Skocz do zawartości
Gość rondy

Kontrolka zapiecia pasów - nie działa !

Rekomendowane odpowiedzi

pasek 2002/2003 z rozblokowanym modułem comfortline

To znaczy?? :hmm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To znaczy??

Myślę, że nic, nazwa comfortline wiąże się ściśle z wyposażeniem wnętrza auta a nie funkcjonalnościami modułu komfortu. Pewnie kolejna ściema handlarzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Myślę, że nic, nazwa comfortline wiąże się ściśle z wyposażeniem wnętrza auta a nie funkcjonalnościami modułu komfortu.

No tak dokładnie jest. ;)

Chciałem tylko aby kolega rozwinął troszkę temat, może dowiedzielibyśmy się czegoś czego nie jesteśmy do tej pory świadomi. :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm może postaram się to sprecyzować dokładniej :)

Wcześniej gdy zapalałem zaświecała się kontrolka od pasów i airbagów dopiero doczytałem w książce że nazywa się ona System poduszek powietrznych więc widzę iż się myliłem że jest to od czujnika pasów mój błąd ale do sedna zaświecała się i gasiła po chwili. Po odpinałem wtyczki pod siedzeniami ponieważ wyciągałem siedzenia po ich włożeniu i podpięciu tych wtyczek na swoje miejsce po zapalaniu samochodu kontrolka się zaświeca raz mignie i świeci cały czas dzisiaj zauważyłem również że po kilku sekundach pojawia się komunikat po niemiecku o Airbagach. I moje pytanie brzmi czy muszę teraz ingerować w komputer czy po prostu jest to wina którejś z wtyczek i znowu muszę się bawić pod siedzeniami??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu niepotrzebnie odpiąłeś wtyczkę (żółtą) od airbaga i przekręciłeś kluczyk, co zaskutkowało "złapaniem" błędu o poduszkach i dlatego Ci świeci. Jeśli wszystko spiąłeś z powrotem prawidłowo, to pozostaje Ci tylko skasowanie błędu, kontrolka wtedy zgaśnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po prostu niepotrzebnie odpiąłeś wtyczkę (żółtą) od airbaga i przekręciłeś kluczyk, co zaskutkowało "złapaniem" błędu o poduszkach i dlatego Ci świeci.

Błąd ;)

Jeśli akumulator jest podłączony i odepniemy wtyczkę od poduch to automatycznie łapie błąd - wcale nie trzeba przekręcać kluczyka. Takie rzeczy robi się z odłączonym zasilaniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zapłon jest wyłączony to nie łapie błędu. Przynajmniej airbag kierownicy i nie sądze, żeby z reszta było inaczej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jeśli akumulator jest podłączony i odepniemy wtyczkę od poduch to automatycznie łapie błąd - wcale nie trzeba przekręcać kluczyka. Takie rzeczy robi się z odłączonym zasilaniem.

Nieprawda, sprawdź oragnoleptycznie. ;)

Jak zapłon jest wyłączony to nie łapie błędu. Przynajmniej airbag kierownicy i nie sądze, żeby z reszta było inaczej.

Dokładnie tak, dotyczy to wszystkich poduszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki w takim razie już wiem czyli nieunikniona jest ingerencja w komputer no samochodzik był odpalany bo z czasem przesuwania się słońca na niebie musiałem go przestawić aby dobrze okładzina mi wyschła. Trzeba odwiedzić znajomego mechanika ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, sprawdziłem - mój błąd. Dzięki za oświecenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ty sie ciesz ze to diabelstwo nie dziala. Przeciez to zyc czlowiekowi nie daje. Chcesz podjechac pare metrow do sklepu a to piszczy i piszczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma kontrolki niezapiętych pasów i bardzo dobrze się z tym czuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te pikanie niezapiętych pasów to wymysł szatana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te pikanie niezapiętych pasów to wymysł szatana.

U mnie nie pika :)

Mam włączoną kontrolkę, ale sygnału nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy mam pytanie do kogoś kto oryginalnie miał kontrolkę pasów wraz z czujnikiem w zapięciu pasa. Wiem ze jak nie zapnie się pasów to jest sygnał dźwiękowy i komunikat na wyświetlaczu które po chwili znikają,a jak jest z kontrolka ona też gaśnie czy pali się tak długo dopóki nie zapniemy pasa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam koledzy mam pytanie do kogoś kto oryginalnie miał kontrolkę pasów wraz z czujnikiem w zapięciu pasa. Wiem ze jak nie zapnie się pasów to jest sygnał dźwiękowy i komunikat na wyświetlaczu które po chwili znikają,a jak jest z kontrolka ona też gaśnie czy pali się tak długo dopóki nie zapniemy pasa??

 

 

Chyba miga jak nie zapiety i predkosc < 15km/h ,sygnal dzwoni oczywiscie .

A po minucie zapala sie na stale na zegarach i wtedy konczy sie sygnal dzwiekowy.

No i pewnie potym jak sie zapnie pas to zgasnie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ty masz kolego szary na myśli B5 czy B6 ?? bo widzę że masz B6. bo akurat jestem na etapie montażu tego u siebie i zrobiłem teraz tak ze załączam ten sygnał masą, i jak nie ma masy(pas zapięty) to tylko zapala się kontrolka i po chwili gaśnie a jak dam masę na pin 31 licznika (pas odpięty) to jest sygnał dźwiękowy z informacją na wyświetlaczu plus kontrolka i ten sygnał znika po 5s razem z kontrolką pomimo ze wciąż podaje masę (wciąż odpięty pas), gdy zabiorę masę (zapnę pas) np po 2s to od razu znika komunikat i sygnał a kontrolka pali się i tak te 5s i wtedy gaśnie. pomimo ze zaczynam jechać bez odpiętego pasa to nic mnie o tym już nie informuje i myślałem ze chociaż kontrolka powinna się palić a tu nic. i teraz nie wiem czy ten sygnał z zapinki pasów jest jakoś inaczej podawany na licznik czy co i dlatego chciałem dowiedzieć się jak to jest w oryginale w B5

na tym filmiku w 1:26

[ame]

[/ame]

widzę ze jest tak samo jak u mnie więc chyba dobrze to działa (choć nie tak jakbym tego oczekiwał) prosiłbym jeszcze o weryfikacje działania tej kontrolki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak na marginesie ma zwalony czujnik temperatury chłodzącej cieczy... ;) Chyba, że specjalnie gazuje zimnego diesla podczas odpalania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tak o B6 pisze ,w B5 nie wiem jak jest . Nie masz nic w opisie wiec nie wiedzialem ze chodzi o B5 .

 

Sprawdze to jeszcze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Sprawdzilem u siebie .

Jast tak odpalam silnik ,pomiedzy zegarami na wyswietlaczu jest komunikat ,wtedy kontrolka na zegarach pali sie na stale . Komunikat po chwili/ruszeniu przestaje sie wyswietlac ,kontrolka nadal sie pali na stale ,nadal brak sygnalu .

Ruszam auto toczy sie i do 15km/h cisza tylko kontrolka swieci sie stale .

Nastepnie predkosc wiecej niz 15km/h kontrolka miga a sygnal dzwoni razem z nia miarowo . Czyli kontrolka swieci i wtedy sygnal , nastepnie gasnie i sygnalu brak . Tak jest w malych odstepach czasu ,az zapnie sie pas . Wtedy sygnal milknie i kontrolka juz nie swieci wcale . Natomiast jak nie zapnie sie pasa to cos okolo po minucie kontrolka zapala sie na stale a sygnal milknie . Kiedy jest sygnal to nie slychac jak kierunek pyka ,tylko ten sygnal pasow. Jesli po minucie i swiecacej kontrolce na stale zapniemy pas to kontrolka gasnie jako ostatni element inf. o nie zapietym pasie . Po zatrzymaniu kiedy silnik pracuje wypinam pas i pojawia sie komunikat oraz zapala sie na stale kontrolka . Komunikat po chwili gasnie ,kontrolka nadal swieci na stale .

To tyle .

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności