Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

zalacza sie klimatronik
Co masz na mysli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moj passat grzeje jak glupi, podczas jazdy i na postoju wszystkie weze OK. Jednak.. kiedy rusze autem z miejsca to zaczyna dmuchac lodowatym powietrzem

 

 

Rozmawiałem o tym kiedyś z jednym mechanikiem który przy okazji jest mega fanem VW-Audi :fajny

 

Mówił że to się zdarza w tych samochodach, jego A4 B6 potrafi dmuchnąć lodem z nawiewu przy ostrym zakręcie... nikt nie wie o co chodzi, w wielu egzemplarzach podobno to się przytrafia i ludzie po prostu z tym jeżdżą.

Inny kolega ma Toledo z 2001 roku i to samo - przy mocnym skręcie, przy przyspieszeniu już rzadziej, nawiew potrafi przez chwile chuchnąć zimnym powietrzem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale u mnie klima sie zalaczy i dmucha dobre 5 minut tak, ze wychlodzi cale wnetrze. Wg mnie nie jest to normalne. Jakies sugestie od czego zaczac sprawdzac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie Ja mam nieco inny problem, mianowicie podczas jazdy autko grzeje, jest wszyto ok, lecz wystarczy że tylko stanę to po niecałych 30 sek. leci już zimne powietrze z nawiewów. Na blacie pokazuje 90. Mam webasto ale to raczej nie powinno mieć wpływu ponieważ webasto chodzi ok, działa więc mniemam że nagrzewnica jest sprawna. Co to może być ?. Pozatym drogą dedukcji także eliminuje pompę bo przecież gdyby była uwalona niema siły żeby auto się nie gotowało prawda ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale u mnie klima sie zalaczy i dmucha dobre 5 minut tak, ze wychlodzi cale wnetrze. Wg mnie nie jest to normalne. Jakies sugestie od czego zaczac sprawdzac?
Sama sie klima wlacza? Ponizej 5C klima sie nie wlaczy. Zreszta ja i tak wlacza sie recznie przyciskiem AUTO lub ECON lub nawiew na szybe.

 

---------- Post added at 16:21 ---------- Previous post was at 16:19 ----------

 

Panowie Ja mam nieco inny problem, mianowicie podczas jazdy autko grzeje, jest wszyto ok, lecz wystarczy że tylko stanę to po niecałych 30 sek. leci już zimne powietrze z nawiewów. Na blacie pokazuje 90. Mam webasto ale to raczej nie powinno mieć wpływu ponieważ webasto chodzi ok, działa więc mniemam że nagrzewnica jest sprawna. Co to może być ?. Pozatym drogą dedukcji także eliminuje pompę bo przecież gdyby była uwalona niema siły żeby auto się nie gotowało prawda ?
Kto wie jakie kolega ma auto? NIkt. Uzupelnij opis. Zapraszam do lektury calych tematow a nie tylko ich naglowkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzupełnione ;), B5 1.9 TDI PD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świece podgrzewania płynu chłodzącego sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROSZĘ O PORADE W TEMACIE SŁABE OGRZEWANIE PO WYMIANIE NAGRZEWNICY, A MIANOWICIE:

Przed wymiana ogrzewanie działało dobrze jednak zaczeły parować szyby i zaczeło śmierdzieć płynem chłodniczym w samochodzie, wiec wymieniłem nagrzewnice.

-pompa wody wymieniona z rozrządem 15 tys. km temu

-nagrzewnica nowa

-płyn uzupełniony

- węże z nagrzewnicy gorące

- odpowietrzyłem tak jak umiałem z magiczną dziurką

- jak się kręci pokrętłem ciepło zimno słychać i czuć róznice wiec klapka chyba nie jest zacięta

- temp na wskaźniku 90 stopni

- na początku słychać było bulgotanie po dodaniu gazu teraz już nie słysze

 

M a ktoś jakiś pomysł???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jericho, co wg. Ciebie byloby przyczyna naglego powiewu zimnym powietrzem? Moze ktorys z czujnikow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Świece sprawne, wojuje z tym już z miesiąc i dosłownie głupi jestem bo niby ok ale jednak nie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli nie masz bledow na klimatroniku klapy mieszania powietrza i tak jak pisales pompa wody i termostat jest ok to napewno wina lezy w nagrzewnicy bo dajac w klimatroniku maksymalna temperature tzn hi zaden czujnik nie jest brany pod uwage a klimatronik daje najwyzsza jak moze temperature. i nie ma juz innej mozliwosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy moze byc temu winien czujnik temperatury cieczy chlodzacej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, czujnik odpowiada za wskazanie wskazowki, ustawianie konta wtrysku pompy (tdi) dawki wtrysku benzyna i sterowaniem czasu grzania nie ma nic wspolnego z ogrzewaniem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak, do klapy się nie dobierałem bo działa. tz. gdy reguluje zimne/ciepłe to zmienia się nawiew w zależności od tego co ustawie więc działa.

Mówisz że to nagrzewnica ?, to jak wyjaśnić fakt że gdy rano odpalam webasto to przecież ciepło oddawane jest przez nagrzewnice i wtedy grzeje na postoju jak szalony ?. Taki zdrowy objaw nie pozwala mi sądzić że coś jest nie tak z nagrzewnicą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego w takim przypadku musze cie przeprosic bo niedoczytalem o webascie... ale to moze tlumaczyc ze cieplo oddawane do nagrzewnicy jest wczesniej chlodzone przez wylaczone juz webasto jezeli webasto jest dokladane a nie fabryczne to sprobuj poprostu go odlaczyc bo ono poprostu jak nie dziala moze blokowac przeplyw

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
co wg. Ciebie byloby przyczyna naglego powiewu zimnym powietrzem? Moze ktorys z czujnikow?
Dalej nie wiem jak zalacza ci sie ta klima. Napisz dokladniej. Jaka temp ustawiona, czy na panelu jest AUTO, ECON, czy nic, jaka predkosc nawiewu itd. Zachowanie na zimnym i na zagrzanym silniku.

Najprosciej to podlaczyc VAGa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtek chyba tylko to mi pozostało, no ale to dopiero jak trochę się podleczę bo coś mnie dopadło ech.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sprobuj poprostu go odlaczyc bo ono poprostu jak nie dziala moze blokowac przeplyw

Webasto nie blokuje przepływu. Nie ma takiej możliwości.

 

---------- Post added at 12:20 ---------- Previous post was at 12:14 ----------

 

Panowie Ja mam nieco inny problem, mianowicie podczas jazdy autko grzeje, jest wszyto ok, lecz wystarczy że tylko stanę to po niecałych 30 sek. leci już zimne powietrze z nawiewów. Na blacie pokazuje 90

 

Przecież to normalne.

Stoisz - pompa nie pracuje, nagrzewnica ochładza się szybko.

Włącz na kilka sek. Webasto żeby pompka ruszyła chłodziwo z ciepłego silnika do nagrzewnicy - momentalnie poleci ciepłe powietrze z nawiewów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ja się poddaje, nie mam już pomysłu co może powodować tak idiotyczną anomalie.

Panowie czy gdyby awarii uległa pompa wody to auto miało by problem z przegrzewaniem ?. Przewaliłem całe forum i zawsze problemy z ogrzewaniem wiązały się temperaturą silnika tyle że u mnie jest ok. Temp. oscyluje w granicy 84-85 , podczas jazdy wszytko super grzeje na każdych ustawieniach, webasto na postoju także grzeje. Jednak wystarczy że jadę, silnik rozgrzany i stanę to odrazu po 30 sek. daje zimnym z nawiewów. Zauważyłem że ma to związek z obrotami silnika bo gdy na postoju depnę do 2 tys i tak przez chwile utrzymam to czuje że z nawiewów leci już ciepło. Dziwne.

 

---------- Post added at 12:25 ---------- Previous post was at 12:22 ----------

 

 

[/color]

 

Przecież to normalne.

Stoisz - pompa nie pracuje, nagrzewnica ochładza się szybko.

Włącz na kilka sek. Webasto żeby pompka ruszyła chłodziwo z ciepłego silnika do nagrzewnicy - momentalnie poleci ciepłe powietrze z nawiewów.

 

 

Jak to normalne ?, czyli co jak na postoju mam rozgrzane auto i wezmę na nawiew ciepło to ma lecieć ciepło a nie zimno czyż nie ?. Według mnie to raczej nienormalne bo pompa napędzana jest przez pasek to jak może stać w miejscu gdy silnik chodzi ?.

Edytowane przez boobik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stoisz - pompa nie pracuje, nagrzewnica ochładza się szybko.
Od kiedy pompa nie pracuje na wlaczonym silniku? To nie jest najnowsze Audi, gdzie takie rozwiazania wproadzony by szybciej zagrzac silnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności