Skocz do zawartości
Gość sfinx

Błędy ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Gość guciuboss

witam ja mam taki problem od jakiegoś czasu świcą mi sie kontrolki abs esp samochód mam juz u elektryka walczą z nim kilka dni na wszystkie sposoby i nie mogą mi tego naprawić mówią ze jest brak adaptacji pomy stwierdzili moduł pompy abs załatwiłem inny taki sam wstawili do tej pomy ten co przywiozłem i tak samo sie spalił bo włożyli do innego passata i faktycznie tez ta sama usterka Prosze o pomoc mam passata b5fl sedan 04rok 1.9tdi tip tronic 130KM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam ja mam taki problem od jakiegoś czasu świcą mi sie kontrolki abs esp samochód mam juz u elektryka walczą z nim kilka dni na wszystkie sposoby i nie mogą mi tego naprawić mówią ze jest brak adaptacji pomy stwierdzili moduł pompy abs załatwiłem inny taki sam wstawili do tej pomy ten co przywiozłem i tak samo sie spalił bo włożyli do innego passata i faktycznie tez ta sama usterka Prosze o pomoc mam passata b5fl sedan 04rok 1.9tdi tip tronic 130KM

 

A co już było sprawdzane żeby ci znów nie pisać w koło tego samego - sprawdź to to i to, jak napiszesz będzie łatwiej w ocenie. Taśmę przy kierownicy sprawdzałeś ?? Może się już kończy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! Postanowiłem napisać, bo nie znalazłem w poście sytuacji, jaka mnie dzisiaj dotknęła. Opisywano tu już sytuacje dotyczące zapalania się kontorlki ESP (kontorlka ABS nie świeci). Kiedy uruchamiam silnik, zapalają się odpowiednie kontrolki, któe potem zgodnie z instrukcją gasną. Potem robi się mały kłopot, bo zapala się kontorlka ESP (tylko!!!). Kontorlkę mogę bez większego problemu wyłączyć i ponownie włączyć przyciskiem ESP, ale tylko przez jakiś czas, potem jak jadę już nie mogę użyć przełącznika, aż do ponowniego włączenia silnika. Czy może to mieć jakiś związak z "procesem mycia w myjni ręcznej" bo zauważyłęm problem właśnie po myciu auta. Będę niezmiernie wdzięczny za jakiekolwiek sugestie. (Autko nie traci mocy, nie ma innych kłopotów - Passacik 2000r. 115KM TDI). Z góry dzięki i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wymontować czujnik ABS-u z przodu tak że by go nie uszkodzić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpinasz wtyczke i wyciagasz na siłe kolego, innej opcji nie ma, mozesz przy wyciaganiu nim delikatnie krecic.pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM.czy moze mi ktos podac numer czujnika stopu, bo mieszkam za granica a za bardzo nie wiem jak to powiedziec, a numerkiem sprawa bedzie zalatwiona.z gory dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mieszkam za granica a za bardzo nie wiem jak to powiedziec

Za granicą to znaczy, gdzie??? Jak powiesz to coś może da się wykombinować w tym temacie.

A to numery włącznika.

 

494b974fecfaf693.png

 

I jeszcze po niemiecku.

09303f1915568957.png

 

I po angielsku.

75c4c1d680ac361e.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki GURAL

 

ja mieszkam w ojczyznie VW,troszke juz pogaduje w tym jezyku, ale ze to takie proste bedzie "Bremslichtschalter" to sie niespodziewalem.Jeszcze raz dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam miałem taki sam problem po wymianie kompletu wachaczy przednich zapalały siękontrolki ABS i ESP po około 10 km, po podłączeniu pod kompa wyświetlał się błąd czujnika skrętu(G-85).Pomogło ponowne ustawienie zbieżności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dafcio

Witam! Od tygodnia jestem posiadaczem B5FL 1.9TDI 131KM Variant. No i tez zaliczam sie do pechowcow z zapalającą się choinką ESP&ABS. Byly wlasciciel stwierdzil, ze nigdy wczesniej mu sie to nie dzialo, a mi juz po przejechaniu 20km od zakupu :/

Jak narazie przeglądnąłem przednie czujniki ESP (takie czujniczki zblizeniowe wpuszczone w zeliwną obudowę piasty). Czujniki byly pobrudzone, wyczyscilem. Prawy czujnik jest przygnieciony :/ jakby ktos mu z mlotka przywalil (gratulacje zdolnym mechanikom), ale mimo wszystko czujnik jeszcze dziala. Po tym wszystkim zrobilem 200km i kontrolki nie palily juz sie. Juz myslalem że to byla wina tylko zabrudzenia czujnikow... Az tu nagle dzis podczas powrotu z pracy znowu to samo <help>

Sprawdzilem jeszcze heble - swiatla stopu dzialają wszystkie i nie przerywają. Eh stawiam jeszcze na ewentualne przebicie elektryczne z przewodow od czujnikow, moze gdzies są przetarte...

Nie wiem, czy czujnik stopu ruszać, skoro kazdorazowo załącza stopy? Nawet żadne drgania nie powodują mrugania swiatel stopu.

Aha i jeszcze jeden problemik - czasami zapala mi sie i mruga na żółto kontrolka świec żarowych. Po okolo 30sek sama gasnie. Robi sie to zarowno przy zimnym jak i gorącym silniku. Czy to chodzi o załączanie jakiś dodatkowych świec dogrzewających komory spalania? Jesli tak, to moze czujnik temperatury komór spalania padł? (albo jego styki zasniedzialy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość denon7

Koleżanki i Koledzy,

te same objawy - brak świateł stopu, zapalające się kontrolki ABS i ESP, a czasem jeszcze mrugająca od świec żarowych; poczytałem na forum i w ciemno bez podpinania diagnostycznego zleciłem w ASO wymianę czujnika STOP-u. Cud - wszystko OK. Koszt czujnika z wymianą 91 zł. (oszczędności na diagnostyce, której nie zrobiłem - 150 zł, szacunek mechanika - bezcenne). Dzięki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zmienilem kola z letnich alu 16" na stalowe zimowe 15",okazlao sie ze 15"i maja wieksza srednice otworu na piaste,jadac na nich zauwazylem ze przy kazdym nadepnieciu na hamulec wlacza sie abs a po dluzszej jezdzie zapala sie jego kontrolka.dodam ze hamowalem na suchym asfalcie,opony sa ok a kiedy zapala sie kontrolka to opony nie traca przyczepnosci przy ostrzejszym hamowaniu.moze ktos z was mial podobne objawy badz wie co jest tego przyczyna.na letnich wszystko bylo ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam zmienilem kola z letnich alu 16" na stalowe zimowe 15",okazlao sie ze 15"i maja wieksza srednice otworu na piaste,jadac na nich zauwazylem ze przy kazdym nadepnieciu na hamulec wlacza sie abs a po dluzszej jezdzie zapala sie jego kontrolka.dodam ze hamowalem na suchym asfalcie,opony sa ok a kiedy zapala sie kontrolka to opony nie traca przyczepnosci przy ostrzejszym hamowaniu.moze ktos z was mial podobne objawy badz wie co jest tego przyczyna.na letnich wszystko bylo ok.

 

a czy opony maja zalecany rozmiar do 15' calowych felg i czy wszystkie są takie same?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystkie sa jednakowe,dzisiaj w nocy jak auto postalo w garazu i wyjechalem nim na trase to przez kilkanascie km bylo wszystko ok po czym znow wyskoczyla kontrolka,sadze ze to chyba wina ktoregos z sensorow moze przez ten syf na drodze sie przybrudzil albo zlapal wilgoci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
okazlao sie ze 15"i maja wieksza srednice otworu na piaste,

 

Musisz założyć pierścienie centrujące bo koło Ci "pływa"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Musisz założyć pierścienie centrujące bo koło Ci "pływa"
Pierścień jest zazwyczaj z cienkiego plastiku i tylko pomaga przy montażu koła.. później to wszystko się trzyma na śrubach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez o tym myslalem na poczatku,ale jezdze na tych kolach ok 2 tyg i wszystko bylo ok do momentu kiedy na drodze pojawilo sie bloto posniegowe albo duza ilosc wody

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu zapalają mi się ( po paru minutach jazdy) kontrolki ABS i ESP,na komputerze wykazuje czujnik ciśnienia płynu hamulcowego.Ale gdy pojeżdżę dłużej to się nie zapalają ( płyn hamulcowy i czujnik stopu pod pedałem wymieniony).W warsztacie chcą na razie wymienić czujnik a jak to nic nie da to pompę ABS.Nadmienię,że komputer pokazuje prawidłowe ciśnienie do 40 Bar i nawet jak świecą kontrolki to systemy działają poprawnie.Czy takie objawy mogą zależeć od słabego akumulatora ( jest chyba od nowości).Jeśli ktoś ma pomysły lub miał takie objawy proszę o pomoc.:633:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. mam małom zagadke w pasku kolegi.po przeróbce gniazda przyczepki na standardowe zapaliła sie katrolka ESP.gdzie tkwi bład? prosze o wsparcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem. A mianowicie, jakis czas temu wymienialem piaste w tylnym kole no i co z tym idzie musialem wyciagnac czujnik ABSu. Po zlozeniu wszystkiego i wsadzeniu tego czujnika(zaznaczam ze trudno bylo go wyciagnac i lekko polamala mi sie ta plastikowa"jak to nazwac"obramka)swieci mi sie kontrolka ABSu. Ale nie caly czas. Jak odpalam to czasem gasnie czasem nie. Jak zgasnie to po kilku kilometrach sie zapali. No i jeszcze nieraz jak zgasnie to Abs zalacza sie juz przy dotknieciu pedalu hamulca. Kolega podlaczyl mi go do VAGa i niby skasowal ale nic to nie dalo. Ma moze ktos jakis pomysl co moze byc nie tak? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności