Skocz do zawartości
Gość Coolkensy

Zaworowy "klekot" ?? ?? ??

Rekomendowane odpowiedzi

zużycie oleju zależy od prędkości przelotowych, jako że jestem z Opola a ucze się we Wrocławiu i doscyć czesto robie taką trase, mam to szczęscie że jest użytkownikiem jednej z nielicznych autostrad w Polsce to czasami jade autrostradą 140 (jak mi się śpieszy) to wtedy zużycie oleju rośnie do 300 może nawet 400 ml na 1000km, jak już wczesniej pisałem jak jeździ się po mieście to oleju spala niewiele moze ze 100 ml na 1000km.

 

ale dobrze dowiedzieć się od Was że maksymalna prędkość nie obciążająca silnika (oleju) to 120.

 

dzięki wszystkim za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba tak zrobie ze oddam do mechanika zeby mi wymienił te szklanki tylko napiszcie ile to moze kosztowac razem z robocizną?pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
chyba tak zrobie ze oddam do mechanika zeby mi wymienił te szklanki tylko napiszcie ile to moze kosztowac razem z robocizną?pozdrawiam

poczytaj najpierw o tym http://forum.vw-passat.pl/search.php?searchid=4309550 i kiedy olej zmieniles ostatnio ? moze jest juz bardzo stary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

olej zmieniałem przed zima shell 10w40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
olej zmieniałem przed zima shell 10w40
no to przyjacielu czytaj forum linka ktorego tam masz szukaj w innych tematach jestes zarejestrowany od 2 lat wiec poradzisz sobie a potem szukaj mechanika pozdrawiam powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak bede musiał zrobic dzieki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam:) proszę o pomoc bo nie wiem czym może być spowodowany dziwny dźwięk dobiegający z silnika.z góry przepraszam za jakość nagrania!jak trzeba będzie to wrzucę lepszej jakości.

http://w591.wrzuta.pl/film/9HQgk5VtoeX/passatb4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się lepszej jakości nagranie, bardzo słabo słychać-jedyne co to że chodzi jak diesel...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy bardzo proszę o pomoc czym może być spowodowana taka praca silnika...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnym zużyciem silnika? Na poczatek polecam ci wyjezdzic ze dwa baki benzyny ze środkiem STP do silnikow benzynowych.

Pozniej wymiana oleju (na jakim obecnie jezdzisz?) przed wymiana polecam ci zalac http://www.valvoline.pl/EngineFlush_index.html i pozostawic pracujacy silnik na 10 minut. Nastepnie wymiana.

Sprawdz czy nie przeskoczył rozrząd.

Jezeli to nie pomoze to musisz udac sie do mechanika ktory zna sie na rzeczy aby stwierdzic czy to nie koniec ukladu zaworowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

motor ma przejechane około 190 tyś. z czego około 20tyś na Lpg

jeździłem na oleju Mobil 10W40 a obecnie zmiana na Castrol 15W40 jakieś 2 miesiące temu.

tak jak mówisz muszę zobaczyć ten rozrząd czy jest ok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czym może być spowodowana taka praca silnika...

Zanim rozbierzesz całkiem silnik to sprawdziłbym pasek rozrządu czy jest prawidłowo założony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po sprawdzeniu rozrządu,wszystko jest ok.

dowiedziałem się że może to być panewka wałka pośredniego,i ona tak hałasuje.

oczywiście pewności nie ma...

 

---------- Post added at 21:10 ---------- Previous post was at 21:08 ----------

 

zaobserwowałem jeszcze jedno,mianowicie przy wciśniętym sprzęgle wydaje mi się że mniej hałasuje niż przy wyciśniętym.

postaram się jutro wrzucić film żeby było widać różnice.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez antek1717

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli autentycznie ten silnik ma przejechane 190 tys to wielkim bledem jest przejscie na 15w40...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego teraz to już za późno,motor jest zalany mineralnym olejem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcin919

podobny problem Przyszła zima i są takie objawy Po postoju ok 12 godzi na mrozie dziwny klekot na benzynie jak już jest ciepły to jest dużo ciszej choc i tak kiedyś było lepiej Za to na gazie klekot nie ustaje cały czas coś słychac Co do gazu to może listwę trzeba przeczyścic Jak długo moge tak jeżdzic aby nie uszkodzic czegoś:( boje się że mechanik zrobi mnie na szaro i wyciągnie kasę a np. tylko przeczysci jakieś elementy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich.Kolego co do gazu to rozumiem że masz zainstalowaną sekwencje...?

Powiem ci że u mnie gaz jest stosunkowo "nowy" a i tak listwa wtryskowa ma taki swój dziwny bzyczący dźwięk.Tak już chyba musi być:)!A co do klekotu na benzynie jak mówisz że po rozgrzaniu też klekocze to myślę że to może być układ hydrauliczny...

No chyba że masz taką sytuacje jak ja,ale ja jeszcze na 100% nie wiem co to jest...

Zawory są ok.Próbowałem nagrać film żeby było słychać jak motor pracuje z wciśniętym sprzęgłem i z wyciśniętym ale niestety efekt jest prawie nie słyszalny(na filmie) Podejrzewam że to może być łożysko oporowe ale pewności również nie ma...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam panowie co to morze być ??? [ame]

[/ame] prosze o pomoc i dziękuje za podpowiedzi ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności