Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Miałem u siebie 4 górne wahacze firmy ruville wytrzymaly ok 40 tys km na w miarę dobrych drogach. Po tym czasie posypały się na nich sworznie.

Co do rożnicy w dolnych prostych wahaczach od numeru nadwozia 3B-3-072001

występuje sworzeń 16mm

Przykład

http://www.vwspares.co.uk/passat_3b3_suspension.php

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bede jedzdzil na w miare dobrych drogach bo mieszkam we wloszech ,a nr nadwozia mam 3B-3-316996 ,a wiec te wachacze na cienki sworzen z reszta sprawdzone organoleptycznie i wizualnie . Zobaczymy ile wytrzymaja u mnie bo auto bedzie smigac na gwincie napewno napisze ile zrobilem na tych wahaczacz km to bedziemy mieli jakies porownanie z master sportem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RUVILLE - tej firmy nie chcę znać, po moich doświadczeniach z nią. sworznie nie nadają się na dłużej jak na pół roku, podobnie jak łożyska tej firmy. ja produktów markowanych przez tę firmę się już nie dotknę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
RUVILLE - tej firmy nie chcę znać, po moich doświadczeniach z nią. sworznie nie nadają się na dłużej jak na pół roku, podobnie jak łożyska tej firmy. ja produktów markowanych przez tę firmę się już nie dotknę.
może trafiłeś na podróby lub na inne produkty w opakowaniu tej firmy tak często się zdarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze kupowałem albo w FOTA albo w AUTOEURO. myślisz że taki shit tam mają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chlopaki jak to w koncu jest z tymi wachaczami napisalem do goscia ze chce zamowic komplet wachaczy do starej zwrotnicy o srednicy sworznia 16 mm przy wierzcholku ,a on mi napisal; ze ktos mi glupot naopowiadal bo stary typ ma ma grubsze i dwa dolne nie beda pasowaly ze bede musial dokupic osobno poza kompletem .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chlopaki jak to w koncu jest z tymi wachaczami napisalem do goscia ze chce zamowic komplet wachaczy do starej zwrotnicy o srednicy sworznia 16 mm przy wierzcholku ,a on mi napisal; ze ktos mi glupot naopowiadal bo stary typ ma ma grubsze i dwa dolne nie beda pasowaly ze bede musial dokupic osobno poza kompletem .

z tego co mi wiadomo to nowszy typ ma mniejszy sworzeń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z tego co mi wiadomo to nowszy typ ma mniejszy sworzeń
potwierdzam paski od 2003 mają węższe sworznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zamowic do jutra i niewiem jakie moje sa dwa dolne o takiej samej srednicy sworznia nawet kolega wyrzej napisal ze w nowym typie zwrotnicy jeden sworzen jest grubszy, mam rozbebeszone auto i jestem w kropce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
te wachacze podejdą oprócz jednego właśnie dolnego bo ma inną średnice sworznia po liftowe auta miały większe średnice chyba że zwrotnice masz od przed liftu to wtedy podejdą

potwierdzam paski od 2003 mają węższe sworznie

 

Chłopie zdecyduj się, bo wprowadzasz ludzi w błąd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czeka mnie wymiana całej zawiechy z przodu i mam pytanie czy testował ktoś wahacze DECKERMANA? Mogę nabyć za około 650zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz wszystko ok napisalem gosciowi wymiary sworznia , a on mi napisal ze to klasyczne zawieszenie i juz mi wysyla komplecik ,tylko dalej nie wiadomo czy to stary typ czy nowy moze ktos by do etki zobaczyl to by bylo wiadomo co i jak tak na przyszlosc dla potomnych .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Juz wszystko ok napisalem gosciowi wymiary sworznia , a on mi napisal ze to klasyczne zawieszenie i juz mi wysyla komplecik ,tylko dalej nie wiadomo czy to stary typ czy nowy moze ktos by do etki zobaczyl to by bylo wiadomo co i jak tak na przyszlosc dla potomnych .
w ETCE nie ma wymiarów tchy wahaczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze nr zwrotnicy. Znalazlem watek kolegi Zuse o przeszczepie hebli z audi s4 i on wymienial wlasnie zwrotnice od s4 1999r i ona ma wiekszy sworzen dolnego prostego wahacza .Dobrze by bylo wiedziec jakie ma sie wahacze w aucie jezeli ktos chce sobie wymienic a nie moze wczesniej rozebrac auta to pozniej sa niepoczebne problemy z wymiana i stracony czas ,ja moglem sobie pozwolic na rozebranie auta i dokladne pomierzenie bo i tak auto musi stac caly tydzien z innego powodu, moze kiedys rozwiazemy ten problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich !!!!!

 

mam takie pytanie do ludzi którzy wymieniali cały zawias na MS ??

czy koncówki drążków wkładaliscie tej firmy czy może inne ?????

 

doczytałem sie ze lepiej kupić te koncówki ori???

czekam na wasze opinie???

pozdrawiam???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zalozylem zawias Ruville oprocz dwuch prostych dolnych bo gosciu przyslal komplet z tym grubszym sworznie .Wkurzylem sie okropnie bo mu napisalem ze mam taka samo grubosc sworzni we wszystkich dolnych ,naszczescie moje stare byly jeszcze w miare i musialem je zostawic .Niewiem jak jest w innych kompletach np:MS ale w Ruville nie bylo srub spinajacych gorne wachacze i tych do koncowki drazka .Zobaczymy ile wytrzyma ten zawias bo w pasztecie zawital tez gwint MTS Technik, teraz to dopiero sie prowadzi ogolnie nie ten samochod.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam wszystkich !!!!!

 

mam takie pytanie do ludzi którzy wymieniali cały zawias na MS ??

czy koncówki drążków wkładaliscie tej firmy czy może inne ?????

 

doczytałem sie ze lepiej kupić te koncówki ori???

czekam na wasze opinie???

pozdrawiam???

 

 

Kolego 2 lata jak zmieniłem na MS cały komplet .. nie mam co narzekać

miłego dzionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak jest w innych kompletach np:MS ale w Ruville nie bylo srub
ja nowe sruby mialem w komplecie, ale zakladalem je tylko tam gdzie bylo to konieczne. Wolalem zostawic oryginalne sruby, mysle ze poprostu sa lepszej jakosci :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dziś sąsiad zaoferował mi komplet wahaczy master sports ale powiedział że są tego 2 rodzaje i on ma te wzmacniane. Za komplet liczy sobie 6 stówek ( sprowadza z czech)

Jest coś takiego jak wzmacniane wahacze master sport?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam.

Dziś sąsiad zaoferował mi komplet wahaczy master sports ale powiedział że są tego 2 rodzaje i on ma te wzmacniane. Za komplet liczy sobie 6 stówek ( sprowadza z czech)

Jest coś takiego jak wzmacniane wahacze master sport?

 

Tak, dla B5 lub B5 FL jest jeden wahacz 'wzmocniony' grubszym sworzniem, reszta jest identyczna :)

Edytowane przez blackpirate

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności