Skocz do zawartości
k.mazan

Krótkie przełożenia skrzyni passat 1.8

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów

Jest to mój pierwszy post na tym forum.

W moim pasku mam ten sam silnik lecz w automacie czterobiegowym Przy 3 tyś obrotów mam równą 100. Szczerze mówiąc nie przeszkadza to wcale silnik mruczy miło Tylko jedna sprawa, wydaje mi się że jest to mało ekonomiczne rozwiązanie Jadąc spokojnie setką Laguną II o tej pojemności mam jakieś 2,6 tys

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam ja przejrzałem wlepe w bagażniku i okazuje sie że też mam skrzynie DHZ ,nie wiem gdzie to jest napisane na skrzyni,a przy 3000/obr mam 115 km/h na liczniku pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam!

mój seryjny AEB ma przy 100 km/h około 2600 obr. przy 120 około 3200, dlatego bardzo ciekawe co piszecie także o silnikach 1.8 T ( ze silniki o tej samej mocy mają różną długość przełożeń).

 

generalnie stosunkowo krótki ostatni bieg w 1.8 T zupełnie nie przeszkadza i nie jest to głupie rozwiazanie: z uwagi na szeroki zakres użytecznych obrotów silnika (ktoś tutaj dobrze pomyslał dopasowując idealnie przełozenie 5 do charakterystyki obrotowej silnika: pomimo szczytu mocy przy 5700, silnik ciagnie równo do 6500 : stad nawet w seryjnym 1.8 T, wysoki v max i spora dynamika powyzej 150 km/h). natomiast niezroumiałe jest w mojej skrzyni długie przełożenie 3 biegu, w konfrontacji z krótką dwójką ( szczególnie uciążliwe podczas jazdy z przyczepa), co daje wrażenie ze biegi 2 i 3 nie sa zestopniowane po kolei.

 

na pocieszenie dla ADRowców z krótką skrzynią :-): juz zwykła honda civic 1.6 (110 KM) ma krótkie 2 ostatnie biegi( potem się ludzie dziwią jak to możliwe ze niutonometrów mało a "elastyczność" bije rywali na głowe),

w mojej byłej alfie 145 1.6 miałem przy 120 km/h 4000 obr, dlatego nie ma co biadolić, nie jest źle:pprzynajmniej macie jako taka dynamike na ostatnim biegu :-)

osobiscie wole takie zestopnowanie, a nie jak np stosuje ford( focus 1.6) czy fiat( punto 1.2 16v) , gdzie piatka jest bardzo długim nadbiegiem w zasadzie jedynie do utrzymywania prędkosci osiągnietej na 4.

Pozdrawiam

Edytowane przez uki145

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uki145, potwierdzam to co piszesz.

U mnie wygląda to identycznie, również spora przepaść między 2, a 3.

 

Nie mniej, przesiadając się z krótkiej skrzyni Audi, tu świetnie lata mi się w trasach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mitu

U mnie 100 km/h mam równo 2000 obrt przy około 160 km/h mam około 3000 tys nie pamiętam dokładnie ile.

 

Co do informacji w profilu nie wiem jaki mam rodzaj silnika 1.8 T wiec wybrałem pierwszy lepszy przy najbliżej okazji sprawdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mąciwoda
Witam

W moim pasku przy 3000. obr prędkość jest niecałe 110 km/h

Moim zdaniem skrzynie się nie różnią lecz każdy silnik tłokowy jest inny , niema takiego samego.

Mój pasek przy 180 licznikowym kręci się 5200 obr.

sorry kolego ale to są herezje.

na konkretnym biegu wał silnika jest na sztywno spięty z mechanizmem różnicowym i kołami (z wyjątkiem sprzęgła)wiec nic tu nie zależy od "indywidualności silnika";)

 

Poza tym z proporcji wynika że jeśli przy 3000 obr masz 110mk/h to przy 5200 obr. powinno być 190 km/h a nie 180. Coś tu jest nie tak.

 

Jeśli sie mylę to niech mnie ktoś poprawi

-----

co do przyczyn opisywanych rozbieżnści: czy sprzęgło może się aż tak ślizgać? mogą być wadliwe wskazania prędkości silnika lub samochodu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

licznik też przekłamuje a silniki są różne, paliwo gorsze lub lepsze proporcje ale nie tu ,teoria nie idzie w parze z praktyką.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu przeglądałem stronę (chyba auto świat) i tam były opisane rożne przypadki reklamacji i wymian gwarancyjnych.. Był tam przypadek Skody Superb TDI. Facetowi który kupil uzywana nie pasowaly obroty silnika do predkosci na liczniku. W serwisie doszli ze fabrycznie zalozyli mu skrzynie nie do tego silnika i wymienili mu na wlasciwa w ramach gwarancji. Na tej stronie mieli tylko zastrtzezenia ze powinni tez wymienic silnik, ktory przy niewlasciwej skrzyni tez zuzyl sie bardziej niz gdyby od nowosci pracowal z wlasciwa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzik-79

mam passata 1.8 20 v 2000 rok i tez ta krótka skrzynie 3000 i 100-105 na piatce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... przed paskiem miałem opla 1,6 na wtrysku bęzynkę na 4 leciała spokojnie 120 na 5 do 140 było cicho... Też mnie denerwują te krótkie przełożenia biegów... zwłaszcza w dieslu... do 120 km/h jest cicho a obroty są w miare tzn. coś koło 2500... do tego w mieście trzeba częściej zmieniać biegi... chyba passaty tak już mają... mówie oczywiście o dieslu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mówie oczywiście o dieslu...
Nie wiem jak przy Twoim silniku. Ale ja praktycznie w mieście nie używam 4, bo przy 50 km/h to po prostu za wysoki bieg.. także wcale te przełożenia takie krótkie nie są.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moj ma to samo ale to nie jest sport fura tylko kombi :):eek:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum.Mam VW Passata 2.0 benzyna 4x4 150KM z turbosprężarką.Mam pytanie; Czy mogę mojemu Passatowi zwiększyć moc lub przyśpieszenie???

 

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

 

Ja przy prędkości ok. 150 k/h mam ok. 2800 obr.?to norma??

 

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

 

Jak się wymieni olej w skrzyni biegów na rzadszy niż był to nie spieprzy się skrzynia???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cześć jestem nowy na forum.Mam VW Passata 2.0 benzyna 4x4 150KM z turbosprężarką.Mam pytanie; Czy mogę mojemu Passatowi zwiększyć moc lub przyśpieszenie???

 

---------- Post added at 20:42 ---------- Previous post was at 20:38 ----------

 

Ja przy prędkości ok. 150 k/h mam ok. 2800 obr.?to norma??

 

---------- Post added at 20:43 ---------- Previous post was at 20:42 ----------

 

Jak się wymieni olej w skrzyni biegów na rzadszy niż był to nie spieprzy się skrzynia???

 

Do tego wynalazka co masz w opisie ? A tak w ogóle to poczytaj na początek forum a dopiero później pytaj....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta to moj wynalazek passacik jak coś to ja czytalem forum dla tego sie zarejestrowalem bo jest ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam was ja tez mam taki problem mam passat b3 1.8 90km i przy prekosci 120km/h mam 3500tys obratow jest to denerwujace bo wtedy silnik juz nie jest taki cichy prosze o wiadmosc na skrzynke co w tym przypadku musze zrobic z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienić skrzynię na taką co ma dłuższe biegi albo ... wolniej jeździć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam was ja tez mam taki problem mam passat b3 1.8 90km i przy prekosci 120km/h mam 3500tys obratow jest to denerwujace bo wtedy silnik juz nie jest taki cichy prosze o wiadmosc na skrzynke co w tym przypadku musze zrobic z gory dziekuje

 

Stopery może będą tu rozwiązaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

B5 1.6 AHL 100km/h 5 bieg i 3500obr/min, braki w mocy czymś trzeba nadrabiac, stąd pewnie krótkie skrzynie montowali zeby to wszystko sie "kupy" trzymało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
moze masz skrzynie od 1.6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności