Skocz do zawartości
Gość darkmaro

spryskiwacze ksenonów - problem

Rekomendowane odpowiedzi

odswieze kotleta troche, ale jak juz bedziecie montowac spryski, nie zapomnijcie o zmianie bezpiecznika nr 24 z 25na30, jak byl wpiety 25 to spryski sie tylko wystawialy i nie psikaly, po zalozeniu 30 psika.

 

Jezeli ktos bedzie chcial na krotka spiac pompke zeby zobaczyc czy psika i zancza mu psikac raz lewa raz prawa strona to tak jest, wszystko dziala prawidlowo po calym podlaczeniu wraz z instalacja pod przekazniki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jaj mam takie pytanie czy jak bym podłączył kabelki z pompki wysoko ciśnieniowej od sprysków lamp w te kabelki co ida od tej pompki do spryskiwaczy szyby to bedzie to działac czy nie i czy będę musiał wymienic bezpiecznik Nr.24 z 25A na 30A

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojciechpop, czy ty ten przekaźnik nr 389 (4B0 955 531 C) podłączyłes tak samo jak jest podłączony przekaźnik nr 603 na schemacie od Mr. X,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wojciechpop, czy ty ten przekaźnik nr 389 (4B0 955 531 C) podłączyłes tak samo jak jest podłączony przekaźnik nr 603 na schemacie od Mr. X,

identycznie lecisz jak w 603 i wszystko dziala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie dzisiaj podłączyłem sobie spryski i założyłem przekaźnik 603 od Skody niestety po włączeniu zapłonu cały czas pracują wycieraczki. Po założeniu ponownie 377 wszystko jest ok. Zakładam 603 i wycieraczki chodzą non stop nie ma funkcji czasowej. Cały czas chodzą na I biegu. Po przełączeniu na najszybsze chodzą szybciej a na pozostałych trybach cały czas chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie dzisiaj podłączyłem sobie spryski i założyłem przekaźnik 603 od Skody niestety po włączeniu zapłonu cały czas pracują wycieraczki. Po założeniu ponownie 377 wszystko jest ok. Zakładam 603 i wycieraczki chodzą non stop nie ma funkcji czasowej. Cały czas chodzą na I biegu. Po przełączeniu na najszybsze chodzą szybciej a na pozostałych trybach cały czas chodzą.

Ha! http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=87527 ;) Masz czujnik deszczu??

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie mam czujnika

na manetce wycieraczek mam regulację czasową a obok lusterka wstecznego nie mam czujnika deszczu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie nie mam czujnika

na manetce wycieraczek mam regulację czasową a obok lusterka wstecznego nie mam czujnika deszczu.

No właśnie,bo ori jest 377.Musiałbym sprawdzić jaki ja mam bo mam spryski na xenon ori.Ale że jestem w pracy...Może kto inny Ci teraz podpowie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie,bo ori jest 377.Musiałbym sprawdzić jaki ja mam bo mam spryski na xenon ori.Ale że jestem w pracy...Może kto inny Ci teraz podpowie

 

owszem 377 jest standardowy, 603 przy spryskiwaczach lamp, a 192 przy czujniku deszczu oraz także prze spryskach lamp

można do sprysków zamontować 389 od audi

Robert ma zapewne uwalony przekaźnik albo coś nie tak z instalacją

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
owszem 377 jest standardowy, 603 przy spryskiwaczach lamp, a 192 przy czujniku deszczu oraz także prze spryskach lamp

można do sprysków zamontować 389 od audi

Robert ma zapewne uwalony przekaźnik albo coś nie tak z instalacją

Czyli mam 603 i nie musze iść do auta :D W takim razie stawiam na przekaźnik-najlepiej i najprościej podmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mam 603 i nie musze iść do auta

 

taki powinieneś właśnie mieć jeśli nie masz czujnika deszczu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
taki powinieneś właśnie mieć jeśli nie masz czujnika deszczu

Dokładnie,czujnika deszczu nie mam więc to musi być ten.Szczerze powiedziawszy tak mi się wydawało,ale nie chciało mi się iść do auta sprawdzać,a z pracy wyrwać się poza tym nie mogłem.Chciałem upewnić kolegę jaki przekaźnik ma być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 377 wszystko jest ok więc instalacja jest w porządku.

Nie mam przekonania do tego 603 kupiony z allegro z oznaczeniem 4B0 955 531E. Teoretycznie jest od Skody ale nie ma żadnego oznaczenia Skody ani 603. Chciałem tylko zapytać czy np gdybym musiał mieć 192 a założyłbym 603 to czy wycieraczki chodziły by npn stop po przekręceniu kluczyka?

Spryski działają ok tzn jak nacisnę spryskiwanie szyb to po chwili spryskuje lampy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na 377 wszystko jest ok więc instalacja jest w porządku.

Nie mam przekonania do tego 603 kupiony z allegro z oznaczeniem 4B0 955 531E. Teoretycznie jest od Skody ale nie ma żadnego oznaczenia Skody ani 603. Chciałem tylko zapytać czy np gdybym musiał mieć 192 a założyłbym 603 to czy wycieraczki chodziły by npn stop po przekręceniu kluczyka?

Spryski działają ok tzn jak nacisnę spryskiwanie szyb to po chwili spryskuje lampy.

Posty powyżej-bez czujnika deszczu,przy spryskach powinieneś mieć 603 i tego się trzymaj ;) Najlepiej podmień z kimś kto takowy posiada,żebyś niepotzrebnie nie kupował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał z kim podmienić to bym nie pytał tylko tak zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdybym miał z kim podmienić to bym nie pytał tylko tak zrobił.

To popytaj u siebie w regionie,pewnie ktoś z forum się znajdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku wyjaśnieniu

Znalazłem przyczynę, problemem był przakaźnik sprzedawany na allegro. Uważajcie jak kupujecie. Ten co ja kupiłem ma numer katalogowy taki jak 603 i niby wszystko ok. Niestety nie działał poprawnie. Podmieniłem na 389 i chodzi wszystko jak należy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ku wyjaśnieniu

Znalazłem przyczynę, problemem był przakaźnik sprzedawany na allegro. Uważajcie jak kupujecie. Ten co ja kupiłem ma numer katalogowy taki jak 603 i niby wszystko ok. Niestety nie działał poprawnie. Podmieniłem na 389 i chodzi wszystko jak należy.

 

Czyli bardzo proste-nie kupować hłamu od niepewnych ludzi na alledrogo i trzymać się tego: http://forum.vw-passat.pl/showpost.php?p=1028573&postcount=50 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób odpowietrzyć zestaw po montażu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności