Skocz do zawartości
marcink

Dziwny zapach w Climatronicu w trybie ECON

Rekomendowane odpowiedzi

najlepiej jeździć na AUTO i po problemie a w złą pogodę szyby nie parują:manga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
najlepiej jeździć na AUTO i po problemie a w złą pogodę szyby nie parują

 

 

Niestety tryb AUTO nic nie pomoże na zagrzybioną klimę.

Konieczne jest czyszczenie (ozonowanie) klimatyzacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo że na AUTO nie bedzie śmierdziało ale po co ma autko więcej palić i po drugie jak jade z żonką to ta co chwila mi przełacza z AUTO na ECON i odwrotnie bo raz jej zimno a raz gorąco :poddajesie , a po za tym jak kolega zauwazył powyżej problemu z grzybem w klimie to nie rozwiąże. Zastanawiam się nad tym ozonatorem, ja bym kupił tylko znowu moja druga połowa uważa to za wyrzucanie kaski w błoto - i znów to samo. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kup w Inter Carsie piankę do odgrzybiania nawiewów. 36 zeta i nawet działa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawił się zapach jakby z worka od odkurzacza. Wszystko miałem wymienione, odgrzybione, napełnione. Poczytałem forum i w moim przypadku pomógł filtr przeciw pyłkowy ale ten węglowy. Założyłem go, pojeździłem trochę i i już wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pianka działa przez tydzień i znowu to samo - może ktoś kupił sam ozonator np taki http://allegro.pl/generator-ozonu-odgrzybianie-klimatyzacji-fv-p-n-i1259620660.html

co o tym sądzicie - nie za mała wydajność ozonu. Większe kosztują już ponad 500 zł. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za czasów gdy działałem w Sonax Service używałem czegoś podobnego

http://www.ozon24.pl/gqm107g

w NL kosztowało ok.900euro.Picowało się auta po palaczach,psach i innych.Włączałem urządzonko wewnątrz auta na ok.godzinę(lub więcej,w zależności od wymaganego efektu).Gdy wewnątrz samochodu było wystarczająco duże stężenie-obieg zamknięty na kilka minut.I już. Usługa od 70euro.Wiadomo czas itd.kosztuje.Dlatego nie wierzę aby u nas urządzonkiem za 2stówy cokolwiek dobrego zdziałać.

Kupiłem okazyjnie A6 po powodzi.Zrobiłem je na błysk plus ten ozon na 12h żeby pleśnią nie zalatywało i dwa miesiące było ok(akurat tyle bujałem się ze sprzedażą).Oczywiście sprzedałem je żabojadowi na giełdzie koło Antwerpii hehe

Z doświadczenia też wiem,że jeśli nic nie pomaga na smród z nawiewów to jasne,że poprzedni właściciel po prostu nie dbał i jeśli nie pomaga walka ze sprejami,ozonowaniem i innymi czarami należy po prostu wymienić osuszacz.Właśnie w nim zbierają się bakterie.Prawidłowo powinno się go wymieniać co dwa lata,ale kto to robi?

Edytowane przez xxpasek2.5tdi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego tak myślałem że to jest za mała wydajność, na moje wątpliwości sprzedawca tego urządzonka nic nie odpisał - pewnie nie ma argumentów, szukałem też opinii w sieci i większość jest taka sama jak kolegi wyżej - żeby ozonowanie coś dało potrzeba duża wydajność i stężenie ozonu a że jest on bardzo nietrwały mała wydajność nic prawie nie da - to co powstanie szybko się rozpada niewiele zdziaławszy. Trochę mnie to zmartwiło bo myślałem że w ten sposób rozwiąże swój problem.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koledzy, ja 3 razy ozonowalem, oczywiscie u osob\firm ktore zapewnialy mnie ze zlikwiduja grzyba ozonem, kilka razy bylem u firm "specjalizujacych sie w klimatyzacjach" czytaj stosujacych psikacz ktory jest ogolnie dostepny, zapach zawsze po 2-3 tygodniach powracal. Sam sie nauczylem psikac w kanaly za filtr przeciwpylkowy i lepiej to robilem niz owe firmy ale znudzilo mi sie to zajecie, zbyt czesto musze zagladac pod schowek.

Teraz szukam specjalisty.. Pewnie jak napisal Doc trzeba dostac sie bezposrednio parownika. Wiec jak znacie kogos takiego lub macie sposob na ten syf to migajcie.

 

Czyli to co napisalem ze ozonowanie czy psikanie pomoga kiedys tam wczesniej, dementuje, przy silnym smierdzacym zapachu i duzym grzybie, ani ozonowanie czy psikanie zza filtr przeciwpylkowy i kanaly nie pomaga...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ozonowałem w tamtym roku i jak narazie nic nie czuć :-) A też trochę zalatywało w trybie econ. Płaciłem 50zł przy okazji czyszczenia układu z napełnieniem w promocji:dobrze tak że polecam kompleksowo robić, za czyszczenie z napełnieniem ukł. i olej 150 ale warto było. Te cytrynowe zapachy faktycznie działają do miesiąca aż po prostu nie wywietrzeją (u nie których wystarczają jak mają niewiele do zabicia)

Edytowane przez vietrzyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności