Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Mam dwa pytania odnoście instalacji gazowej:

1. W którym miejscu macie umieszczoną centralkę od gazu?

2. Czy macie wlew do gazu pod klapką wlewu paliwa?

1. pod regulacja podswietlenia zegarow.

2. tak. Mi tez krecili nosem ze nie da rady bo im sie nie chcialo, ale zamontowali. Po dwoch latach byl juz luzny wiec zlozylem reklamacje. Przerobili uchwyt i jest super.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Machne wieczorem fote to wrzuce ten wlew, zasadniczo normalnie i prawie nie widać nawet od tyłu jak się stoi, dopiero jak się nachylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Machne wieczorem fote to wrzuce ten wlew, zasadniczo normalnie i prawie nie widać nawet od tyłu jak się stoi, dopiero jak się nachylisz.
Trzeba pamietac, ze teraz na wiekoszosci stacji jest samoobsluga i samemu trzeba sie brudzic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakoś własnie nie specjalnie sie brudzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Instalacja założona, śmiga pięknie. Wlew zrobili koło wlewu benzyny a centralke od gazu założyli koło gałki zmiany biegów. W trasie bez klimatyzacji spalił 9,5l gazu a z klimatyzacją 12l więc jest gicior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Instalacja założona, śmiga pięknie. Wlew zrobili koło wlewu benzyny a centralke od gazu założyli koło gałki zmiany biegów. W trasie bez klimatyzacji spalił 9,5l gazu a z klimatyzacją 12l więc jest gicior

A jaki styl jazdy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prędkość ze względu na wzmożony ruch do 110 km/h autostrada 140 km/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trasie bez klimatyzacji spalił 9,5l gazu a z klimatyzacją 12l więc jest gicior

 

Jak dla mnie rozrzut niezrozumiale duży. W moim przypadku różnica pomiedzy jazda z klimą a bez klimy to jakieś 0,5-1,0 l/100 km. 2,5 litra róznicy wydaje się bardzo dużo. Same wartości zużycia paliwa trudno z czymkolwiek porównywać bo wszystko zalezy od specyfiki trasy i od stylu jazdy kierowcy :). A nawet od pory dnia, wiadomo, że przy takich temperaturach jazda w południe to trzeba więcej deptać bo IC nie wyrabia a za to wieczorkiem wystarczy lekko traktować pedał gazu bo i tak drze asfalt jak głupi.

Michał a tak przy okazji: gdzie montowałeś ? w sensie w którym warsztacie ?

Edytowane przez RomanS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Montowalem w autoport autogaz Swarzędz na kornickiej

Jak jechałem z klimatyzacją to było 35 stopni w cieniu i Klima non stop na maksa dmuchala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michał, to może zrobimy kiedyś mini spota dla wymiany doświadczen ? Przejechałem na gazie ponad 70 kkm w niecałe 2 lata to jakieś obserwacje juz mam :)

Ja niestety montowałem dośc daleko od Poznania ale jestem zadowolony. W tym co Tobie montowali tez byłem kilka lat temu ale wtedy montowali tylko Prinsa z Keihinami za ponad 5 tys zł. więc się nie zdecydowałem;)

Edytowane przez RomanS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma najmniejszego problemu z mikrospotem. Ja jak na razie zrobiłem 700 km na gazie więc za dużego doświadczenia nie mam ale jak to mówią człowiek uczy się całe życie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W trasie bez klimatyzacji spalił 9,5l gazu a z klimatyzacją 12l więc jest gicior
Myslalem, ze w manualu i na barracudach bedzie mniej palil.

Moj AWT w automacie i lekko dlubniety, na Hanie w trasie do 120km/h z reguly palil kolo 11l, a pare dni temu zrobilem spokojna trase Szczecin-Miedzywodzie-Miedzyzdroje-Szczecin (w tym pare km po nadmorskich miejscowosciach bez korkow), powrot na tempomacie na 108km/h i na stacji szok. 9,6l/100. Komp pokazal 8,2l.

 

Hana mi sie pierdzieli od paru kkm i ciagle zwlekam z jej wymiana.

Na 99% bedzie barracuda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem Ci szacun, mi się nigdy nie udało poniżej tych 11l/100 zejść w automacie. W sobotę będę jechał do Wrocka, 200km w nocy to zobaczę :) może uda się do 10 zejść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie ,co sadzicie o tym: Landirenzo-zestaw Lovato. Taki zestaw proponuje mi firma w Bydgoszczy za 2200 zł do turbo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to powiem Ci szacun, mi się nigdy nie udało poniżej tych 11l/100 zejść w automacie. W sobotę będę jechał do Wrocka, 200km w nocy to zobaczę może uda się do 10 zejść.
Jak patrze na wyniki innych to dla mnie to 10l powinno byc norma do 110-120km/h.

Moze za duzo wymagam? ;)

Za to twoj bardzo ladnie pali srednio np. 70/30 trasa/miasto.

Panowie ,co sadzicie o tym: Landirenzo-zestaw Lovato. Taki zestaw proponuje mi firma w Bydgoszczy za 2200 zł do turbo.
U mnie w miescie wsadzaja to z powodzeniem do roznych silnikow, i w tym turbo. Cena naprawde dobra. Pare lat temu mi wolali 2800. Rzuc okiem do jakich fur wkladali te instalki: http://car-line-szczecin.pl/galeria.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy może ktoś polecić jakiegos dobrego gazownika w Łodzi?? Słyszałem dobre opinie o Nagaz Stafanowskiego.. ma ktoś jakies doświadczenia?? Albo gdzie mogę znaleźć info ? z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj monterów ze swojej okolicy na lpg-forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam,

 

czy może ktoś polecić jakiegos dobrego gazownika w Łodzi?? Słyszałem dobre opinie o Nagaz Stafanowskiego.. ma ktoś jakies doświadczenia?? Albo gdzie mogę znaleźć info ? z góry dzieki

 

 

Witaj, możesz zobaczyć tutaj: http://www.lpg-brc.pl/index3_wojewodztwo1.php?name=lodzkie1, natomiast ja mam znajomego, który pracuje u Górskiego na Rokicińskiej i robią dobrą robotę:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, wyczytałem, że KOŁOMAX jest dosc mocno polecany i dostałem od nich propozycje takiej instalki co o tym myślicie?? 1.KME NEVO 4cyl.

2. Barracudy 130 NL wzmacniane wtryski

3. Reduktor GOLD GT

4. Zbiornik 650/250

5. Wielozawór 8mm

przewody faro 8mm

wszystko za 3200zl ??

co o tym myslicie??

Na gazie nie znam się kompletnie ale z tego co mówili to ta firma KME jest naprawde spoko..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności