Skocz do zawartości
mcgiwer

"Szwedzkie światła" w 3BG sedan, można włączyć?

Rekomendowane odpowiedzi

dlaczego u mnie jest inaczej ??

 

No idea...

 

Zwróć też uwagę, że opisy pinów na przełączniku trochę się mijają z samymi pinami - trzeba wykminić który napis odnosi się do której nóżki. Gruby żółty z szerszym konektorem to 56 a wolny otwór na prawo od niego w kostce trafia w pin TFL w przełączniku.

 

EDIT:

Zwora ma być tam, gdzie naniosłem czerwoną kreskę. W fabrycznym, niekombinowanym Passacie nie może być inaczej.

wczniktg1a.jpg

Edytowane przez Obywatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli wszystko działa zgodnie z waszym opisem, to problemem (u mnie) jest błędny opis pinów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie patrz na opis, tylko zewrzyj trzeci i czwarty (od prawej) konektor w kostce - tak jak na rysunku. W miejscu trzeciego jest puste miejsce - tam dołóż konektor z oprawionym kablem i zewrzyj do czwartego, szerokiego konektora, do którego dochodzi gruby żółty kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko wszystko już od soboty mam zrobione, działa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. mam problem odnośnie Mojego taty Sharana. Sharan jest z 2008 roku i został sprowadzony z Austrii. Autko ma xenony i jak się przekręci stacyjkę że się zapalą kontrolki to zapalają się xenony. Jak się włącza zapłon xenony wyłączają się i zapalają się po przestaniu kręcenia rozrusznika. Oczywiście przełącznik świateł jest na 0.

 

Pomóżcie jak to wyłączyć bo tata sobie kupił DRL i chce tylko ledy w dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ma zmostkowane piny w przełączniku. Było w tym temacie wyjaśnione co i jak. Ale że przy xenonach ktoś coś takiego zrobił to się dziwię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie trzeba czasem vagiem???? skoro to 2008 rok???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też mi się tak wydaje ponieważ dzisiaj wziąłem się za wiązkę od przełącznika i przy przełączniku jest ten dodatkowy kabelek TFL czy jakoś tak i go odpiąłem. Oczywiście nie świeciły się xenony ale wszystkie postojówki. Czyli raczej będą załączone światłą skandynawskie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. koledzy a gdyby tą zworę z pinu TFL połączyć z przednimi przeciwmgielnymi (pin NL) to zasad działania będzie taka sama jak z pinem 56....?? Mam przednie halogeny i myślałem ze możne one będą pełniły role świateł skandynawskich...?? a i jeszcze jedno załóżmy ze mamy już zworę z pinu TFL z halogenami i chcielibyśmy mieć podświetlona deskę... możemy zrobić drugi mostek z TFL do pinu podświetlenia deski (pin 31) i będzie się ona świecić...??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego siara1983 weź pod uwagę żę w opcji skandynawia nie świecą halogeny na 100% mocy, Ja polecam moduł dziennych do długich na 30%. Jeżdżę już rok i jest okej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
kolego siara1983 weź pod uwagę żę w opcji skandynawia nie świecą halogeny na 100% mocy, Ja polecam moduł dziennych do długich na 30%. Jeżdżę już rok i jest okej.

 

wiem ze nie swieca halogeny ale ja chcialbym uruchomic przez to halogeny, kupilbym do halogenów zarowki H3 LED i bylby bardzo fajny efekt.

 

Skoro pin TFL odpowiada za zalaczanie to zmostkowanie go z pinem halogenow powinno dac taki sam efekt...jesli sie myle to prosze mnie poprawic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg polskich przepisów nie wolno używać świateł przeciwmgłowych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Grozi za to mandat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wg polskich przepisów nie wolno używać świateł przeciwmgłowych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. Grozi za to mandat.

 

Ja wiem że nie wolno tak jeździć...tylko czy doczytaleś dokładnie co planuje zrobić z halogenam czyli jakie zarowki mam zamiar tam wsadzić, ułatwia Ci myślenie i będą to żarówki Led o mocy ok 2W i halogeny będą całkowicie spełniać świateł dziennych.

 

Wypowie się ktoś ogarnięty w temacie na moje powyższe pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobisz jak zechcesz... Najwyżej będziesz się tłumaczył policjantowi z używania świateł przeciwmgłowych w warunkach normalnej przejrzystości powietrza. A w takiej sytuacji raczej przyjąłbym mandat / pouczenie i nie wtajemniczał władzy, że włożyłem do halogenów ledy i wykorzystuję światła niezgodnie z przeznaczeniem. Jeśli producent wyposażył pojazd w określony rodzaj oświetlenia, to ono musi działać zgodnie z przeznaczeniem. Każdy diagnosta Ci to powie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siara1983 będzie działało tak jak piszesz z halogenami, co do podświetlenia deski nie jestem pewien ale halogeny na 100%.

Mam w ten sposób u siebie podłączone z tym że ja zamiast halo wrzuciłem okrągłe DRL ze skody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja u siebie właśnie podpoiłem TFL pod halogeny, moim zdaniem nie wzbudza to podejrzeń policji (dopuki cię nie zatyrzymją i zaczną wnikać w homologacje RL) przecież dużo aut właśnie w tym miejscu ma DRL czy to dokładane czy też oryginalne. Zasada ich działania jest dokładnie taka sama jak DRL w pozycji 0 świecą tylko halogeny a w pozostałych pozycjach po staremu, oczywiście zamontowałem wyłącznik w razie draki. Narazie mijałem 2 kontrole akurat: kontrola prędkości i z lornetkami sprawdzali pasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
siara1983 będzie działało tak jak piszesz z halogenami, co do podświetlenia deski nie jestem pewien ale halogeny na 100%.

Mam w ten sposób u siebie podłączone z tym że ja zamiast halo wrzuciłem okrągłe DRL ze skody

 

Wlasnie o taka odpowiedz mi chodzilo!!! Dzieki!!!

czgi tobie tez dzieki za wypowiedz w temacie.

 

Wreszcie jakies konkrety w temacie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się pod temat. Mam Passata w wersji skandynawskiej. Chciał bym żeby halogeny świeciły się tylko w pozycji "0" włącznika świateł. Po przekręceniu w pozycję postojówek i świateł mijania mają gasnąć. I teraz nie mam bladego pojęcia gdzie mam zewrzeć przewód NL. Zwarłem go do przewodu TFL ale wtedy świecą cały czas. Jest jakieś rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności