Skocz do zawartości
Gość jacko

instalacja do 1.8T

Rekomendowane odpowiedzi

Za ACR01 250KM a w tym zawór przewody dopłata jest +100zł. Jeśli mówicie, że nie ma sensu pakować do serii tego to też nie ma po co dopłacać tej stówy. A co z tymi Hana Gold? (jestem zdecydowany na hanki) Pytać o te zielone tzn Hana typ. A czy mogą zostać gold (bez dyszy)? Nigdzie nie mogę za bardzo znaleźć informacji o ich trwałości. Prosiłem też o butlę 630x250. Mogę prosić zdjęcie jak wygląda mod podłogi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nie wiem co to za Hanki Gold nie siedzę juz jakiś czas w temacie LPG. Ale zielone czyli model A starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Za ACR01 250KM a w tym zawór przewody dopłata jest +100zł. Jeśli mówicie, że nie ma sensu pakować do serii tego to też nie ma po co dopłacać tej stówy.

To Twój portfel ;) Do 150-180KM nie ma potrzeby, a zrobisz jak uważasz. ;)

A co z tymi Hana Gold? (jestem zdecydowany na hanki) Pytać o te zielone tzn Hana typ. A czy mogą zostać gold (bez dyszy)?

Hana gold i zielona to to samo z tym, że gold ma możliwość zastosowania dysz na mniejszą wydajność.

Podobno hany ostatnimi czasy się popsuły. Ale mówię to tylko ze słyszenia bo moje zielone latają już 70kkm i są w bardzo dobrym stanie, czasy idealnie równe na wszystkich. Ale ja mam starszy wypust bo z 2010r. Podstawa to dobry filtr FL i nie przeciąganie wymiany. Czy to hana Gold czy zielona cz też barracuda to będzie OK.

Mogę prosić zdjęcie jak wygląda mod podłogi?

Tzn?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się na butlą 630x250 62l (zaproponowali mi 630x225 55l), z tego co wyczytałem na forum to dla wysokości butli 250 należy wyciąć część plastiku z wykładziny w miejscu koła zapasowego. Chciałbym u kolegów zobaczyć jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

250 to bez problemu , ja teraz pchał bym 650x270 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam możliwosc kupienia audicy a4 b5 z 2001 roku 1.8t 150km jednym mankamentem są jej najechane kilomety ma 275tys myslicie ze da rade w niej jeszcze zalozyc gaz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mam możliwosc kupienia audicy a4 b5 z 2001 roku 1.8t 150km jednym mankamentem są jej najechane kilomety ma 275tys myslicie ze da rade w niej jeszcze zalozyc gaz?

 

Da rade tylko trzeba zorientować się w jakiej kondycji jest silnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Da rade tylko trzeba zorientować się w jakiej kondycji jest silnik

 

możesz powiedziec na co zwrócić uwage ? bo jezeli chodzi o benzyny to jestem totalnym nowicjuszem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrób logi dynamicznie (opis na forum) wrzuć na forum do wglądu w razie jakiś nieprawidłowości usuń je i dopiero rób instalacje pod sprawne w 100 procentach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O jak się ciesze, że założyłem budżetową instalację LPG przed waszymi ostatnimi wypowiedziami. Jak coś się wydarzy to pretensje będę miał do siebie ale półki co, to nie mam powodów do narzekań. Przełącza się ładnie, pali średnio 10 l /100km i żadna kontrolka się nie zapala.

 

Chłopaki, powodzenia w dalszym udowodnianiu swoich racji ale nie chyba o to w tym poście chodziło.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu postu.

Fajnie byłoby gdyby w tym poście ludziska pisali jakie mają instalacje, ile kkm na nich przejechali i czy podczas eksploatacji mieli jakieś problemy z danym typem urządzeń. To właśnie takie dane są najbardziej przydatne.

 

 

Dobry pomysł.

 

Instalacja: BRC SQ24,

Data instalacji: lipiec 2010 (przebieg 155 000 km),

Miejsce instalacji : Lublin,

Aktualny przebieg 200 000 km,

Brak problemów podczas eksploatacji,

Przegląd instalacji robiony co roku .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie posty ,,podczyszczone''.Następne wycieczki personalne / pyskówki = ostrzeżenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
O jak się ciesze, że założyłem budżetową instalację LPG przed waszymi ostatnimi wypowiedziami.

horte, a Ty nadal nie pochwaliłeś się jakie wtryski Ci zamontowano?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
horte, a Ty nadal nie pochwaliłeś się jakie wtryski Ci zamontowano?? ;)

 

 

Tu masz link do mojej instalacji http://www.optimagas.pl/oferta/8-pl/kategorie/zestawy/28-60-kitsecotecpl

 

Wtryski mam takie jak na obrazku.

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to faktycznie budżetówkę zamontowałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to faktycznie budżetówkę zamontowałeś.

 

Może i budżetówka ale jeżeli chodzi o parametry podczas jazdy to w zupełności mi to wystarcza. Nie odczuwam różnicy czy jeżdżę na PB czy na LPG. Spalanie taj jak pisałem wcześniej jest dla mnie zadowalające.

Otwarłem dzisiaj maskę i przeczytałem, że wtryski mam ALEX model RAIL-001.

 

A według Ciebie, to jakie są słabe punkty tej instalacji? Chodzi mi o parametry. Pamiętaj, że auto ma 11 lat i seryjne 150KM (teraz pewnie mniej).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i budżetówka ale jeżeli chodzi o parametry podczas jazdy to w zupełności mi to wystarcza.

Nie mów parametry... Chyba że miałeś przyjemność przejechać się autem z podpiętym kompem do LPG i PB i podglądu właśnie tych parametrów. ;)

Otwarłem dzisiaj maskę i przeczytałem, że wtryski mam ALEX model RAIL-001.

To już wiem, ze zdjęcia. ;) Sharka też masz 1200??

A według Ciebie, to jakie są słabe punkty tej instalacji?

Najsłabszym punktem Twojego zestawy jest właśnie ta listwa wtryskowa, (o reduktorze się nie wypowiem bo nie wiadomo dokładnie który), ale to jeszcze przyjdzie czas się przekonać. ;) Jaka cena taka wytrzymałość. ;) Średniej półki dobry wtryskiwacz (hana,barracuda) kosztuje ok. 80zł sztuka czyli na 4 gary ponad 300zł, a listwa na 4 cylindry Rail-001 coś ponad 100zł. Jedni wolą kupić coś markowego na dłużej, a inni wolą tańsze kupować kilkukrotnie. ;)

Zobacz co ma w profilu główny przedstawiciel firmy OPTIMA na LPG Forum:

http://lpg-forum.pl/post353734.html#p353734

Optima Pro-Tec, Barracuda, i Shark 1500 do 122 konnego auta (gdzie podejrzewam, że Tobie włożyli Sharka 1200 do 150 konnego).

Jak myślisz dlaczego ma taki zestaw? Jego auto jest starsze niż Twoje. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha,

sugerujesz, że ci co zakładali do mojego samochodu LPG to partacze, że nie znają się na fachu? Producent instalacji podaje, że instalacja przeznaczona jest do samochodów o mocy 150KM. Jeżeli twierdzisz, że jawnie oszukują klientów, to powinieneś zgłosić sprawę odpowiednim organom.

 

 

Aha... kilka lat temu montowałem do samochodu instalację firmy AG. Był to wtedy stosunkowy nowy produkt na rynku. Wszyscy mówili, że to jakiś wynalazek. Autem przejechałem grube tysiące kilometrów i nie miałem żadnych problemów. Dodam tylko, że serwisowałem instalację co 10tys km. I najważniejsza rzecz, wtryski miałem Valteka.

 

Wracając do wtrysków to masz rację co do trwałości ale taj jak pisałeś, jedni wolą kupić coś markowego na dłużej, a inni wolą tańsze kupować kilkukrotnie.

 

PS. Jaką masz skrzynię?

Edytowane przez horte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wtryski to coś na styl waldemarow nie mogą być dobre. Producent opisuje wydajność na 150km ale nie bierze pod uwagę silników doładowanych które potrzebują wydajnieszych gratów. Miałem kiedyś reduktor versus vrl niby do 250 km ale w 180km w 1.8t nie dawał sobie rady

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności