Skocz do zawartości
Gość Czarnyy

Przegub wew i zew.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Czarnyy

Witam dzisiaj mam zamiar zamówić ten przegub wewnętrzny

http://allegro.pl/item412283919_przegub_wewn_kompletny_spidan_audi_skoda_seat_vw.html

i czy mam go zamówić czy poszukać firmy Ruville ( nie mogę go znaleźć na allegro;/;/) bo czytałem ze są dobre duża jest różnica miedzy nimi i czy jeśli wymieniam przegub wewnętrzny to czy i do wymiany niedługo będzie zewnętrzny ????:confused::confused::confused::confused:

 

 

P.S. Chce dodac ze samochodem mam zamiar jeszcze jeździć około 3-4 lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na allegro w dziale części samochodowe 90% aukcji to wałki w stylu podróbki podróbek z chin lub regenerowane części

kup w normalnym sklepie, w razie czego masz komu w mordę dać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Napisalem ze chcesz kupic przegub wewnetrzny na allegro podales link do zewnetrznego.Ja kupilem jakis zamiennik dobrej firmy(nie pamietam jakiej)znajomy sprzedawca zachwalal za jedyne 75 zl(hurtownia)z pierscieniem uszczelka i smarem.Jezdze na nim od 3m-c.Zrobilem jakies 6tys i sie jeszcze trzyma.Nie kupuj czesci na allegro.Nie mowie ze wszyscy ale polowa oszukuje.Kupilem kiedys zbiornik paliwa do ojca uniaka.Otwory pod sruby nie pasowaly trzeba bylo rozwiercac itd.A koles zachwalal polecal i twierdzil w ze w 100% pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnyy

nie zauważyłem tamten byl zewnętrzny ten jest wewnętrzny http://allegro.pl/item412283919_przegub_wewn_kompletny_spidan_audi_skoda_seat_vw.html

co myślicie o tym o tym szukać innego innej firmy i

 

jeśli pada mi przegub wewn to czy tez niedługo padnie zewn?????

 

przegub po lewej stronie to przegub wewnętrzny??? bo już sie pogubiłem

 

 

i czy przegub firmy spidan jest on firmy niemieckiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Ten przy skrzyni biegow jest wewnetrzny.Ten blizej kola zewnetrzny.Na firmach sie az tak nie znam i nie moge Ci nic napisac.Na Twoim miejscu chwycilbym za tel i podzwonil po sklepach w okolicy.W tej cenie napewno juz cos Ci doradza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spidan to dobra firma. Przeguby wewnętrzne wytrzymują sporo więcej od przegubów zewnętrznych z racji mniejszych zakresów pracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Czarnyy

ja słyszę stukanie przy lewym jak skręcę na maxa i dodaje gazu to sie tłucze ale jak jadę prosto i depnę to szłysze lekkie cykanie kole jak mam sie dowiedzieć jaki przegub mi pada???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zauważ że wewnętrzny przegub praktycznie nie zmienia swojego położenia kiedy skręcasz koła, zewnętrzny wykonuje ruch. Walnięty Wewnętrzny przegub objawia się raczej wibracjami auta przy jeździe na wprost także na 99% zewnętrzny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Moze ormowiec masz racje.Nie znam sie na tyle by sie sprzeciwiac.Mi natomiast padl przegub wew.a zaczelo sie od stukania(tak jakbys cos obracal i by przeskakiwalo=cykanie).I nie tyle padl co sie poluzowal odkrecilo sie 5 srub.Z lenistwa nie dokrecilem az ta ostatnia sie urwala i mialem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazcie ze ten na aukcji o numerze 22498 to przegub prawy. Lewy numer 22497. W sklepie mam po 131 prawy, a lewy po 171 wewnetrzny. Patrzcie takze na wymiary przegubow bo ostanio kupilem za krotki przegub i musze teraz kupic taki jaki powinien byc. niby jest taki sam a mi brakuje okolo 8 mm i poloska lata jak szmata w przegubie... Spidan bardzo dobra firma , lobro tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

mam pytanko co do przegubu wewnętznego.

Ja słyszę stukanie dopiero od 90km/h a przy 120 to już zaczyna

stukać całkiem zdrowo.

Czy to może wskazywać na padnięty pprzegub?

Zaobserwowałem jeszcze że stukanie lekko zanika gdy na nierównościach autko

dociska się do drogi, gdy amory podniosą je - stukot powraca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chcę wymienić przeguby w moim aucie b5 1.6 AHL 1997r.

 

Zdecydowałem się na GKN Spidan znalazłem numer katalogowy GKN przegubu zewnętrznego 22681 (nr VW 3B0 498 099 D)

 

Natomiast nie mogę znaleźć numeru katalogowego przegubu wewnętrznego marki GKN (nr VW 3B0 498 103)

 

Proszę o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zauważ że wewnętrzny przegub praktycznie nie zmienia swojego położenia kiedy skręcasz koła, zewnętrzny wykonuje ruch. Walnięty Wewnętrzny przegub objawia się raczej wibracjami auta przy jeździe na wprost także na 99% zewnętrzny
Witam, a czy można wymienić sam przegub wewnętrzny? Mechanik twierdzi,że jest niedemontowalny i trzeba wymienić całą półoś. Czy tak jest w istocie? U mnie występuje trzęsieniem auta przy jezdzie na wprost od 50 do 80 km/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam, a czy można wymienić sam przegub wewnętrzny?

wydaje mi się że tak... bynajmniej w B4 się da choć dużo wygodniej jest wyjąć półośkę i mieć full dostęp. Nie wiem jak jest w B6 ale konstrukcja półosi i maglownicy chyba się niezmieniła. Poprawcie mnie jak mówie źle. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście odradzam kupowanie jakichkolwiek części na allegro, no chyba że są to pierduły nie mające większego znaczenia dla bezpieczeństwa czy niezawodności auta. Osobiście przerobiłem się trzy razy i mi przeszło z allegro. Kupiłem przegub wewnętrzny na allegro i po około 300 km pękł wianek wewnątrz przegubu, o mały włos a rozwaliło by mi skrzynię. Mało tego szlag trafił przegub zewnętrzny bo zrobiło się z niego jajo. Tak właśnie wychodzą oszczedności na allegro, u mnie przed całą akcją oszczędność miała być około 20 zł, a po opisanej akcji musiałem wtopić dodatkowo ponad 150 zł. Na allegro jest mnóstwo podobnego dziadostwa, miedzy innymi maglownice które mają średnicę wałka wychodzącego do kolumny kierownicy mniejszą od oryginalu nawet o 1,5 mm!!!!!!!! Czy drążki kierownicze które w żaden sposób zalożyć ani do wersji ze wspomaganiem ani do wersji bez wspomagania. Ja już się wyleczyłem, uwierz mi nie warto dla tych paru groszy pseudo oszczędności szarpać sobie nerwów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

podczepię się pod wątek z pytaniem.

Jestem szczęśliwym posiadaczem Passata B5 FL 3B6 2005 z silnikiem AWX. Musze wymienić przegub zew. Ustaliłem numer katalogowy na podstawie VIN. Zostało mi podane że to 3B0498099E. Przy próbie wyszukania takiej części w różnej maści sklepach oraz allegro czy też to forum nigdzie nie udało mi się znaleźć informacji jakie są zamienniki dla tej konkretnej części. Mało tego dostałem informację że ten numer jest numerem półosi. Ponowny kontakt innym ASO potwierdziło ten numer. Czy ktoś może ma możliwość sprawdzenia tego. Będę wdzięczny za pomoc

Pozdrawiam

Malakhai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności