Skocz do zawartości
matviey

centralny zamek - tylna klapa

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj macie manuale klik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrałem sie do mechanizmu zamykania kufra(sedan) ,kombinowałem z 40 minut jak wymontowac cały ten mechanizm i nie dałem rady

ale powód tej usterki od razu rzucił sie w oczy spalany siłownik od centralnego,

siłownik był okopcony i nie mozna było jego wcisnąć ,nie mogłem tez wymontować tego siłownika więc wziełem kombinerki i wyłamałem sam teleskop ,żeby nie blokował mechanizmu obrotu zamka.

Może dobrze tego nie zrobiłem ale przynajmniej teraz mogę zamknąć bagażnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel75

Ja mam podobnie jak Jabol2.0 tylko ze najpierw zamknalem samochod i gdy po kilku godzinach chciallem otworzyc bagaznik zamek wogole nie zaeragowal

sprobowalem kluczykiem otworzyc bagaznik i nic zero odzewu tylko zamki przy dzwiach dzialaly

w domu klape otworzylem od srodka i pierwsze co to sprawdzilem napiecie dochodzace do silownika

efekt- zerowy

teraz jezdze z otwartym bagaznikiem

pomozcie co zrobic z tym fantem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz może któryś z przewodów się przerwał,w moim przypadku kable były ok ,ale w Omedze miałem podobną sytuacje że kable idące w gumowym (kondonie) przy zawiasie od klapy przetarłty się polutowałem je i było git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość daniel75

ok. tylko dlaczego nie moge otwierac zamka kluczykiem

kiedy wloze kluczyk do zamka to przekrecajac go w prawo albo w lewo nie ma zadnego efektu -tylko dziala central w dzwiach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek78

Sipowitz jak będziesz miał chwilę prosiłbym o pomoc z moim alarmem, szabrują mi auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam na drzwiach kierowcy obok przycisku do wlewu przycisk chyba do otwierania tylnej klapy ale jak go nacisne to sie nci nie otwiera co moze byc?

 

dzieje mi sie tez tak ze jak zalanczam centralny z pilota to po jakims czasie wlancza sie alarm i wylancza i tak wkolko co jest grane?

Edytowane przez kazio
a polskie literki znamy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dołączę sie do tematu ze swoim problemem. Otóż nie działało mi otwieranie klapy ani od drzwi kierowcy, ani z pilota. Na dodatek nie paliła się lampka w bagażniku i ta w komputerze. Czytając wiele postów postawiłem na zamek tylnej klapy. Nie chciałem bawić się w czyszczenie, kupiłem nowy. Po wymianie palą się lampki informujące o otwartym bagażniku, ale nadal nie można otworzyć klapy ani z pilota, ani od drzwi kierowcy. Ręce opadają, a miało być tak pięknie... POMOCY

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem co na innym poście tylko u nich jest wyświetlana informacja o otwarciu klapy u mnie trochę są inne objawy.Mianowicie dzisiaj byłem u elektryka, który podłączał mi vag-a sprawdzał przepływomierz i miałem otwartą w trakcie klapę bagażnika . Po sprawdzeniu vagiem i odłączeniu chciałem odjechać od elektryka zamknąć tylną klapę a tu masz nie zatrzaskuje się zamek. rozebrałem plastiki i nawet śrubokrętem nie zamyka się jezyk tak jak by cały czas była funkcja otwarcia zamka . Linka jest w położeniu napięcia i nie pozwala zamknąć klapę . Odłączyłem linkę i klapa się zamyka tylko ze od wewnątrz mogę tylko otworzyć klapę pociągając ręcznie za linkę połączoną z zamkiem. Siłownik który połączony z linką i centralnym zamkiem nie reaguje i nie dostaje żadnego sygnału z pilota i z włącznika umieszczonego na drzwiach. Co może być przyczyną ? Czy podłączenie vaga przy otwartej klapie mogło cos uszkodzić lub zablokować jakąś funkcje klapy. Nigdy nic takiego się nie działo z klapą czy to jakiś zbieg okoliczności że vag był podpięty -elektryk który mi podłączał vaga mówi ze to nie możliwe ze coś się w ten sposób uszkodziło.Jak narazie wyprowadziłem linkę z klapy do środka i otwieram od wewnątrz. Światełko przy otwieraniu bagażnika reaguje normalnie i otwarcie klapy też jest normalnie wskazywane na wyświetlaczu. Co jest przyczyna zaco sie zabrać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a jak sie dobrac do tych przewodow w gumach je oslaniajacych (pomiedzy klapa bagaznika a karoseria?)

 

 

czy trzeba odkrecic cala klape? bo bez rozcinania nie mam sie jak tam dostac zeby zobaczyc czy przewody sie nie uszkodzily.

 

prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz gumę ścisnąć tyle aby wyszła z otworu ;jest w kształcie "U",następnie przeciągnąć przewody w tym "rękawie" gumowym na tyle aby załamanie przewodów było poza gumą.Będzie prawdopodobnie potrzeba podciągnięcia przewodów tak od strony klapy jak i nadwozia.

Edytowane przez JurekW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki, probowalem juz w ten sposob ale zrezygnowalem tak ciezko jest scisnac ta gume zeby zobaczyc przewody...postaram sie to jednak zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaka moze byc przyczyna ze przycisk do otwierania klapy obok kierowcy nie dziaal?

jak to jest sterowane?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moduł komfortu się kłania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wina siłownika - zawiesza się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jaka moze byc przyczyna ze przycisk do otwierania klapy obok kierowcy nie dziaal?

jak to jest sterowane?

 

rozumię, że wiesz jaka jest zasada działania tego przycisku? on nie działa tak sobie tylko tak jak bardzo klarownie opisał kolega PeGaZ_28 w TYM poście

Edytowane przez Mr. X

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xxxxxx

mam pytanie. u mnie tylna klapa sie nie zamyka gdy przekrece kluczyk w drzwiach kierowcy oraz lampka w bagazniku caly czas sie swieci, kluczykiem w bagażniku wszystkie drzwi otwiera, lecz juz nie zamyka... jest to kombi co to moze byc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij tapicerkę klapy i zobacz czy czasem połączenia elektryczne nie zrobiły się zielone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem, klapa bagażnika w kombi nie zamykała się ani z kluczyka ani z centralnego zamka, po wizycie u elektryka okazało się że siłownik się zawiesza. Wstawił nowy i skasował 120 zł, ale teraz wszystko działa jak należy, zajęło mu to góra 45 min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności