Skocz do zawartości
Gość gregmoto

KLIMA - odgrzybianie - POMOCY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość gregmoto

KOLEDZY!!!

Przymierzam się do odgrzybienia klimy.

Mam pytanie, czy lepiej oddac do profesjalnego serwisu żeby odgrzybili czy kupic sobie samemu specyfik?

Jeśli samemu to proszę mi powiedziec jak to zrobic samemu bo widzialem różne metody i całkiem zbaraniałem a chciałem wczoraj kupic taki gdzie było napisane ze do jakiegos otworu pod maską to trzeba psiknąc czy cos takiego.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są preparaty w spreju do odgrzybiania klimy ale ja sam osobiście zdałbym się na serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KOLEDZY!!!

Przymierzam się do odgrzybienia klimy.

Mam pytanie, czy lepiej oddac do profesjalnego serwisu żeby odgrzybili czy kupic sobie samemu specyfik?

Jeśli samemu to proszę mi powiedziec jak to zrobic samemu bo widzialem różne metody i całkiem zbaraniałem a chciałem wczoraj kupic taki gdzie było napisane ze do jakiegos otworu pod maską to trzeba psiknąc czy cos takiego.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

 

http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=3182

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

drogi kolego, a czy zacząłeś od wymiany filtra kabinowego? najlepiej na węglowy? po tym może okazać się że nie masz tam żadnych grzybów (grzyby w aucie są naprawdę rzadkością) i zniknie przykry zapach jak ręką odjął

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swego czasu w citroenie xsarze od klienta walczyłem z smrodem :D

auto bylo 2002 rocznik i mialo fabryczny filtr, nikt tam nigdy nie zagladal, nie musze chyba mowic co dzialo sie po wlaczeniu nawiewow...

dostala podwojna dawke preparatu za kilkanascie zlotych+nowy filtr i jak reka odjal :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję kolego. A orientujesz się ile taki filter kosztuje?

 

coś ok. 50zł (papierowy połowę taniej ale moim zdaniem nie warto oszczędzać, na krótko pomaga w przeciwieństwie do węglowego)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
KOLEDZY!!!

Przymierzam się do odgrzybienia klimy.

Mam pytanie, czy lepiej oddac do profesjalnego serwisu żeby odgrzybili czy kupic sobie samemu specyfik?

Jeśli samemu to proszę mi powiedziec jak to zrobic samemu bo widzialem różne metody i całkiem zbaraniałem a chciałem wczoraj kupic taki gdzie było napisane ze do jakiegos otworu pod maską to trzeba psiknąc czy cos takiego.

Proszę o pomoc.

Z góry dziękuję

 

Polecam "ozonowanie" niewiele drożej ( 60zł ), a efekt gwarantowany.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam "ozonowanie" niewiele drożej ( 60zł ), a efekt gwarantowany.:)

 

Na czym polega to ozonowanie, ile trwa, jak jest skuteczne i czy po ozonowaniu czuć jakiś zapach w samochodzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Polecam "ozonowanie" niewiele drożej ( 60zł ), a efekt gwarantowany.:)

 

jeśli nie wymienimy filtra kabinowego to i ozonowanie nie pomoże :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeśli nie wymienimy filtra kabinowego to i ozonowanie nie pomoże :(

 

Masz rację w serwisie klimatyzacji od tego zaczynają .:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a gdzie znajduje sie ten filtr kabinowy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Na czym polega to ozonowanie, ile trwa, jak jest skuteczne i czy po ozonowaniu czuć jakiś zapach w samochodzie?

 

Ozonowanie ( cały zabieg ) trwa ok 60 minut , łącznie z wietrzeniem wnętrza.Wykonuje się za pomocą urządzenia ( ultradźwięki ) które włącza się wewnątrz pojazdu na określony czas, zamyka się szczelnie wnętrze , uruchamia nawiew przy pracującym silniku.Należy dobrze, znaczy skutecznie wywietrzyć wnętrze pojazdu i w drogę .Po ozonowaniu żadnych zapachów nie czuć.:)

 

Panowie a gdzie znajduje sie ten filtr kabinowy?

 

Na podszybiu nad wlotem powietrza do kabiny.Ale nie wszystkie modele B3 i B4 je posiadają:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale nie wszystkie modele B3 i B4 je posiadają

Ale ja mam w aucie climatronic

 

Przy okazji zapytam jak sie do niego dostac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale ja mam w aucie climatronic

 

Przy okazji zapytam jak sie do niego dostac?

 

Jest prawie na wierzchu na podszybiu z prawej strony Passka.Zobacz na rys.

filtrkabinowyb4pn6.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki jutro sobie go obejrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

papierowy kosztuje ok 30zł a węglowy około 90zł do passata b4. z tym że przy węglowym będzie lepsze powietrze ale słabszy nawiew.. niestety coś za coś. ja wole papierowy za drogi jest węglowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
papierowy kosztuje ok 30zł a węglowy około 90zł do passata b4. z tym że przy węglowym będzie lepsze powietrze ale słabszy nawiew.. niestety coś za coś. ja wole papierowy za drogi jest węglowy.

węglowy kupuję za 50-55zł, papierowy za 25zł, kupuję filtrona k1045a w zwykłym sklepie motoryzacyjnym, na stronie intercarsu jest w cenie 64zł, nie zauważam spadku wydajności nawiewu, zresztą i tak jeżdżę na 1 lub 2 biegu wentylatora i to w zupełności wystarcza, jak równiez wystarcza filtron, nie widzę sensu stosowania tu najdroższych filtrów, lepiej wymienic częściej niż cieszyć się marką zasyfionego filtra

wcześniej stosowałem papierowe i co kilka miesięcy (2-4) trzeba było wymieniać bo wilgoć z powietrza i syf szybko robiły swoje, w węglowym mogę na rok zapomniec o filtrze, choć staram się (co mi nie bardzo wychodzi ;) ) wymieniać go częściej, najlepiej byłoby dwa razy w roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Qnrad

Na podszybiu nad wlotem powietrza do kabiny.Ale nie wszystkie modele B3 i B4 je posiadają:)

Zaczołem podejrzewać że albo nie ma filtru kabinowego w B3 albo mam go wyjętego, w momencie gdy dostałem po twarzy lisciami z nawiewu...

 

 

Ktoś pisał żeby kolega rozpoczynający temat pojechał z odgrzybianiem do serwisu... Jak ma sie troche czasu ustawiamy dobrą muzykę w aucie i ruszamy... :)

Generalnie trzeba się zastosowac do kilku zasad i efekt gwarantowany. A z syfem z klimatyzacji lepiej powalczyć bo śmierdzi i ponoć jest szkodliwy dla zdrowia... a że o zdrowie Taty dbam to odgrzybilem jemu Mondeo... :)

 

1.Wymiana filtru kabinowego

2. Kupno środka odgrzybiającego-lepiej zainwestować w lepszy zapach bo tak będzie pachniało w samochodzie przez miesiąc.

3. Za pomoca rurki połączonej ze sprayem wprowadzamy pianę głęboko powoli wyciągając we wszystkie kanały, lepiej zrobić to w miarę sprawnie bo może rozbolec głowa po długim siedzeniu z tym środkiem.

4. Na koniec kładziemy stary koc na siedzenia przednie odpalamy silnik przekręcamy na nagorętszy nawiew i najwyższy poziom...wiania ;) Koc jest po to żeby piana nie znalazła się na siedzeniach.

5. Przy włączonym silniku tak pracujący nawiew powinien pracowac przez 40-50min... suszenie jest ważne bo środki odgrzybiające są drażniące, także lepiej dobrze wysuszyc nawiew żeby potem tego nie wdychac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zaczołem podejrzewać że albo nie ma filtru kabinowego w B3 albo mam go wyjętego, w momencie gdy dostałem po twarzy lisciami z nawiewu...

 

 

Ktoś pisał żeby kolega rozpoczynający temat pojechał z odgrzybianiem do serwisu... Jak ma sie troche czasu ustawiamy dobrą muzykę w aucie i ruszamy... :)

Generalnie trzeba się zastosowac do kilku zasad i efekt gwarantowany. A z syfem z klimatyzacji lepiej powalczyć bo śmierdzi i ponoć jest szkodliwy dla zdrowia... a że o zdrowie Taty dbam to odgrzybilem jemu Mondeo... :)

 

1.Wymiana filtru kabinowego

2. Kupno środka odgrzybiającego-lepiej zainwestować w lepszy zapach bo tak będzie pachniało w samochodzie przez miesiąc.

3. Za pomoca rurki połączonej ze sprayem wprowadzamy pianę głęboko powoli wyciągając we wszystkie kanały, lepiej zrobić to w miarę sprawnie bo może rozbolec głowa po długim siedzeniu z tym środkiem.

4. Na koniec kładziemy stary koc na siedzenia przednie odpalamy silnik przekręcamy na nagorętszy nawiew i najwyższy poziom...wiania ;) Koc jest po to żeby piana nie znalazła się na siedzeniach.

5. Przy włączonym silniku tak pracujący nawiew powinien pracowac przez 40-50min... suszenie jest ważne bo środki odgrzybiające są drażniące, także lepiej dobrze wysuszyc nawiew żeby potem tego nie wdychac :)

 

ad.3) jezeli robisz to od wewnatrz, zapuszczajac piankę w wewnętrzne kanały to "odgrzybisz" tylko te kanały, pianka nie dojdzie ci w newralgiczne miejsce jakim jest chłodniczka klimy, to tam mamy punkt rosy (wytrącania sie wilgoci z powietrza), srodowisko podatne na mikroorganizmy, kanały są raczej suche, plastikowe i tylkko kurzem zanieczyszczone, poza tym pianka wdmuchnięta i od razu wydmuchana przez wentylator raczej nie zdąży nic ci zdziałać, no chyba ze chcemy koc odgrzybić :) , dużo lepsze efekty moze dać zapuszczenie środka od strony wentylatora ewentualnie włączyć obieg zamknięty nawiewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja znalazłem usługę ozonowania w warszawie za 79 zł!

Przyjechał człowiek wstawił maszynę "Ozonował" i wymienił filtr (mój)

trwało to 30 min ale warto, szybko i przede wszystkim skutecznie

firma to Ozon Fresh przynajmniej tak jest na wizytówce.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności