Skocz do zawartości
Maki

Kosmetyki samochodowe

Rekomendowane odpowiedzi

wotek a mogę otworzyć twój zestaw??? bo cały w folii a ciekawy jestem

nie ma problemu:)

te kosmetyki akurat bardzo dobre są, taki kompletny zestaw do woskowania auta od podstaw jak wiadomo sam wos nie wystarczy, trzeba auto dobrze przygotować zawiera on glinkę, środek tuszujący drobnę rysy, jakies mikrofibry, politura, szampon, zresztą sam zobaczysz po otwarciu;)

dla porównania dodam, że sam syntetyczny wosk z tego zestawu na Polskim rynku kosztuje 163 zł widać różnicę cen;) torba, mikrofibry i kilka innych srodków w PL wcale nie są dostępne, to obrazuję sytuację, że jesteśmy jeszcze daleko w tyle pod względem kosmetyków samochodowych(mam na myśli koszta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakiej to firmy ? Mequiars ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wolfgang

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wolfgang

 

A idzie to u nas zamówić ???? jakaś stronka czy tylko w de.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A idzie to u nas zamówić ???? jakaś stronka czy tylko w de.

w PL na stronie carspa

strona producenta

http://www.wolfgangcarcare.com/

ja kupowałem przez amazon dzięki koledze lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
w PL na stronie carspa

strona producenta

http://www.wolfgangcarcare.com/

ja kupowałem przez amazon dzięki koledze lofi

nie zdążyłem .. otrzymać odpowiedzi.. na czas... jak dostaniesz zestaw to zrób fotki środka bo jestem ciekawy ...

 

ok chyba już znalazłem środek... DUŻA TORBA

 

pozdrawiam

Edytowane przez lofi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ponawiam pytanie!

 

 

Forumowicze! Czy ktoś używał tego preparatu firmy Sonax? Zamierzam czyścić tapicerkę i przymierzam się do kupna jakiegoś specyfiku Zwróciłem uwagę na SONAX ponieważ wszystkie szampony i woski mam z tej firmy...

 

sonax_do_czyszczenia_wnetrza_samochodu_atomizer_s.jpg

 

 

Proszę o odpowiedź! Pozdrawiam!

Sonax zbiera dobre opinie na forum.kosmetykaaut.pl ale gdybyś szukał jakiegoś ekonomicznego rozwiązania to polecam Perwool do czarnego. Umyłem nim tapicerkę w golfie. Miska z wodą, wlewasz ze dwie nakrętki tego środka i szorujesz szczotką. Oczywiście nie polecam tego do weluru bo go poszarpiesz. Nie wolno też przesadzić z ilością nakładanego środka. Jeśli przesadzisz to naciągnie gąbka od fotela i w miarę użytkowania będzie "wypluwać" brudy z głębi gąbki.

Powodzenia w czyszczeniu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A używał ktoś wosk koloryzujący SONAX z kredką? Mam kilka drobnych rys a woski w mleczku (do tej pory Turtle wax z PTFE) tylko wchodzą w rysy jeszcze bardziej je uwidaczniając.

Co do Meguiars to wczoraj o nim czytałem i rozmawiałem ze sprzedawcą w Warszawie. Jestem pod wrażeniem. Chyba przetestuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A używał ktoś wosk koloryzujący SONAX z kredką?

Ja to używam i mogę śmiało polecić:ok: Wszystkie kosmetyki kupuję z tej firmy i jestem bardzo zadowolony:) Co do kredki to wosk ładnie zakrywa powierzchnie, wystarczy przepolerować pozostałości po kredce szmatką:)

Akurat ja używam czarny:)

Poza tym samochód świeci się jak psu ... :D

 

Pozdrawiam!:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie zdążyłem .. otrzymać odpowiedzi.. na czas... jak dostaniesz zestaw to zrób fotki środka bo jestem ciekawy ...

tak wygląda na żywca:)

dzięki wielkie za realizacje zamówienia.

pozdrawiam:)

0000039k.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wygląda na żywca

 

Widzę konkret:ok: :D

 

Jeśli to nie tajemnica to jaki koszt takiego zestawu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak wygląda na żywca:)

dzięki wielkie za realizacje zamówienia.

pozdrawiam:)

0000039k.jpg

jesli chodzi o podziekowania to zapraszam do tematu glownego .. fota tez sie przyda:)

pozdrawiam

dla kolegów z forum ... zawsze na czas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a to używam i mogę śmiało polecić Wszystkie kosmetyki kupuję z tej firmy i jestem bardzo zadowolony Co do kredki to wosk ładnie zakrywa powierzchnie, wystarczy przepolerować pozostałości po kredce szmatką

Dzięki. Akurat udało mi się znaleźć obok siebie w sklepie ten wosk. Czekam teraz tylko na kilka wolnych dni i ładną pogodę. Myślałem żeby po tym wosku pociągnąć samochód jeszcze turtle wax ice. Można też nim woskować czarne plastiki. A czy ten koloryzujący sonax zostawia ślady na czarnych listwach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam - mam prośbę wracając do wosku koloryzującego Sonax z kredką - jakie są efekty na ciemnych lakierach. Mam niebieski metal - stosowałem wosk koloryzujący Nigrin - ale średnio na jeża. Poprzedni właściciel żałował na mycie i maska wygląda jakby została przetarta na sucho i same rysy. Ża serce ściska i nie wiem co robić - ostatecznością byłby lakier.

Co do kosmetyków polecam

http://www.amway.pl/search?process=search&q=silicone

- kupuję u znajomej - przedstawiciel Amway - na wiosnę 38 zł - wystarcza na 2 lata - raz na miesiąc po wysuszeniu karoserii nacieram samochód i po 15 minutach jak wyschnie ścieram wszystko szmatką bawełnianą. Efekt super. Woda spływa sama z całego samochodu. Jedyny feler trzeba uważać na czarne plastiki. Od kilku lat używam tego środka - samochód myję Karcherem wodą - tylko wodą - a następnie miękką gąbką bez płynów - szamponów. Na wiosnę po zimie cały samochód myję pianą aktywną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam - mam prośbę wracając do wosku koloryzującego Sonax z kredką - jakie są efekty na ciemnych lakierach

woski koloryzujące sprawdzają się na starych zwykłych lakierach.

jeśli masz perłe badz metallic, to nawet nie próbuj wosków koloryzujących!

jak masz ciemne auto polecam black hole poorboys, wczesniej użwałem i eleganco wypełnia drobne ryski i nadaje głębie koloru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A czy ten koloryzujący sonax zostawia ślady na czarnych listwach?

A powiem Ci że nie zwróciłem na to szczególnej uwagi, ale raczej nie zostawia:) Później i tak listwy i zderzaki jadę czernidłem to wszystko ładnie wygląda:)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wbiliście mi klina. Czytałem na temat Blacka - ja mam niebieski metal więc powinien spasować. Sonax też polecany przez wielu - nie zostało nic innego jak kupić - spróbować i porównać.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to muszę wam powiedzieć, że zostałem "uświadomiony" co do wosków. Pojechałem do sklepu kupić SONAXa koloryzującego z kredką w zestawie. Trafiłem na stoisko z profesjonalnymi kosmetykami samochodowymi. Facet zaczął mi opowiadać o jakichś produktach firmy, o której nigdy nie słyszałem. Do tego ceny jakie rzucał były przynajmniej 3 razy tyle ile do tej pory płaciłem za woski. Wróciłem skołowany do domu i zacząłem szukać w internecie. Firma, o której mówił mi sprzedawca to Meguiar's. No i okazało się, że to jedna z lepszych firm na świecie. Trafiłem na forum "maniaków" dbania o samochody i tam się od razu dowiedziałem, żeby o sonaxie, turtle waxie itp. zapomnieć. Oglądałem też filmy na youtube i jestem pod wrażeniem. Poszedłem po SONAXa za 35zł a wyszedłem z Meguiar's Ultimate Compound (środek do pozbycia się małych rys i mikro rysek spowodowanych między innymi przez myjnie automatyczne) oraz wosk Gold Class (też firmy Meguiar's). Do tego oczywiście specjalna gąbki do jednego i drugiego preparatu. Efekt podobno ma być rewelacyjny. Sprzedawca powiedział, że mi odda pieniądze i pozwoli zatrzymać te środki jeśli nie będę usatysfakcjonowany. Wydałem zamiast 35zł 155 ale jeśli ma być tak jak piszą i pokazują na youtubie to chyba warto. Macie może jakieś doświadczenia z Meguiar's -em???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Macie może jakieś doświadczenia z Meguiar's -em???

ogólnie z megsa używałem glinki i QD, jednak gdy zakosztowałem w Wolfgangu i Zymolu zrozumiałem, że megs to był kolejny etap w świecie kosmetyków samochodowych..

 

co do sonaxa, turtle wax pisałem o tym wczesniej....

 

megs dobry, ale sa lepsi:D dużo lepsi producenci, poczytaj o Poorboys, Zymolu, Wolfgangu, Zaino, Dodo, Collienete, Sonus, Chemical guys, a zobaczysz, że Megs to dolna liga wśród kosmetyków samochodowych.

 

Nie polecam kupowania tych produktów w PL, ceny są chore.. może wydać majątek na nie.

Edytowane przez wojtekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności