Skocz do zawartości
adams

Odzyskiwanie danych z dysku twardego

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

miałem problem z dyskiem, i teraz (mam już nowego kompa) nie mogę otworzyć partycji C na starym dysku. Wyskakuje okono "czy chcesz sformatować partycję C" :/ da się jeszcze wejść jakoś na ta partycję?

 

lub

 

jakiś tydzień prędzej robiłem formata i wszystkie potrzebne mi pliki przeniosłem na dysk do kumpla. Jednak następnego dnia te pliki zostały już skasowane. Bawiłem się rożnymi programami do odzyskiwania danych lecz nie znajduje mi tego na czym mi zależy. Najbardziej "szkoda" mi jednego pliku w formacie .txt (notatnik)

 

jakim programem mógł bym odzyskać ten plik?

 

polećcie jakiś dobry program do odzyskiwania danych

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podziękował ;)

 

dam znać o rezultatach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten programik jest w miare, ale do oczywistych oczywistosci. gdybys blizej mieszkal to bym ci odzyskal cala partycje za browara. uzyj czegos profesjonalnego i platnego -> ontrack albo ... zapomnialem :( odzyskal mi swego czasu caly dysk lekko uszkodzony. 36h skanowania :)

 

 

 

 

juz mam - get data back for fat32 albo ntfs. mega program.

 

 

jak chcesz programik to podaj maila. ledwie 3 mega zajmuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

adams - ja już kiedyś zakładałem taki post i ściagnałem od kogos całą płytę z programami do odzyskiwania danych, itp. Jak chcesz, to poszukam w kompie i ci ewentualnie SKYPE-m wyślę. Programik jest OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do przesyłania plików używajcie Pando. Jest szybszy i przechodzą pliki do 1 giga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ak6
Bawiłem się rożnymi programami do odzyskiwania danych lecz nie znajduje mi tego na czym mi zależy.

A jakimi ?? Bo może nie tymi co trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Jako iż nie mogę założyć nowego tematu, odświeżam kotleta.

 

Mam uszkodzony dysk twardy którego nawet w bios mi nie pokazuje. Znajduje go w dos-ie hdd regenerator. (dysk uległ upadkowi) Non stop rzęzi skanowanie pod dosem trwa wieki. Czy jest jakiś dobry program pod dos do odzyskania danych? ewentualnie czy ktoś z was dał by radę to zrobić np.za zgrzewkę browara lub niewielką opłatą...

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest jakiś dobry program pod dos do odzyskania danych?

 

HDD Regenerator ;-) Alternatywą jest produkt acelaboratory.com - ale wersja "free" nie istnieje.

 

(dysk uległ upadkowi)

 

Prawdopodobnie uszkodzenie mechaniczne - żaden program Ci nie pomoże.

 

ewentualnie czy ktoś z was dał by radę to zrobić np.za zgrzewkę browara lub niewielką opłatą...

 

Komór laminarnych w Polsce nie ma tak dużo, a ci co je mają cenią się ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W firmie która dla mnie to robi sama ocena uszkodzenia jest odpłatna (350 netto), o odzyskiwaniu już nie będę pisał, ale kasa gruba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzięki, zobaczę co zdziała hdd regenerator ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
zobaczę co zdziała hdd regenerator

 

Jeśli dane, które są na tym dysku są dla Ciebie istotne, to nie rób tego. Przy uszkodzeniu mechanicznym każda próba uruchomienia dysku i jego odczytu może się źle skończyć - po prostu uszkodzenie jest pogłębiane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Ściągnij sobie Hirens Boot CD. Nagraj na USB lub płytę. Uruchom z niej Windows XP mini. Później w menu komend (CMD z windowsa) wpisz

chkdsk c: /f

 

I czekaj, bardzo często, jeśli uszkodzenie dysku nie jest poważne, mozna odzyskać całą partycję z danymi. Jeśli nie pomoże, to też przez Hirens boot, uruchom program do dysku, bo może jest na wykończeniu, ew wymontuj go i podepnij gdzies pod kompa / laptopa (przez kieszeń) i zobacz jak wygląda SMART oraz powierzchnia (np przez CDI lub HD-tune). Do odzyskiwania profesjonalnego, polecam TESTDISK. W zależności od uszkodzeń dysku (logiczne / bady) można sporo odzyskać. SAm się tym zajmuje :)

Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez urazy, ale dawanie takich rad w przypadku dysku który jest uszkodzony mechanicznie to niedźwiedzia przysługa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, nie przeczyłem, że dysk jest uszkodzony mechanicznie. Jeśli tak, to polecam tylko testdisk, aby skutecznie odzyskać dane. Ew HDD regenerator

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość marcinmg

Polecam Rstudio, wprawdzie "teoretycznie" płatny ale za to skuteczny, sam nim nie dawno odzyskałem wszystko z uszkodzonego dysku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, ale czy sprawdzałes ten dysk pod kątem badów? SMART jest czysty? Jak nie, to ten dysk można śmiało reanimować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności