Skocz do zawartości
Maki

Kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

Preparaty które służą do czyszczenia skóry czyszczą również tapicerkę skóropodobną. Sprawdziłem w swoim aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o czyszczenie można używać środków do skóry. Natomiast konserwacja powinna już być przeprowadzana zupełnie inaczej. O materiały sztuczne warto dbać, ciężko poddaje się je renowacji i często jest to niewykonalne. Co do samej konserwacji poczytaj sobie o Pu-Protectorze.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o czyszczenie można używać środków do skóry. Natomiast konserwacja powinna już być przeprowadzana zupełnie inaczej. O materiały sztuczne warto dbać, ciężko poddaje się je renowacji i często jest to niewykonalne. Co do samej konserwacji poczytaj sobie o Pu-Protectorze.

 

Pozdrawiam

 

No właśnie a może wystarczy, któryś z tych środków - czyszczenie + pielęgnacja niby piszą.

1 link

2 link

3 linek

 

możecie któryś polecić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yanon

Witam serdecznie forumowiczów :)

 

Czytałem cały temat i nie ma jednoznacznej firmy którą polecacie. Może napiszę co konkretnie potrzebuje.

Coś do pokrycia małych odprysków lakieru żeby to zaretuszować (na masce samochodu najprawdopodobniej po piaskarce). Do wypolerowania grila, po ostatniej wizycie w myjni ręcznej niestety zmatowiał (myjnia na Angielskiej Grobli nie polecam. Wczesniej myłem w Myjni Cypisek na Elbląskiej ale tez bez rewelacji może coś polecicie w Gdańsku??) :-( No i coś do plastików bardzo mnie interesuje coś co retuszuje np. okolice fotela na plastikach przytarte lekko od kantu podeszwy buta. Coś do doczyszczenia kołpaków bo troche są zapuszczone.Podobnie jak wypowiedzi wielu osób po wizycie w myjni ręcznej po 2 dniach mam auto jak przed wizytą. Pierwszy raz doczytałem się tutaj że mycie karcherem jest szkodliwe dla lakieru?? Wczesniej słyszałem jedynie o myjniach automatycznych.

Tutaj pytanie do osób z Trójmiasta gdzie kupujecie kosmetyki do swoich aut wiem że mogą być odpowiedzi w stylu w sklepie motoryzacyjnym, markiecie czy stacji paliwowej. Nie pochodze z Trójmiasta więc nie wiem gdzie mają duzy wybór takich rzeczy po przystępnej cenie. Kiedyś zajmowałem się Amwayem którego też polecacie ale teraz nie mam już od kilku lat dostepu do tych kosmetyków.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam kosmetyki firmy: Meguiar's (http://www.meguiars.pl), jedyne sensowne produkty, ostatnio testowałem środek do skóry, jestem w szoku, skóra jak z salonu, usuwa głęboki brud, fajnie nawilża, REWELKA! Wiem, że kosztują więcej niż "typowe" środki na stacji czy supermarkecie ale warto. Ja już się przekonałem. Dodam tylko, że firma instnieje o 1901r. czyli to już o czymś mówi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No właśnie a może wystarczy, któryś z tych środków - czyszczenie + pielęgnacja niby piszą.

1 link

2 link

3 linek

 

możecie któryś polecić?

 

Ciężko zrobić środek naprawdę pielęgnujący skóry sztuczne i jednocześnie nadający się do naturalnych. To dwa zupełnie inne materiały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Trociniarz

Ja polecam kosmetyki marki MAFRA , bdb jakościowo, przyzwoite cenowo, używam ich od lat, znajomy ktory ma myjnie jedzie tylko na tej chemii z bardzo dobrymi rezultatami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy jest coś takiego w naszych paskach jak miętki plastik ??

Bo znajomy jak podsumował moją deske rozdzielczą a reszta, czyli kiera i wszelkie drążki mam skóra.

Dlatego też zastanawiam się czy nie zniszcze czegoś stosując to 1 link bo już zakupiłem.

Czy można miętki plastik polerować preparatami do skór, czy tylko plakiem na siliconie.... :633:

 

PLASTMAL używacie? Proszę o opinie o tych środkach, najbardziej interesuje mnie politura z teflonem.

Edytowane przez artmin
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy jest coś takiego w naszych paskach jak miętki plastik ??

Bo znajomy jak podsumował moją deske rozdzielczą a reszta, czyli kiera i wszelkie drążki mam skóra.

Dlatego też zastanawiam się czy nie zniszcze czegoś stosując to 1 link bo już zakupiłem.

Czy można miętki plastik polerować preparatami do skór, czy tylko plakiem na siliconie.... :633:

 

Plastików dobrymi środkami do czyszczenia skóry nie zniszczysz bo są delikatne. Nie mówię tu o środkach zawierających izopropanol, alkohole czy inne wynalazki, bo one się do skóry zupełnie nie nadają choć zdarza się że są sprzedawane jako środki do skóry.

Przy środkach konserwujących możesz mieć problem ze smugami. Pamiętaj jednak, że środki do skóry na plastikach nie na wiele się zdadzą, bo to zupełnie inny materiał. Weź pod uwagę to, że plastik w ogóle nie wchłania środków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używał ktoś autopoliture z Plastmala?

Podobnież odświeża kolor ale i co ważne dla mnie zabezpiecza przed kamykami i innymi gałęziami. Macie jakieś opinie o tym produkcie? Warto użyć?

Widze że na forum nikt nie wypowiadał sie o tej firmie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam kremową tapicerke i do czyszczenia nie ma nic lepszego niż STP tuff stuff po naciśnięciu tworzy sie piana którą po 30 sek ścieramy super polecam na jasne tapicerki i nie tylko cena za pojemnik 600 ml 22 internet i 28 sklep ale ciężko znaleźć ostatnio widziałem w realu w olsztynie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jakie stosujecie kosmetyki do pielęgnacji karoserii?Może ktoś polecić jakąś dobrą,sprawdzoną firmę?Pochwalcie się czym polerujecie swojego Passata :)

Ja stosuję i uważam, że są rewelacyjne kosmetyki tzn. szampon do mycia i preparat do konserwacji lakieru o nazwie SILIKON GLAS. Można je nabyć tylko przez jakiegoś przedstawiciela Firmy AMWAY (Amłej).

Sylikon nakładasz szmatką i po przeschnieciu tylko ścierasz (nie musisz trzeć i polerować jak wosk) - lakier jest nabłyszczony, śliski (nie czepia się długo bród), zabezpieczony przed szkodliwymi promieniami słonecznymi, deszczami kwaśnymi, mrozem itp. Odświeża nawet stary lakier - podobny efekt jak polerka. Sprawia to warstwa sylikonu. Najważniejsze jest to, że jak lakier myjesz szamponem (z tej samej firmy), to on rozpuszcza sylikon i go usuwa - wtedy nakładasz Nowy. Nie ma wtedy tzw. efektu "wielowarstwowego placka" - jak w przypadku wosków itp. Są to produkty dość drogie (pozornie) - na długo wystarczają i spełniają w pełni swoje zadanie.

dam przykład: koledze który posmarował swoje auto i odnowił sobie dość stary lakier - pewnie z zawiści jakiś sąsiad popryskał (przez szczelinę w drzwiach garażu) jakimś kwasem czy podobnym świństwem - NIC się nie stało, a obok z błotnika motoru lakier spuchł i zszedł do gołej blachy.

Popytaj o przedstawiciela wspomnianej firmy i spróbuj - gwarantuję, że nigdy już nie użyjesz innych środków.

Waldekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o szampon Amway to wystarczy pół nakrętki na chyba 8 litrów wody.

Do tego Silicone glaze Amway i efekt murowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako, ze linki podane w postach dawno nei działają mam tapie pytanka:

1. czym zakonserwować skórzaną tapicerke?

2. czym ją pielęgnować?

 

mile widziane nazwy środków, ceny, czy tez linki. z góry dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja używam kosmetyków Carplan, nie są może najtańsze ale mam do nich dostęp po cenach hurtowych więc sporo taniej. Testowałem różne inne (pracuję w hurtowni kosmetyków i olejów:) i powiem szczerze, że k2 organika sunnycar i inne trochę odstają w tyle.Największe wrażenie zrobił na mnie regenerator lakieru w połączeniu z woskiem koloryzującym i pianka do tapicerki. Nawet nie wiedziałem że mam taką brudną dopóki nie popryskałem na próbę podłokietnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość FURI

Wszystko też zależy od typu lakieru.

Ja najpierw myłem samochód najzwyklejszym szamponem.

- Potem nakładałem wosk z politurą SIMONIZ świetnie usuwa Drobne zarysowania, i odpryski

- Następnie jak mi się nudziło ;) nanosiłem mleczko NIGRIN która tworzyła powłokę ochronną na lakierze, woda, deszcz, pył przez długi okres czasu ślizgają się po lakierze. Efekt widoczny na B5 FL w mojej galerii

Efekt jest rewelacyjny pod warunkiem że umiejętnie nanosi się wosk itp, nie można nanosić go zbyt wiele,bo wtedy lakier jest "tłusty" i widać tłuste koliste ruchy pod światło :P wtedy mamy gwarancję że wszystko się do lakieru przyklei ;)

 

Lecz te wszystkie zabiegi powodują mikro rysy które widać pod światło szczególnie na ciemnych lakierach.

 

Dlatego teraz nowszego paska myję tylko i wyłącznie na myjce bezdotykowej.

Edytowane przez FURI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

jakim preparatem mogę usunąć rysę z plastiku klosza tylnej lampy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ela

U mnie mycie i pielęgnowanie auta wygląda tak

- na początku zmycie całego błota, kurzu za pomocą myjki ciśnieniowej

- później umycie auta szamponem

- następnie do opryskiwacza ciśnieniowego wlewamy 25ml płynnego wosku firmy TENZI, uzupełniamy 3 litrami wody, no i spryskujemy auto

- czekamy aż auto wyschnie, a pozostałości wycieramy irchą

Efekt rewelacyjny:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam

jakim preparatem mogę usunąć rysę z plastiku klosza tylnej lampy ?

 

jakimś lekko ściernym w stylu TEMPO. Zrobisz tą lampę to bedziesz musiał poprawić drugą i powinny wyglądać jak nówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności