Skocz do zawartości
Gość crazychorsee

Olej opałowy - czy warto tankować ?

Rekomendowane odpowiedzi

Cytat:

Napisał przemo87

i taki artykuł wygrzebałem.:

 

I to jest jeden z powodów nie lania przeze mnie OO do zbiornika.

 

 

Jak się zagłębić w ten tekst to można na dzień dobry ustalić, że to bardzo stary materiał nie mający nic wspólnego ze obecnym stanem faktycznym.

 

Równie niebezpieczna dla silnika jest wysoka zawartość siarki w paliwie opałowym

 

 

Kompletna bzdura :) Zawartość siarki w dzisiejszym opale to 0.01 % mas. Mówię oczywiscie o ekoterm. Borykamy się więc na dziś raczej z niedoborem siarki :) nieprawdaż? :)

Nie będę się wypowiadał na temat innych przytoczonych w artykule założeń. Z całą odpowiedzialnoscią powiem jako człowiek , który kupę czasu poświęcił na zglębienie tematu, że to tekst mówiący o stanie rzeczy na jakieś 10 lat wstecz.

 

Co do odbariania kwasem- są już metody mniej rujnujące układ wtryskowy, spece mówią o odbarwianiu molekularnym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie więc lejecie OO ??

a jakby to robić 50:50 ze zwykłym paliwem ze stacji ??

o czym trzeba wiedzieć i pamiętać ? jak to robić najlepiej ?

chciałbym spróbować i zobaczyć rezultaty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też bum spróbował z chęcia tylko w mniejszej proporcji lac OPAŁ do ON

Np. 30:70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja tak zaczynałem, nalałem 50/50, za drugim razem 30/70, a od trzeciego razu (jak mówił zygmunt chajzer "idę na całość" i wciąż bez "zonka"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat:

Napisał przemo87

i taki artykuł wygrzebałem.:

 

I to jest jeden z powodów nie lania przeze mnie OO do zbiornika.

 

"Silnik nie rozwija pełnej mocy, pracuje twardo, ciężko się uruchamia, intensywnie dymi. Może dojść do uszkodzenia silnika, turbosprężarki czy zniszczenia głowicy. "

 

a jakies potwiedzenie teorii ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Silnik nie rozwija pełnej mocy, pracuje twardo, ciężko się uruchamia, intensywnie dymi. Może dojść do uszkodzenia silnika, turbosprężarki czy zniszczenia głowicy. "

 

a jakies potwiedzenie teorii ?

 

potwierdzeniem jest artykuł w gazecie.... napisaliby lepiej, że czytanie szkodzi na wzrok to może już nikt by takich głupot nie czytał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc jak to w końcu jest ? tylko tak szczerze..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak szczerze to jest tanio i za....scie!

a szczegółowiej to przeczytaj poprzednie posty... warto zwrócić uwagę na fakt, że opinie negatywne są pisane przez ludzi, którzy wcześniej czy później przyznają, że nigdy w życiu nie lali OO i nigdy nie naleją, bo stać ich na samochód to i na paliwo...

w sumie to stać mnie na samochód i na paliwo też, ale z chęcią zaoszczędzoną kasę dołożę do nowszego modelu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a więc chyba spróbuję chociaż 50:50..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ITD będzie mogło kontrolować również osobówki więc uważajcie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ITD będzie mogło kontrolować również osobówki więc uważajcie

 

Nie widziałem na ulicy, ale klienci mówili, że mieli już kontrolę paliwa w osobakach. Dotyczyło to MB 124. Znam trzy takie przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oo można lać- dla niedowiarków( z własnej autopsji -testowane) , gazeta j/w napisano zawsze odradzi, przecięrz nie będzie popierać lewizny.Czy będą kontrolować -wątpie ,raczej busy, taxi, ciężarówki jeśli już.

parę lat śmigania swego czasu, kolega do tej pory(własna działalność 200-300km dziennie - vw caddy sdi - i luzik) z resztą można odbarwić oo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ITD będzie mogło kontrolować również osobówki więc uważajcie

 

jaka kara za to jest? w sumie tylko to mnie blokuje bo zadne "urban legend" mnie nie przekona ze opal jest zly :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

karą z jaką ja się spotkałem są czasami... śmierdzące ropą ręce :fajny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś może już próbował jeździć na opale? Może pół na pół? Zastanawiam się nad tym bo cena ropy to już przesada. Tylko martwię się o wtryski ;/ Czy nic się z nimi nie stanie. Jakie jest wasze zdanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś może już próbował jeździć na opale? Może pół na pół? Zastanawiam się nad tym bo cena ropy to już przesada. Tylko martwię się o wtryski ;/ Czy nic się z nimi nie stanie. Jakie jest wasze zdanie?

 

Jest cały wątek o opale poszukaj. Z tego co pamiętam to kilka osób z silnikami pd przyznało się tam do jazdy na opale. Z resztą to jest kwestia w jakim czasie jesteś w stanie zaoszczędzić kasę na komplet wtrysków, żeby ci się w razie czego opłaciło.

 

A po ile u Ciebie jest opał?? I czy sprzedadzą do bańki. Brat w tym tygodniu kupował po 4.15 ale do bańki podobno nie chcą sprzedać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega jeździ na opale. Raz tankuje do pełna opał, kolejne tankowanie na stacji benzynowej do pełna. Robi tak od ponad 2 lat i na razie jest OK.

U nas opał po 4,30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba lepiej pół na pół :) są zwlennicy tego ...szkoda wtryskow:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam

Czy ktoś może już próbował jeździć na opale?

 

jak chociaż odrobinę zależy ci na aucie to daj sobie spokój do starego klekota lej co chcesz ale tutaj ? :dupablada nawet przez myśl nie przeszło by mi zalanie opału do swojego paszczura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem frontere 2.5 TDS(włoski silnik VM nie myslić z TDS od BMW) Jezdziłem jakiś czas na opale i wszystko było ok a kolega raz zalał do bory i mówił ze straciła na dynamice.Więcej opału nie tankował.Z tego co słyszałem to sam opał jest dobrym paliwem ale ten barwnik który leją pagarsza ją dla tego do aut z pompowtryskami lepiej nie tankować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności