Skocz do zawartości
Gość darkmaro

spryskiwacze ksenonów - problem

Rekomendowane odpowiedzi

Nie musisz odpowietrzać.Jak pompka zaciągnie płyn-a powinna bez problemu,to powietrze samo "pójdzie" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że...osobno wszystko działa. Spryskiwacze po podpięciu pod sprężone powietrze wysuwają się i pryskają resztką płynu z dużą siłą - są ok. Pompka po podaniu 12V na przewodach 2,5mm2 bije ciśnieniem (pompka nowa, ori VW z Czech), natomiast po podpięciu wszystkiego pod przewody gumowe i podaniu napięcia na pompkę spryskiwacze wysuwają się ale płyn nie pryska, pompka chodzi, burczy, robi wir w pojemniku z płynem. Nie będę trzymał pompki 5 minut pod napięciem bo się zagrzeje i szlak ją trafi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ale płyn nie pryska

 

moze zapchane .. tylko czym ? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że...osobno wszystko działa. Spryskiwacze po podpięciu pod sprężone powietrze wysuwają się i pryskają resztką płynu z dużą siłą - są ok. Pompka po podaniu 12V na przewodach 2,5mm2 bije ciśnieniem (pompka nowa, ori VW z Czech), natomiast po podpięciu wszystkiego pod przewody gumowe i podaniu napięcia na pompkę spryskiwacze wysuwają się ale płyn nie pryska, pompka chodzi, burczy, robi wir w pojemniku z płynem. Nie będę trzymał pompki 5 minut pod napięciem bo się zagrzeje i szlak ją trafi.

 

a posprawdzaj te przewody dobrze coś zapewne w nich siedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię, sprawdzę przewody.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone. Okazało się, że są nieszczelności na połączeniach i samych spryskiwaczach, brakowało ciśnienia do psiknięcia. Póki co zamówiona jedna, nowa dysza z ASO i oringi. Niedługo montaż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie pytanko, ori spryski na xenony. Lewy działa ok zaś prawy, zaobserwowałem leje dość ostro płynem do przodu lekko w prawo. Nie leje ładnym (ala sprężonym strumieniem) tylko tak urzyguje. Nie wiem co to może być ale chciałbym go otworzyć nie demontując zderzaka ani innych części, da się to zrobić jakimś mykiem? Żeby się otworzył, nie lał wodą i nie zamknął się odrazu? Może mieliście podobny przypadek, wiecie jak tą usterkę naprawić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytam i troche zgłupiałem z tą kabelkomania. w moim drugim samochodzie jak instalowałem spryski było dużo łatwiej. wymiana zbiorniczka na 2 pompki. wiazka z pompek wpinało sie w gniazdo juz w samochodzie. w instalacji samochodu przekaźnik na szyby i spryski lamp jest osobny. mianowicie gniazdo juz z instalacją jest, wystarczy tylko wpiac przekaźnik. instalacja jest banalna. do owego przekaźnika z sprysków świateł idzie przewód ten sam co zasila światła, przewód z pompki oraz przewód z sprysku szyb. kiedy spryskujemy szyby to przekaźnik ten nie działa, ale kiedy zapalimy swiatła, jednocześnie zostaje doprowadzone napięcie do tego przekaźnika z tych świateł i on sie uruchamia podajac dalej napięcie na pompkę z sprysków świateł. mysle że ten kto się zna na schematach umiał by taki narysowac i podac jaki przekaźnik by się do tego nadawał.

generalnie to co widziałem na samochodzie jest banalne. po chłopsku by szło to tak zrobić. musiał bym sprawdzić jaki w tym samochodzie jest przekaźnik, ale jak juz go mamy dajemy do niego mase, ciągniemy przewód od przewodu zasilającego światła mijania, następnie podpinamy przewód bezpośrednio z manetki lub łatwiej z pompki z sprysków szyby. no i oczywiście przewód zasilajacy pompke z sprysków świateł, minusowy do karoserii dajemy. układ zaczyna działać kiedy jednocześnie pojawi sie na przekaźniku napięcie z sprysków szyb jaki napięcie z świateł mijania. wtedy przekaźnik sie uruchamia i dalej podaje napięcia na pompkę z sprysków świateł. tak ten układ fabrycznie wygląda w oplu omedze. wydaje mi sie bardzo prosty i banalny. potem przejde się do samochodu i zobacze co to za przekaźnik jest. jak się go wyjmnie układ nie działa ale spryski szyb dalej działaja. poroste to jest gdy chce się zaoszczędzić na płynie, wystarczy tylko wyjąć przekaźnik, np w okresie letnim a na zimowy go z powrotem wpiąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie gdzie znajduje sie ten przekaznik 603 w pasacie b5 przed liftem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanie gdzie znajduje sie ten przekaznik 603 w pasacie b5 przed liftem

 

pod osłoną kolumny kierowniczej nad kolanami kierowcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,czy wie ktoś może gdzie jest przekaznik wycieraczek w passatach z lat 96/97 z zielonym podświetleniem,pod bezpiecznikami go nie znalazłem,jeszcze mam obawy czy mogę tam zastosować przekaznik pod spryskiwacze lamp bo jest tam inna regulacja wycieraczek czasowych na manetce nie ma przełącznika, przerwy pracy ustawia się przez wyłączanie wycieraczek na żądany czas "postoju" a następnie ponownie załącza.Czy robił ktoś może instalacje spryskiwaczy w takim modelu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, panowie mam pytanie do Was.

Jeśli pompka od spryskiwaczy reflektorów jest odłączona, to podczas spryskiwania przedniej szyby

nie uruchamiają się wycieraczki?

 

Założyłem instalacje i przekaźnik pod spryski reflektorów, ale nie mam jeszcze zbiornika na płyn, a więc pompki też brak.

Wycieraczki działają na poszczególnych biegach, natomiast jak ciągnę manetkę do siebie to idzie tylko płyn.

 

Mógłbym oczywiście podłączyć pompkę na krótko i sprawdzić, ale niestety takowej nie mam, a pytam teraz bo mam jeszcze szanse wymienić ten przekaźnik jeśli to jego wina.

 

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zabieram sie za montaz instalaci ale zastanawim sie czy bedzie wszystko dzialac bo nie mam nastawnika zasiegu swiatel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli montaż instalacji spryskiwaczy to nie ma przeciwwskazań nie ma ona nic wspólnego z nastawnikiem zasięgu świateł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeżeli masz na myśli montaż instalacji spryskiwaczy to nie ma przeciwwskazań nie ma ona nic wspólnego z nastawnikiem zasięgu świateł.

Chodzilo mi o instalacje elektryczna pod spryski z postu #32

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie działać bez problemowi, bo nastawnik nie ma nic wspólnego z inst spryskow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Będzie działać bez problemowi, bo nastawnik nie ma nic wspólnego z inst spryskow :)

Dzieki

Edytowane przez aro76

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kompletuje powoli zestaw do spryskiwaczy i chciałem spytać was jakiej średnicy jest ten wężyk który idzie od pompki do sprysków? Bo zanabyłem spryskiwacze niestety bez węża a nie mam jak sprawdzić tego rozmiaru. Będę wdzięczny za pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno być 10x3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :) wieczorem zabieram się za szukanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności