Skocz do zawartości
Zyndram

Instalacja gazowa do 2.8 V6

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniła się troche opcja, gazownik który miał mi zakładać instalację olewa klientów i zmieniam warsztat na polecany przez kilka osób w regionie.

Właściciel jeździ A8 4.2, pracownik S4 na tej instalacji i chwalą.

 

Montują tylko jednego producenta, mianowicie :

 

- KME Diego G3

- parownik Silver na 260KM

- listwa Rail

- Faro

- wlew w klapkę

- butla w koło 55L

- gwarancja 2 lata bez limitu kilometrów

 

Za całość 2600 pln

 

Co Wy na to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena wypas , ale reszta to badziew - wtryski najtańsze z możliwych , silver to za mało do tego silnika , a Diego G3 nic sobą nie reprezentuje, butla mała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co Wy na to ?

 

Omijaj tego fachowca.

 

Taniej wyjdzie Ci jazda na benzynie.

 

komputer - diego jeszcze obleci ale to stara elektronika. Od 2009, pojawienia się na rynku diego, debiutowało sporo lepszych sterowników.

reduktor - silver nie obrobi tego silnika, chyba że silver x2. KME Gold lub AC R01 czerwony będą ok

wtryskiwacze - raile to taka mortadela wśród wędlin, najtańsza półka wtryskiwaczy. Do tego silnika AC W01 wystarczy ale lepiej zainwestować w pojedyńcze wtryskiwacze zamiast listwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to **** :( szukam w takim razie innego gazownika.

Dziwi mnie tylko ze tak zachwalaja tą konfigurację a nie licza się z tym ze później klient wróci na gwarancji na naprawę...

Tak sie zastanawiam co mial na myśli właściciel warsztatu jak rozmawiał z klientem który podjechał z usterka, kazał mu pojeździć pół godziny na benzynie. Tak samo mowil mi kumpel który tam zakładał, ze musiał pojeździć na benzynie bo cos nie tak było...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to **** szukam w takim razie innego gazownika.

 

Z Sieradza daleko nie masz do http://gabas.pl/ a gość konkretny, w kilku pojazdach kumpli montował gaz i wszyscy chwalą, może warto zrobić telefoniczny wywiad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wszyscy chwalą

 

O widzisz, mówili u mnie w pracy znajomi że w Białej jest dobry monter, podejrzewam że o ten warsztat chodzi :) Zaraz dzwonię i pytam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O widzisz, mówili u mnie w pracy znajomi że w Białej jest dobry monter

 

dokładnie tu http://goo.gl/maps/8PmL3

byłem tam osobiście kilka razy, ostatnio z Jeep Wrangler Rubikon 3,8 instalacja działa bez problemu, butla w bagażniku 100l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ostatnio z Jeep Wrangler Rubikon 3,8

 

Dzwoniłem i termin montazu na 06 listopad :blink Musi mieć dobrą opinię :)

 

Druga sprawa to zestaw. Cena u niego od 2500 do 3000 zł i robi praktycznie na wszystkich producentach np.

 

STAG (AC)

BRC

King

AG

KME

OMVL

Lovato

Landi

Landi – Renzo

Tomasetto

Stako

Bormech

GZW

Flash Lube

inne

 

Co byście zaproponowali ?

 

Może mi zrobić na:

- STAG 300-6

- wtryski hana lub dragon

- reduktor KME Gold

- miedź 6 mm ( mówi że wystarczająca )

- butla 58L

 

za 2900 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi zrobić na:

- STAG 300-6

- wtryski hana lub dragon

- reduktor KME Gold

- miedź 6 mm ( mówi że wystarczająca )

- butla 58L

 

za 2900 zł

No i zestaw OK. Cena też bardzo dobra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cena też bardzo dobra.

 

Tylko przeraża mnie czas montażu bo wg zapewnień właściciela to 5 godzin a wg mnie w tym czasie to można wrzucić instalację a nie poprawnie zamontować a gdzie kalibrowanie, zdjęcie kolektora, jazda pod obciążeniem itd...

 

Juz mam dość tych poszukiwań. Co warsztat to opinia. Jedni na miedzi 6 mm i silverze zachwalają i gwarantują że nie będzie spadków, drugi mówi o 8 mm i silverze i to bardziej do mnie przemawia i gold nie potrzebny wtedy.

 

Jest jeszcze opcja :

 

- KME Nevo Pro

- silver z podgrzewaną dyszą ?

- matrixy lub hana

 

i ten zestaw za 3000 zł a u bardziej polecanego ( dwa dni montazu i kalibracja pod obciążeniem ) za 3500...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tylko przeraża mnie czas montażu bo wg zapewnień właściciela to 5 godzin a wg mnie w tym czasie to można wrzucić instalację a nie poprawnie zamontować a gdzie kalibrowanie, zdjęcie kolektora, jazda pod obciążeniem itd...

To zależy ilu gości to robi. Czasami jeden gość na spokojnie montuje 2 dni, a czasami 3-4 kumatych w kilka godzin. Co nie zmienia, że 5 godzin to dosyć szybko ;) O zdjęcie kolektora, strojenie czy montaż konkretnych podzespołów to musisz dopytać i ustalić, aby nie było zdziwień.

 

Jedni na miedzi 6 mm i silverze zachwalają i gwarantują że nie będzie spadków, drugi mówi o 8 mm i silverze i to bardziej do mnie przemawia i gold nie potrzebny wtedy.

6mm da radę, ale jaki w tym problem można założyć 8mm i mieć 200% ;) O faro nie myślałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuczlaw ja mam Landi renzo na białych medach za 5k zł (poprzedni właściciel zainwestował pojeżdził 15k km i sprzedal auto) i szczerze nie widze różnicy w jeździe jak u mnie jak u kumpla w tym samym motorze tylko a6 a on ma brc za 2,7k zł tylko że u mnie sie coś zje**** i szarpie autem juz nie wiem co to może być :sciana więc kasa tak naprawde nie robi różnicy czy to landi renzo czy brc czy inne ustrojstwo :D pozdro i powodzenia w wyborze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6mm da radę, ale jaki w tym problem można założyć 8mm i mieć 200% O faro nie myślałeś?

 

Jak warsztat robi w faro to nie ma problemu ale niektórzy jeszcze są w epoce miedzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuczlaw , ja mam na miedzi 6mm i zwykłym wielozaworze i do odcinki nie ma problemu i wszystko działa . Miedź ma znaczenie jak się AC wsadzi bo on więcej gazu potrzebuje.

 

Sterownik pisałem - miałem STAG , teraz LPGTech - lepiej zachowuje się na zimnym i mniej pali na autostradzie.

Wtryski , to tanio i dobrze Baracudy - taniej nie polecam.

Reduktor GOLD - w miarę tanio i dobrze , ale dwa razy Zavoli będzie tak samo tanio i dwa razy lepiej.

 

Pięć godzin to magicy -- chyba bym nie zaryzykował .

Z tymi cenami to ciekawe, ale może policzmy :

 

Elektronika --- 600

Reduktor(y) --- 350

Wtryski --- 500

Zbiornik i wielo --- 600

Węże , złączki , trójniczki --- 300

EZ , filtry -- 150

 

Czyli wszystko jakieś 2500. Teraz żeby było dobrze to dwóch ludzie będzie to robiło z 10 godzin , licząc z 70 za godznę to jeszcze 1400 czyli wszystko 3900. Jedyne na czym można tu urywać to robota , ceny gratów podałem orientacyje , ale bardzo od rzeczywistości chyba nie odbiegają.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za opinię :)

 

Czekam na dwa telefony z warsztatów jak sie zwolni miejsce i montujemy ale podejrzewam że nie wczesniej jak w listopadzie .

 

Kilka konfiguracji ma od Was i zobaczymy co z tego wyjdzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrób cfg z białymi medami.. reduktory wstaw nawet 2 po 150KM wydajności, butla .. twoja sprawa ja max tankuje 43-46l czyli kolo 55l na 350-380 zajeb**** jazd ... emerytalnej ponad 420km zważ na to uwagę, to jest na przyszłość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zdecydowanie odradzała AUTO MIX, jak my pytaliśmy o gaz do Audi A6 2,7 biturbo bo mieliśmy w planach takie kupić to chciał nam włożyć składaka i chciał za niego tyle co inni za Staga, popytaj na Zofiówce w Jastrzębiu, jest tam koleś który montuje na garażach gdzieś niedaleko kopalni ( nie wiem dokładnie gdzie ale jak popytasz to ci powiedzą) i z tego co wiem robi to konkretnie.

Jak gdzieś znajdę namiary to ci wyślę

 

koledzy jest tu może ktoś ze śląska i może polecić naprawde dobry warsztat w którym zamontuje instalacje LPG?

 

Jestem z Rybnika więc coś w okolicach Katowic szukam, narazie biore pod uwage Auto-Mix ze Skrzyszowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może mi zrobić na:

- STAG 300-6

- wtryski hana lub dragon

- reduktor KME Gold

- miedź 6 mm ( mówi że wystarczająca )

- butla 58L

 

za 2900 zł

 

Zadzwoniłem dzisiaj jeszcze raz i popytałem. Montaz faktycznie trwa 5 godzin i zdejmują kolektor :oszit

Za 2800 zł zrobi mi na :

 

- LPG Tech 316 lub Stag 300-6

- Dragon lub Hana

- KME Gold

- miedź 6mm

- butla 62l

 

Termin na 19 listopad :kwasny

 

Warsztat ma dobre opinie i jest polecany u mnie w regionie. Na instalacje i montaz 2 lata gwarancji a na dragony 100 tys km, serwis co 15 tys km za 40 zł. Odległosc do warsztatu 50 km...

 

 

Co myślicie bo dzisiaj musze się zdecydowac bo juz dośc mam szukania :cenzura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie tylko brać, najlepszy zestaw do tego silnika, będziesz bankowo zadowolony, Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Co myślicie

Zestaw OK, oby jeszcze montaż zrobili jak trzeba to będzie git. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności