Skocz do zawartości
Gość rondy

Kontrolka zapiecia pasów - nie działa !

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

Pięknie opisujecie kontrolkę pasów , i potwierdzam działa ale czy jest możliwość uruchomienia kontrolki od świateł tylko nie wiem czy to są postojowe czy mijania bo u mnie taka kontrolka istniejae po stronie obrotomierza i proszę o poradę jak to uruchomić i czy się da , czy nie trzeba czasami coś gmerać w instalacji :niepewny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nokian, jesteś pewien, że w Passiu mamy kontrolkę świateł mijania/pozycyjnych?

 

tutaj jej nie widać. Ja w swoim też nie posiadam, ale mam 3BG (trendline). Może w wersji z komputerem jest? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wracajac do kontrolki pasow to jak dziala jak niema czujnika? czy cos zle zrozumialem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marecek więc tak, ta kontrolka o której mowa od świateł jest między 5 a 6 tys. obr. i między kontrolką imobilajzera a kontrolką od św. przeciwmgielnych tylnych prawdopodobnie jest to kontrolka w zamian świec żarowych i jest na 100% tylko jak ją uruchomić ?? to jest pytanie ??

Apol kontrolka od pasów działa czasowo jak nie masz czujnika ,przeczytaj temat jeszcze raz ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 3BG tej kontrolki chyba niema.

W 3B jest i można ją aktywować w prosty sposób....od odpowiedniego pinu w przełączniku świateł prowadzisz przewód na pin nr3 w 32-pinowym zielonym złączu licznika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście POGROMCA ma na myśli tylko i wyłącznie poprowadzenie sygnału PLUS z przełącznika na to złącze ?? Jeśli tak to sprawdzimy i ocenimy chyba że ulotnią się ścieżki z licznika ?? :przestraszony:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu :) to w krajach europejskich kontrolka pasów standardowo jest aktywna tylko w autkach robionych na skandynawię :), na pozostałe kraje jest nieaktywna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogromca chciałbym ci powiedzieć że ogólnie w niczym twoja porada się nie zgadza ani w kolorze złącza ani w nr.pinu , jak masz robić takie porady to oszczędz sobie , lampka świateł pozycyjnych zacznie świecić jeżeli zdemontujemy licznik wstawimy oprawkę z żarówką taką jak na śygnalizację światła drogowego polecam zamienić żarówkę na diodę led zieloną będzie z nią spokój nie przepali sie ,w niebieskie złącze na pin od samego spodu i od strony środka licznika wprowadzamy przewód dając sygnał plus na niego z przełącznika świateł i po zabawie , kontrolkę na ledzie modzie wykożystać jako sygnalizator nie zapalonych świateł ( swiatła nie zapalone kontrolka miga -światła zapalone kontrolka zgaszona oczywiście po pewnej ingerencji w instalke)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie nie jest przydatna, dlaczego to napisze później...ale najpierw chciałbym wiedzieć czy Ty czasem nie podpiąłeś się pod lampkę holowania przyczepy? Jak wygląda ta kontrolka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mów mi jak wygląda lampka od postoju bo to śmieszne i szkoda ciągnąc ten temat poprostu najpierw sprawdz zanim dasz komuś radę i dobrze że mam doświadczenie elektryka bo można by było uwalić licznik a zabawa byłaby już nie taka fajna ...... :vw::padam:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze już dobrze, po prostu wynikły pewne rozbieżności, spowodowane m.in. tym, że troche tych wersji liczników jest, w zależności od rocznika, wyposażenia, czy przeznaczenia na określone kraje. Ja w swojej wypowiedzi poparłem się oryginalnymi schematami i opisami serwisowymi. Faktycznie mój błąd że nie spojrzałem na rocznik Twojego auta i podałem pierwszy lepszy sposób, który odnosi się do liczników od rocznika 04/99 do 05/01(wg instrukcji serwisowej). Sam też tego nie próbowałem, bo mnie ta kontrolka nie jest potrzebna, natomiast widziałem tą przeróbkę na http://www.passat3b.de

Tak więc sorry za wprowadzenie w błąd.

Licznika byś nie uszkodził bo ten pin jest u Ciebie nie wykorzystany.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI nie ma sprawy tak jak piszesz jest wiele wersji i faktycznie trzyba UWAŻAĆ przy tego typu eksperymentach , temat kontrolki świateł rozwiany :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
wybierasz "17 - Instruments", potem "Coding - 07" i wpisujesz dokładnie tak jest to opsane

 

Cytat:

jesli codierung jest np. 16xxx to z pasami bedzie 18xxx

 

Po prostu należy dodać x2xxx

witam u mnie kontrolka przestała świecić więc zrobiłem tak jak opisujecie. Chyba jednak coś mi nie wyszło,bo zamiast świecącej kontrolki mam nieświecącą górną część wyświetlacza (tą która normalnie pokazuje co tam w radio gra) ******

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a może przepaliła się poprostu wcześniej?

Sprawa z kodowaniem jest bardzo prosta i nie wiem co mozna tu spitolić......

 

Tabela kodów

XX Podanie kodu istniejącego wyposażenia dodatkowego∗.

01 Uaktywnienie wskaźnika zużycia

klocków hamulcowych.

02 Uaktywnienie ostrzegania o braku

zapięcia pasa bezpieczeństwa.

04 Uaktywnienie ostrzegania o poziomie

płynu w zbiorniku do zmywania szyb.

16 System nawigacyjny.

 

X Wersja kraju.

0 Niemcy (D)

1 Europa (EU)

2 USA (US)

3 Kanada (CDN)

4 Wielka Brytania (GB)

5 Japonia (JP)

6 Arabia Saudyjska (SA)

7 Australia (AUS)

 

X Liczba cylindrów silnika.

4 4cylindry,

5 5cylindrów,

6 6cylindrów,

 

X Rodzajsilnika.

2 Silniki benzynowe,

0 Silniki wysokoprężne.

 

∗ Jeżeli samochód posiada różne wyposażenie dodatkowe,

wprowadzić kod będący sumą wszystkich

kodów każdego posiadanego wyposażenia.

Przykład

Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych i ostrzeganie

o poziomie płynu do mycia.

01 + 04 = 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kiarka teraz wiem już więcej. Spróbuję tak jak piszesz, miałem 05115, tylko to 115 to nie tak chyba powinno być.

Muszę ci przyznać Pomogł

Sprawdziłem, suma kodów 23 i 115 i poszło. Kontrolka świeci na czewono przez kilka sekund i gaśnie bez sygnału dziwiękowego ale jest. Zastanawia mnie to 115 bo z tego co piszesz to wychodzi, że powinno być 140 ale jak działa tak to O.K. A wyświetlacz nie świecił bo nieaktywowalem navi (+16)

Czy ta tabela kodów wyposażenia dodatkowego jest kompletna czy są jeszcze jakieś (np.kierunkowskazy przyczepy)

Edytowane przez crazy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komplet!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1Witam mam problem z kontrolką poziomu płynu do spryskiwaczy możecie mi opisać jak dokładnie i gdzie muszę wpisać aby wyłączyć świecącą kontrolkę od poziomu płynu zwierałem nawet kabelki od czujnika i dalej świeci

2 Mrugająca kontrolka od otwartej klapy bagażnika kontrolka jest koloru czerwonego i mruga podczas jazdy a na początku oznajmia 3-krotnym brzeczykiem ale jak sprawdziłem zamek to wszystko ok otwieram klapę zapala się światełko w bagażniku central zamyka klamka otwiera wody nie ma w środku (sedan)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw wskaźników [17] => Kodowanie [07] => wpisujesz wartość taką jaka była, ale od 2 pierwszych cyfr odejmujesz 03. A więc jak było np. 05xxx to wpisujesz 02xxx. Zmieniasz bodajże wartość Shop Work, czy jakoś w tym stylu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zestaw wskaźników [17] => Kodowanie [07] => wpisujesz wartość taką jaka była, ale od 2 pierwszych cyfr odejmujesz 03. A więc jak było np. 05xxx to wpisujesz 02xxx. Zmieniasz bodajże wartość Shop Work, czy jakoś w tym stylu.

OK jutro przetestuje szukam już na forum 2 godziny i nic odnośnie migającej kontrolki otwarcia klapy.A można w ten sposób wyłączyć kontrolkę otwarcia klapy

hi hi niedłógo to tylko światła będą się świecić

Edytowane przez pasacik98

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a Ty masz pełnego FIS'a ? Bo kontrolka otwarcia tylnej klapy jest dopiero w 3BG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności