Skocz do zawartości
zdun_VW

Pytania o serwis, części, usługi, ceny w naszym regionie

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, orientuje sie ktos gdzie w Olsztynie czyszcza (wersja optymistyczna) turbiny ew. regeneruja poza MaxTurbo na kolobrzeskiej. Dzis mi wywalilo blad 000564 i jak sie powtorzy bede musial to ogarnac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe

samemu najlepiej

jak tylko zapieczona geometria to samemu robić. Jak luzy na wirniku to lepiej kupić używkę niż się bawić w regenerację (takie moje zdanie).

Ja swoją sam czyściłem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, sam to ja mogę... ;) zrobić inne rzeczy ;] Nie chcę narobić sobie szkód a dzowniłem do tych na kołobrzeskiej to dziady chcą 200zł za montaż+demontaż + 300/350 za czyszczenie, gdzie znajomy robil to w gdansku kompleksowo za 300 czy 350zł. Narazie zobacze co będzie po tym jak go przegoniłem na 3 i 4 (obroty ok 3,5-4k) - cala droge bylo ok. ps. na wlasne zyczenie go zamulilem ostatnimi czasu i ciekaw jestem czy tym sie nie przyczynilem do wyskoczenia bledu;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden sposób , bez wyjmowania turba. Opisany z resztą na forum.

Jest on tylko skuteczny jak jest lekko zapieczona geometria , pomaga na jakiś czas ale jak się będzie dalej zamulało to **** :D turbo na stół :D

 

Silnik poprzeczny , turbina między silnikiem a budą , dobrze kojarzę ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oj nie, sam to ja mogę... zrobić inne rzeczy ;] Nie chcę narobić sobie szkód a dzowniłem do tych na kołobrzeskiej to dziady chcą 200zł za montaż+demontaż + 300/350 za czyszczenie, gdzie znajomy robil to w gdansku kompleksowo za 300 czy 350zł. Narazie zobacze co będzie po tym jak go przegoniłem na 3 i 4 (obroty ok 3,5-4k) - cala droge bylo ok. ps. na wlasne zyczenie go zamulilem ostatnimi czasu i ciekaw jestem czy tym sie nie przyczynilem do wyskoczenia bledu;(

 

Kolego jak wyskoczyła Ci kontrolka silnika to nie martw sie po jakimś czasie sama zgaśnie. Ja w Egu w tym silniku robiłem czyszczenie turbo u znajomego mechanika za 200zł a w warsztacie chceili 400zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jest jeszcze jeden sposób , bez wyjmowania turba. Opisany z resztą na forum.

Jest on tylko skuteczny jak jest lekko zapieczona geometria , pomaga na jakiś czas ale jak się będzie dalej zamulało to **** :D turbo na stół :D

 

Silnik poprzeczny , turbina między silnikiem a budą , dobrze kojarzę ?

Jak wroce do domu to popatrze na forum za tym co piszesz. A gdzie turbo.. cholera go wie;), nie przygladalem sie tam jeszcze (poki nic sie nie dzieje, to sprawdzam aby stan plynu/oleju ew. dolewam) oznaczenie silnika Bxe.

 

Kolego jak wyskoczyła Ci kontrolka silnika to nie martw sie po jakimś czasie sama zgaśnie. Ja w Egu w tym silniku robiłem czyszczenie turbo u znajomego mechanika za 200zł a w warsztacie chceili 400zł.

 

 

Tylko mi się żadna kontrolka nie zapalila (moze nie jest tak zle). No a cena za czyszczenie faktycznie dobra.

 

Ps. Dzis jadac do pracy mial moc, tylko przy mocniejszym dodaniu gazu troche cos "rzezilo" a po lekkim odpuszczeniu i delikatnym dodaniu gazu cisza to samo przy delikatnym jednostajnum przyspieszaniu nic nie rzezi.

Edytowane przez maxblink

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak wroce do domu to popatrze na forum za tym co piszesz. A gdzie turbo.. cholera go wie, nie przygladalem sie tam jeszcze (poki nic sie nie dzieje, to sprawdzam aby stan plynu/oleju ew. dolewam) oznaczenie silnika Bxe.

 

W BXE sztangą zbytnio sam nie poruszasz bo tak jak Piotrek pisze silnik jest poprzecznie ułożony i turbo jest przy ścianie grodziowej jedynie dostęp od spodu auta chyba że masz dostęp do kanału albo podnośnika to możesz spróbować rozruszać. Przerabiałem ten temat ostatnio też sie zapalał mi check silnika i tracił moc zarówno Octavia jak i Golf ale czyszczenie turbo pomogło teraz nic się nie dzieje nie ma żadnej odcinki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko wiesz, tak jak pisalem mi sie check nie swiecil nawet przez chwile. Mialem tylko babola od turbo 000564 (jak dobrze pamietam) ktorego skasowalem i moc wrocila. Aby tak jak wyzej pisalem przy glwaltownym przyspieszaniu cos jakby rzezilo (chodz jak odpuszcze gaz na chwilke i znowu dodam to jest cisza), a jak spokojniej dodaje gaz jednostajnie to cisza. ps. ostanio przy szybkim odpuszczaniu gazu mam dziwek "sowy" (jest temat na forum, tylko tam pisza ze to jest od tlumika) jak powoli puszczam gaz, brak tego dzwieku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz DPF ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak :)

w skrócie wpuszczasz naftę w turbo od strony wydechu prosto na kierowniczki.

Tylko nie pomyl się i NIE PUSZCZAJ NA STRONĘ ZIMNĄ :D

 

Potem rozruszanie sztangi ręcznie . I jazda z odpiętym wydechem co by wypluło syf :D

 

Co dodziwnych dźwięków to może katalizator się wysrał już ?

 

Mam garaż z kanałem więc można coś pomyśleć i zrobić co trzeba :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to trzeba pomyslec i jakos sie dogadac, napisze pm-ke;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko wiesz, tak jak pisalem mi sie check nie swiecil nawet przez chwile.

 

Check Ci sie może zapalić jeśli odetnie Ci moc i będziesz przez chwile tak jechał. Bo nie zawsze mozna od razu auto zgasić jeśli np straci Ci moc podczas wyprzedzania i prędkości ponad 120km/h. Mi wlasnie dopiero wtedy się check silnika zapalił po czym poświecił kilka dni i sam zgasł ale turbo już wyczyściłem i auto teraz śmiga elegancko:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wyprzedzajac odcielo mi turbo, ze 120 bylo na blacie. I tak z 15 km wracalem bez gaszenia do domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

jestem od niedawna posiadaczem passata B5 3BG 2001r. niestety po zakupie okazało się, że nie działa tylna wycieraczka i spryskiwacz. Rozebrałem ten mechanizm i okazało się, że części w środku po wyczyszczeniu są ok, mechanizm już działa lecz brakuje mi końcówki dyszy spryskiwacza i uszczelki tej dyszy i ewentualnie obudowę mógłbym wymienić bo jest pęknięta. Czy ma ktoś z Was uszkodzony taki element żebym mógł z dwóch nie sprawnych zrobić jeden działaəący.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest oryginalny zestaw naprawczy do tylnej wycieraczki :) Polecam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale w ASO w Olsztynie ponad 200 zł - trochę sporo jak na taką usterkę. Zamienników chyba nie robią, przynajmniej nie znalazłem jak dotąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam gdzieś uszkodzony silniczek tylnej wycieraczki od Audi A4 1999. Nie pamiętam już w jakim stanie są poszczególne elementy - na pewno był wymieniany bo nie działał. Jak znajdę to dam znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zatem Pioters czekam na info, jestem mobilny po Olsztynie wiec mogę podjechać jak znajdziesz mechanizm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak :)

w skrócie wpuszczasz naftę w turbo od strony wydechu prosto na kierowniczki.

Tylko nie pomyl się i NIE PUSZCZAJ NA STRONĘ ZIMNĄ :D

 

Potem rozruszanie sztangi ręcznie . I jazda z odpiętym wydechem co by wypluło syf :D

 

Co dodziwnych dźwięków to może katalizator się wysrał już ?

 

Mam garaż z kanałem więc można coś pomyśleć i zrobić co trzeba :P

 

Jeszcze raz wielkie dzięki Rosa za wczorajszą robotę z turbo ;) a trochę zeszło

 

Kilka dni pojeżdżę i zobaczymy co się będzie działo ale jestem dobrej myśli ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności