Skocz do zawartości
Gość Zygmunt

Błąd AirBag

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie

A co powiecie o takim przypadku?

Aby nie robić spama daję link:http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1154&highlight=airbag&page=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość jimikol73

miałem poodobny problem, pod siedzeniem pasażera zarówno z przodu jak i z tyłu miałem pełno wody, przyczyną był zatkany odpływ wody, jeden pod akumlatorem a drugi pod serwem, po przeczyszczeniu problem zniknął.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dzisiaj rano zapaliła sie kontrolka AirBag. Pojechałem do mechanika na sprawdzenie komputerem i okazało się, że to wina kostki pod siedzeniem kierowcy, które to siedzenie często przesuwam.

Jak problem bedzie się pojawiał ponownie, będę musiał zrezygnować z kostki i polutować styki na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak problem bedzie się pojawiał ponownie, będę musiał zrezygnować z kostki i polutować styki na sztywno.

No i jak w przyszłości zdemontujesz fotel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo częstym problem gnebiącym passata szczególnie wyposażonych w boczne airbagi sa zgnite kostki pod fotelami lub sensory aktywujące poduszki niestety jest to standard.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i jak w przyszłości zdemontujesz fotel?

 

Odpowiedz sobie sam, jak czesto demontujesz fotel??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Podłączyłem dzisiaj VAG-COM do samochodu zrobiłem autoscan i po tej operacji wyrzuciło mi błąd poduszek. Teraz cały czas mam komunikat "airbag fehler" który wogóle nie znika :/ Jak sie go pozbyc ? Dodamym stam ze mam Golfa IV 2001 rok 1.9 TDI. Sprawdziłem poduszki pojawia sie bład 0532 za niskie napięcie czy coś w tym stylu. Proszę o pomoc jak to wyłączyc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem musisz sprawdzić całą instalację dot. poduszek, głównie przy fotelach (koło dywaników te żółte złączki). Jeszcze pozostaje kwestia taśmy od poduszek koło kierownicy, też do sprawdzenia. To najczęstsze powody kłopotów z airbagiem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mnie dziś wyrzucło Airbag fehler ( po wyciągnięciu schowka i odłączeniu tej wtyczki od stacyjki deaktywującej poduszke pasażera ) dodam jeszcze że z tej wtyczki wypadły dwie sprężynki jak z długopisu , których z zwgledu na tragiczny dostęp do tego gniazda nie udało mi sie ich założyć ponownie .

I z tąd moje pytanie : czy te sprężynki są powodem błędu czy samo rozpięcie tego złącza?

 

 

pzdr.

Mariusz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpiąłeś wtyczkę i pewnie przekręciłeś zapłon i dlatego wyskoczył Ci ten błąd. Jeżeli podłączysz z powrotem i skasuje błąd w sterowniku, kontrolka zgaśnie. Co do sprężynki, pojęcia nie mam gdzie mogą one się znajdować... Może wypadły z lampki od schowka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zadam pewnie dla niektórych głupie pytanie ale wybaczcie jak mogę skasować bład poduszki w vagu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

15 Airbags -> Fault Codes 02 -> Clear Codes 05

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście mogą pochodzić z lampki schowka , znalazłem je na dywaniku po rozpięciu tego złącza i to mnie zmyliło.

Dzięki .

 

 

pzdr.

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 Airbags -> Fault Codes 02 -> Clear Codes 05

robiłem juz to ale za kazdym razem od nowa wczytuje mi ten sam błąd :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznacza to błąd w instalacji AirBag, musisz dokładnie ją sprawdzić. Powracając błąd oznacza usterkę, konieczną do usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj też walczyłem z wiązką od pierścienia ślizgowego do poduszki gdyż kilka dni temu zapaliła sie kontrolka poduszki powietrznej a vag pokazał również błąd 00588 Obwód uruchamiania poduszki powietrznej 1 – strona kierowcy – N95

błąd po wykasowaniu od razu powracał (pojawiał się również ostrzegawczy dźwięk oraz informacja o uszkodzonym systemie airbag) więc po odłączeniu akku zdjęciu poduchy wypięciu wiązki przemierzeniu przejść miernikiem i podgięciu blaszek gniazd pinów i ponownym podłączeniu i zamontowaniu poduszki, podłączeniu akku przekręciłem zapłon i... ikonka airbaga owszem zaświeciła się po czym na chwilę zgasła by zapalic się ponownie, nie było przy tym żadnego komunikatu ani dźwięku ostrzegawczego więc pomyslałem, że to dobry objaw

po skasowaniu błędu vagiem wszystko wróciło do normy :) mam nadzieję, że na dobre a jeśli nie trzeba będzie zapoatrzyć się w nową wiązkę (wg etki koszt ponad 24€)

mimo wszystko wątek ten pomógł mi w rozwiązaniu problemu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety moja radość trwała niecały tydzień lub dwa gdyż znów błąd airbagu się pojawił, zakończyło się wymianą wiązki (niecałe 102pln)

mam nadzieję, że to było to i że błąd juz się nie pojawi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość roben81

witam widzę że z tą kontrolką poduch jest dużo problemów ja mam taki miałem zerwaną taśmę airbag zapaliła się kontrolka i nie było klaksonu po wymianie zapaliły mi się poducha abs i esp pojechałem wykasować błędy i przez jakiś tydzień było ok i teraz zapaliła się poducha byłem wykasować i się nie da bo błąd powraca po odpaleniu samochodu a klakson teraz działa czy to będzie znów taśma pomocy:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niekoniecznie, podejrzewam brak styku, proponuje zmierzyc przejscie tasmy miernikiem, jesli jest ok to przepatrzec piny we wtyczkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki oto problem z airbagiem prubuje polaczyc sie vagiem z sterownikiem i wyskakuje mi blad brak komunikacji z modulem airbag nie wiem co mam zrobic czy wymienc ten modul czy ,moze to cos innego,dodam ze kupilem samochud ze swiecacom sie poduszka Mysle ze kiedys moze byla wystrzelona poduszka ale powinien polaczyc sie vag i pokaza ktura....nie myslicie Prosze wszystkich o pomoc aby w za duze koszta sie nie pchac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności