Skocz do zawartości
Gość clip7

wentylator klimy i chłodnicy - czy one pracyją cały czas?

Rekomendowane odpowiedzi

Sprężarka powinna załączać się jednocześnie z elektrycznym wiatrakiem chłodnicy.
Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie chodzi cały czas.. tylko kiedy na zewnątrz jest naprawdę gorąco i jedziesz powoli lub stoisz w miejscu.. Nie da się tego nie zauważyć bo jak włącza się wiatrak klimatyzacji to robi dość dużo hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie chodzi cały czas

Mam inne zdanie - w każdym B5 jakie widziałem wentylator zaczyna się kręcić po włączeniu klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam inne zdanie - w każdym B5 jakie widziałem wentylator zaczyna się kręcić po włączeniu klimy.

 

Tak samo u mnie. A zresztą nie zauważyłem żeby wentylator klimy powodował hałas wewnątrz paska. No może po za tym jak był wybity i wprawiał nawet budę auta w delikatne drgania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten hałas, o którym pisze Slay to wtedy gdy w gorące dni wentylator pracuje na wyższych obrotach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wentylator chłodnicy klimatyzacji nie chodzi cały czas.. tylko kiedy na zewnątrz jest naprawdę gorąco i jedziesz powoli lub stoisz w miejscu.. Nie da się tego nie zauważyć bo jak włącza się wiatrak klimatyzacji to robi dość dużo hałasu.

 

 

Slay ale ja pytałem o coś innego. Czy przy ustawieniach na 22 stopnie C (przykładowo) przy czym na dworzu jest 8 stopni C wentylator klimatyzacji powinien chodzić na wolnym biegu? Nie chodzi mi tylko jeśli mam "OFF" lub "ECON". Czy tak jest prawidłowo? Zauważyłem ostatnio że jak przejechałem jakieś 10 km wentylator nie chodził, ale zaraz po chwili jak zgasiłem i zapaliłem auto to wentylator włączył się na wolny bieg. Czy przy ogrzewaniu powietrza też powinna pracować klima? (no bo jak włącza się wentylator na wolny bieg to chyba pracuje?) Proszę pomóżcie. Jestem nowym użytkownikiem Paska i nie wiem co jest grane?. Może to tak musi być? W lato wentylator chodził na wysokich obrotach i klima chłodziła jek ta lala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy przy ustawieniach na 22 stopnie C (przykładowo) przy czym na dworzu jest 8 stopni C wentylator klimatyzacji powinien chodzić na wolnym biegu?

Tak, powinien.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Duży. Uspokoiłeś mnie tym stwierdzeniem. Czyli w moim Pasku wszystko jest prawidłowo. A serwis już chciał mnie naciągnąć na przegląd za 700 zł. No ale widzę że kolega bardziej zorientowany od serwisu. Wielkie dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja czegos nie kumam.. A mianowicie stwierdzenia ze klima nie wlaczy sie, gdy temp. zewnetrzna jest mniejsza niz 4 stopnie.. A co jezeli przy 1 stopniu na zewnatrz mam zaparowane szyby i wlacze nawiew na przednia szybe? Jasnym jest ze przy wlaczonej klimie para z szyb zejdzie szybciej.. Nastepna sprawa zamkniety obieg.. Gdy go wlaczam, mam wrazenie ze klima rowniez zaczyna pracowac. Kolejna - po co ma wlaczac sie klima ( przy ustawieniu na "AUTO" ) jezeli climatronic ustawiony jest na 22 a na zewnatrz jest powiedzmy 10 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nastepna sprawa zamkniety obieg.. Gdy go wlaczam, mam wrazenie ze klima rowniez zaczyna pracowac. Kolejna - po co ma wlaczac sie klima ( przy ustawieniu na "AUTO" ) jezeli climatronic ustawiony jest na 22 a na zewnatrz jest powiedzmy 10 ??

Proponuję poczytać na czym polega klimatyzacja. Błędem jest twierdzenie że klimatyzacja tylko schładza powietrze

Klimatyzator ma za zadanie utrzymanie komfortu cieplnego w klimatyzowanym pomieszczeniu.
czyli chłodu w lecie, ciepła w dni chłodne.
Niektóre klimatyzatory posiadają funkcję dogrzewania klimatyzowanego pomieszczenia
i o to chodzi.

A tu jest uproszczona definicja klimatyzatora z brytyjskiej wikipedii

system lub mechanizm zaprojektowany do stabilizacji temperatury i wilgotności powietrza w obrębie obszaru (używane do chłodzenia, jak również ogrzewania

Czyli po włączeniu klimatyzator cały czas pracuje.

Wyciąg z polskiej wikipedii

Klimatyzacja – proces wymiany powietrza w pomieszczeniu, mający na celu utrzymywanie zadanych warunków klimatycznych, czyli odpowiedniego zakresu temperatur i wilgotności powietrza, zapewniających dogodne warunki do pracy i funkcjonowania człowieka (warunki komfortu)
,
W języku potocznym mianem klimatyzacji określa się błędnie proces chłodzenia (np. samochód osobowy z klimatyzacją)
Tak że klimatyzacja polega nie tylko na chłodzeniu a odpowiednim utrzymaniu temperatury w klimatyzowanym pomieszczeniu. Dlatego praca urządzeń klimatycznych w naszych autach niech nas nie dziwi gdy nastawiamy system klimatyzacji. Edytowane przez J@ceq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje Ci niezmiernie za caly trud zdefiniowania pojecia klimatyzacji, czyli jakiejs tam namiastki stworzenia odpowiedniego klimatu dla czlowieka .. To co napisales jest dla mnie zrozumiale, ale zadalem pytanie dla tych wszystkich ktorzy w tym temacie pisali ze ponizej jakiejs temp. ustalono ze 4 stopnie kompresor klimy nie wlaczy sie..

.... stwierdzenia ze klima nie wlaczy sie, gdy temp. zewnetrzna jest mniejsza niz 4 stopnie.. A co jezeli przy 1 stopniu na zewnatrz mam zaparowane szyby i wlacze nawiew na przednia szybe? Jasnym jest ze przy wlaczonej klimie para z szyb zejdzie szybciej..

 

To pociagnelo nastepne pytanie, skoro klima ma tylko chlodzic.

Kolejna - po co ma wlaczac sie klima ( przy ustawieniu na "AUTO" ) jezeli climatronic ustawiony jest na 22 a na zewnatrz jest powiedzmy 10 ??

 

Dziekuje wiec za wyjasnienie teorii raz jeszcze - mysle ze teraz jest calkowicie jasne co klimatyzacja robi, a prosze ponownie o wytlumaczenie jak inzynierowie VW poradzili sobie z wilgotnoscia w aucie.. Czy ponizej jakiejs temp. klima sie nie wlacza?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klimę możesz zawsze włączyć ale poniżej 5 stopni sprężarka się nie włączy.

Pozdrawiam.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale poniżej 5 stopni sprężarka

Ile razy to trzeba powtórzyć i ile postów zacytować????

Poniżej 4 st. C sprężarka się nie uruchamia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość schooter82

 

Witam tez mam ten problem mianowicie po uruchomieniu silnika wiatrak od klimy zaczyna pracować obrazu mimo ze ona jest wyłączona i działa cały czas a wiem ze nie powinien i nie wiem jaka możne być tego przyczyna ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vito6

Witam.

Ja również mam taki problem,tylko u mnie sprawa wygląda tak....Wentylator klimy sam się włącza a po upływie minuty wchodzi od razu na drugi bieg po wł tylko stacyjki przy wył klimie...czy zapalonym zimnym silniku po nocy:(.Dodam że stało się tak gdy wymieniłem stary czujnik temp płynu chłodzącego gdyż w ogóle nie wskazywał temp a nowy mimo że orginalny niemiecki z salonu vw za 134zł też nie wskazuje temp a do tego powstał przez to ten problem z wentylatorem :(.Auto sprowadziłem pół roku temu z Niemiec i czy pierwszy właściciel aby ukryć ten problem z wentylatorem specjalnie zamontował popsuty czujnik a gdy jest nowy chyba sprawny ukazał ten problem :/....

Co jest powodem tego wszystkiego....:(??

Pomocy.....

Pozdrawiam

 

---------- Post added at 12:35 ---------- Previous post was at 12:31 ----------

Edytowane przez vito6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze inzynierzy VW nie pomysleli nad tematem w zime.. Gdy nawiew pobierany jest z wnetrza pojazdu (obieg zamkniety) szyby sa zaparowane i nic w tym temacie nie mozna zrobic, bo na zewnatrz jest 3 stopnie. Wyobrazcie sobie korek w zime, w waszym aucie komplet pasazerow a obiegu nie mozecie otworzyc z roznych powodow.

ZONK

vito6 Mysle ze oryginalny czujnik jest tez klapniety, skoro rowniez zle pokazuje temp i wlacza wiatrak klimy. Jednak do wlaczania klimy pobierane sa rowniez informacje z czujnika cisnienia ukladu klimy. Zajrzalbym w obydwa z naciskiem na pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vito6

Dzięki za rade...Jutro jak tylko wstane to wszystko sprawdze.....Mi własnie też ten czujnik chodzi po głowie bo stało sie to odrazu po wymianie tego sterego który również nie wskazywał temp i był na O jak i ten nowy zresztą :/....A może wina lezy jeszcze po stronie elektryki,może np jakiejś kostki??:(....

Jeśli to byłaby wina czujnika no to nie miła niespodzianka ze strony koncernu vw mimo że częsci kupowane orginalne w salonie a nie sprawne :/ aż nie do pomyślenia....

 

---------- Post added at 20:36 ---------- Previous post was at 20:17 ----------

 

A skoro "Wadolek" wspomniałeś o tym czujniku klimy to gdzie on się znajduje??

Bo odlączyłbym od niego kostke i zostawił podlączony ten czujnik temp nowy,okazałoby się czy nadal wentylator wyłby jak głupi przez ten czujnik temp czy to jednak wina czujnika klimy była i by przestał kręcic..

Prosze podpowiedz....

Pozdrawiam....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wiekszosci aut czujnik jest bezposrednio na osuszaczu, jednak w Passacie czujnik jest umieszczony przy skraplaczu.. Obrazuje to rysunek

http://images.google.pl/imgres?imgurl=http://audi.auto-spares.ru/images/etka/026041249.gif&imgrefurl=http://audi.auto-spares.ru/RS4C/2007/605/2/3168827-3168881/%3Fimg_name%3D026041249&usg=__o6aPFt7p_Dmadda6PRALrpoJ8vk=&h=807&w=559&sz=13&hl=pl&start=1&um=1&tbnid=QetsyhrUAbo3TM:&tbnh=143&tbnw=99&prev=/images%3Fq%3D8e0959126%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN%26um%3D1

 

czujnik oznaczony jest pozycja 23

 

Jednak w Etce skraplacz wyglada o tyle inaczej, ze czujnik oznaczony jest jako wylacznik bezpieczenstwa i jest umieszczony po drugiej stronie (prawej samochodu) skraplacza

Edytowane przez Wadolek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vito6

Problem ku mojej radości nareszcie :) rozwiązany uffff:rolleyes:.Jednak winą za samo włączający się wentylator klimy na pełne obroty okazał sie nie czujnik temp.płynu chłodzącego czy czujnik klimy jak mi radziliście,lecz był to uszkodzony czujnik przegrzania silnika...który odczytywał że silnik jest cały czas przegrzany mimo że był zimny po wyjechaniu z garażu po nocnym staniu...

Dzięki za rady.

Pozdrawiam...

Edytowane przez vito6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłaczę sie do tematu.

Ostatnimi czasy zrobiło sie trochę cieplej i prawdopodobnie dopiero teraz włączyła mi się sprężarka klimy, która dość głośno pracuje.

W związku z tym zastanawiam się co jej dolega. Odgłos wydaje taki jakby jakiś lużny plastik stukał. Najpierw myślałem ze to pokrywa silnika lub coś z przodu ale nie. Jak przełącze klimę na ECON to wszystko cichnie.

Zaznaczam że całą zimę przejeździłem na AUTO, klima nabita i do wczoraj wszystko było ok.

Profilaktycznie jeżdzę na ECON.

Wg VAG-a błędów brak.

Zaraz zrobię test.

Jakieś sugestie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jeżeli przełączysz na ECON to klima jest wtedy wylaczona i dlatego wszystko cichnie. Może poprostu sprzęgiełko troszkę rdzy złapało i dlatego omyka podczas pracy. Spróbuj kilka razy właczyć klimę i wyłączyć może się rozrusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności