze ktos nie rozróznia kolorów

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarny to plus po zapłonie, wtyczka D pin 9

czerwony Y/1

szaro-niebieski D/12

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czarny to plus po zapłonie, wtyczka D pin 9

czerwony Y/1

szaro-niebieski D/12

 

Ormo, pisz do mnie po polskiemu :D

 

Mateusz, Tomek, wielkie dzięki :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szaro niebieski i czarny wetkniesz w te moduły po zdjęciu skrzynki bezpieczników. Moduły pasują kolorami wtyczek, Zieloną wtyczkę tam gdzie inne zielone wtyczki, a szarą tam gdzie inne szare wtyczki. Te moduły to takie "rozgałęziacze", "huby", nad skrzynką bezpieczników, trwale do niej przykręcone, bo do pinów D9 i D12 dużo rzeczy jest podpinanych. Też z tym walczyłem, jak podpinałem ogrzewanie siedzeń. A gdzie się ten czerwony wtyka? Y1 - to też moduł? Czy trzeba wygrzebać skrzynkę? Niedługo będę zamieniał wiązkę elektryczną na tę nowszą to będę od razu wiedział gdzie co wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zależności od wyposażenia, są wolne zaciski Y (są chyba 4 na dole skrzynki) i podpinasz pod nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko fajnie pięknie :)

 

ehhh....gdyby nie padało :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapraszam do Krakowa, nie pada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zapraszam do Krakowa, nie pada :)

 

damn :)

 

Jakie to jest wkur....denerwujące :D

Od poniedziałku do piątku słońce, ciepło i kiszenie ogóra w pracy :D

Przychodzi wolny weekend i zaczyna od rana lać deszcz. Gdzie jest sprawiedliwość Ja się pytam :?::!::D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie, pięknie, ale...

 

Czy do tych trzech końcówek (czarna, szaro-niebieska i zielona) mam podpiąć takie same wtyczki :?:

Czy mam może wszystkie wpiąć w skrzynke z bezpiecznikami, ale z tyłu :?:

 

Pytam, bo nie mam żadnej luźnej wtyczki w takim kolorze, żeby móc wpiąć te 3 :niekumam

 

Będę wdzięczny za okazaną pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na gorze nad skrzynka z bezpiecznikami sa takie jakby duze kostki tam sa powpinane takie mniejsze wlasnie jak Twoje i obok ktorejs wepnij swoje powinno byc wystarczajaco miejsca zeby jeszcze zmiescic kilka

 

tylko oczywiscie kolorami wpinaj:) ja podlaczalem grzane dupy to wiecej zeszlo z ulozeniem kabli niz z podpieciem pod zasilanie

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo usilnych poszukiwań, stwierdzam, że nad skrzynkką nie ma żadnych luźnych kostek :/

 

Mała zagadka z cyklu "Znajdź różnice" :D

opt1269782965n.jpg

cqs1269782985l.jpg

 

Mam nieodparte wrażenie, że oba są na lewą stronę :niewiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sa na jedna strone, na pewno sa to obie strony

 

a Ty nie szukaj wolnych kostek z kablami tylko tak jak w komputerze wolnych gniazd do wpiecia, tam sa zestawy gniazd i w nie wpina sie te wtyczki

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale czy w miejscu mechanizmu ręcznego nie powinien być mechanizm z silnikiem :?:

W lewe drzwi wejdzie i tam silnik będzie w miejscu ręcznego mechanizmu, a jak wkładałem do prawych to silnik był przy klamce... Czy tak ma być :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi sie ze ten jeden podnosnik jest wywiniety na druga strone wrecz na pewno jest wywiniety. Oba silniczki powinne byc przy starych miejscach na podnosniki(korbki)

 

NIe wiem czy rozumiesz ale ten jeden podnosnik po prostu ktos obrocil za bardzo ta korba ta listewka co przykreca sie do drzwi i caly mechanizm z blacha przykrecany do szyby znalazl sie z drugiej strony niz powinien

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:hehe :mlotkiem:krzeslem:cenzura :wstyd :sciana :mur

 

Słońce wyszło, idę robić :D

 

Sam go kurde obróciłem, bo ten właśnie jeden był rozłożony, bo nie ma tego plastiku na końcu...ehhh.... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pieknie pieknie i tu nam zagadki dajesz ..... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po raz ostatni :D

Tak łopatologiczne. Gdzie mam szukać miejsca żeby wpiąc te kable :?:bfi1269786284o.jpg

20100328262.jpg

Edytowane przez zdun_VW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/item960181008_passat_b4_kombi_tdi_skrzynka_bezpiecznikow_okazja.html

 

Tu ma tej aukcji masz skrzynke do gory nogami i na gorze(tak jak powinno byc normalnie) masz 6 modulów wlasnie o nie chodzi i w nie sie wpina kostki te co masz

Edytowane przez uszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Ja nie mam tych modułów :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to musze Cie zmartwic musisz leciec tak jak CI ormowiec powiedzial nic innego nie zrobisz albo laczyc kable kolorami ale ja nie polecam jeszcze ten szaro niebieski ok ale czerwony powinien byc porzadnie zlutowany bo to zasilanie jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności