Skocz do zawartości
Gość Polmozbyt

Ogrzewanie nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Więc jeśli nastawy początkowe nic nie dają to wymienię nagrzewnicę na nową bez innych zabaw....
Pamietaj ze u mnie pomogla dopiero wymiana pompy,jesli nastawy nie pomoga to na zapalonym silniku zdejmij lewy przewod z nagrzewnicy i zobacz z jaka sila leci plyn z nagrzewnicy,pozniej zaloz i zdejmij prawy,zobacz z jaka sila leci plyn z przewodu wejsciowego do nagrzewnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Pamietaj ze u mnie pomogla dopiero wymiana pompy,jesli nastawy nie pomoga to na zapalonym silniku zdejmij lewy przewod z nagrzewnicy i zobacz z jaka sila leci plyn z nagrzewnicy,pozniej zaloz i zdejmij prawy,zobacz z jaka sila leci plyn z przewodu wejsciowego do nagrzewnicy.

Aha ok ok ;) Dzięki serdeczne za info!!!!

Chciałem zrobić nastawy początkowe klimy.....ale nie da rady....nie wiem czemu. Z kolei błędy jakie tym razem wypluła klima to:

532 - Przekaźnik przekładni - zła masa, niskie napięcie zasilania

Napięcie zasilające sterownika za niskie

538 - Napięcie odniesienia

Nie mam szczerze pojęcia jaka jest przyczyna tych błędów..... Ktoś coś pomoże??

Dzisiaj zrobiłem trasę 200km no i powiem tak.... raz leci normalnie ciepłe tak jak powinno raz nie....masakra z tym ogrzewaniem....

Edytowane przez Prezes156

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem sie jednak na wymianą nagrzewnicy na nową koszt 91zł robota oczywiście własna

Po uruchomieniu samochodu nagrzewnica dała z siebie wszytko grzeje jak szalona aż parzy na fula przy wylocie :)

Dziękuje wszystkim za podpowiedzi w szczególności użytkownikowi dev14 za cenną odpowiedz oraz użytkownikowi Jericho za screeny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
robota oczywiście własna
Jakies foto story powstanie? ;) Jaki czas?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Male pytanie trzeba klime rozszczelniać czy da rade bez, wymienić nagrzewnice?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety trzeba rozszczelniać nie da rady inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robiąc samemu zajęło mi to dwa dni w ciasnym garażu ,na spokojnie bez pośpiechu jeden dzień na rozkręcenie drugi na z kręcenie .

1 (Kopiowanie).jpg

2 (Kopiowanie).jpg

3 (Kopiowanie).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chyba pompa poszła bo znowu ogrzewanie słabo grzało i dziś myśle sciągne lewy wąż i na odpalonym silniku musiałem krecić do 3tys. I poczekać było trzeba zanim poleciała woda, albo zapowietrzony tak był chociaż korek wymieniłem 2 tyg temu. Bede obserwował co sie bedzie działo. Aha temp. płynu w normie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiąc samemu zajęło mi to dwa dni w ciasnym garażu ,na spokojnie bez pośpiechu jeden dzień na rozkręcenie drugi na z kręcenie .

[ATTACH=CONFIG]114536[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114537[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114538[/ATTACH]

 

Ale jazda, wygląda to hardkorowo :oszit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiąc samemu zajęło mi to dwa dni w ciasnym garażu ,na spokojnie bez pośpiechu jeden dzień na rozkręcenie drugi na z kręcenie .

[ATTACH=CONFIG]114536[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114537[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114538[/ATTACH]

 

Panie spraw żeby mnie to nigdy nie spotkało... normalnie armagedon:stop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie trudne na jakie wyglada trzeba umiec srubokretem krecic i miec dobra pamiec zeby do kupy zlozyc :-)

Wiem cos o tym robilem z manualnej klimy climatronic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiąc samemu zajęło mi to dwa dni w ciasnym garażu ,na spokojnie bez pośpiechu jeden dzień na rozkręcenie drugi na z kręcenie .

[ATTACH=CONFIG]114536[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114537[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]114538[/ATTACH]

 

gorsze rzeczy się widziało i robiło, jak całe auto pozbawione jest instalacji , środka itd itd do malowania :)

ale wygląda to przeuroczo :P

daro84 wypłucz starą kretem zobacz czy z niej syf puści , można śmiało sprawdzić jak ją masz w rękach gdzie się nagrzewa jak gorącej +- 60* wody nalewasz, czuć wtedy jaką częścią grzeje, zrób zabieg z kretem i daj znać czy pomogło i czy się spierniczyła ( jak co po niektórzy mieli o to obawy :P niepotrzebne )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jak całe auto pozbawione jest instalacji , środka itd itd do malowania
mam pare fotek jak przekladalem passata mojego moge podeslac,to dopiero rozkrecenie mozna wymienic maglownice ze srodka auta heheh.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
gorsze rzeczy się widziało i robiło, jak całe auto pozbawione jest instalacji , środka itd itd do malowania :)

ale wygląda to przeuroczo :P

daro84 wypłucz starą kretem zobacz czy z niej syf puści , można śmiało sprawdzić jak ją masz w rękach gdzie się nagrzewa jak gorącej +- 60* wody nalewasz, czuć wtedy jaką częścią grzeje, zrób zabieg z kretem i daj znać czy pomogło i czy się spierniczyła ( jak co po niektórzy mieli o to obawy :P niepotrzebne )

 

Zrobię taki test i dam znać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu płukałem starą nagrzewnicę kretem w seacie toledo. Efektet był taki, że w nagrzewnicy porobiły się dziury. Za 70 zł kupiłem nową do golfa III bo to taka sama i do dziś grzeje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Robiąc samemu zajęło mi to dwa dni w ciasnym garażu ,

Mały OT ale we 2 wymienialiśmy nagrzewnicę w Golfinie MK4 w 7h bez przerwy ;P.

No ale był hardcore i po2 auto musiało być zrobione w jeden dzień....

Nie jest to jakoś arcytrudne ale ogólnie masakra.....dlatego wolałbym tego nie robić w Pasku....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test przeprowadzony nagrzewnice zalałem wrzątkiem po chwili nagrzewnica zaczęła od dawać ciepło ale tylko w górnej części ,dolna była zimna po w sypaniu kreta i przepłukaniu nagrzewnicy w moim przypadku nie pomogło (nic nie stało się z nagrzewnicą )

 

-Test przeprowadzony na starej nagrzewnicy !!!!

 

Niżej dołączam zdjęcia rozebranej nagrzewnicy

2014-02-17 14.36.10 (Kopiowanie).jpg

2014-02-17 14.35.24 (Kopiowanie).jpg

2014-02-17 14.35.56 (Kopiowanie).jpg

Edytowane przez daro84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Test przeprowadzony nagrzewnice zalałem wrzątkiem po chwili nagrzewnica zaczęła od dawać ciepło ale tylko w górnej części ,dolna była zimna po w sypaniu kreta i przepłukaniu nagrzewnicy w moim przypadku nie pomogło (nic nie stało się z nagrzewnicą )

 

-Test przeprowadzony na starej nagrzewnicy !!!!

 

Niżej dołączam zdjęcia rozebranej nagrzewnicy

[ATTACH=CONFIG]114755[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114756[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]114757[/ATTACH]

 

za krótko kret działał , no i większe stężenie musiało by być , wiem bo tak czyściłem nagrzewnice i udało się ją udrożnić ( na kilka płukań kretem w około 30 min. nonstop) , ale racje miałem że grzała ale tylko częścią a przepływ musi być zachowany, reszta nagrzewnicy jest zimna i stąd chwile dmucha ciepłe potem letnie. Można to stwierdzić bezproblemowo samemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wam powiem że jak się już wyciąga nagrzewnicę to naprawdę za 65zł mam nową i więcej czasu się to płucze i bawi niż wsadza nową i skręcą całą resztę ;) U mnie wczoraj wymieniłem na nową i śmiga jak talala ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To i ja poprosze o diagnoze.

Mianowicie moj problem polega na tym iż nie dogrzewa mi silnika przez co ogrzewanie słabiej grzeje. W zime mam non stop ok 75-80 st. na silniku. Podczas jazdy nie dogrzewa mi go do 90 st. Podejrzewam termostat ale nie jestem mechanikiem także wole sie upewnic was specjalistow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności