Skocz do zawartości
Gość marcys2001

brak mocy Passat 1.9tdi AFN - pomozcie prosze

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.Mam taki problem w moim Pasku b4 1.9tdi 90PS 95r. Otóż jak ostatnio jechałem autostradą i chciałem troszkę szybciej pojechać to się okazało że brakuje mu mocy powyżej 3,5 tyś obr. na piątym biegu.Gaz w podłogę i zero reakcji. Jedynie z górki nabiera obrotów.Poniżej kręci się w miarę przyzwoicie. Dodam że dbam o niego lepiej niż o kobietę.Zero pałowania przy zimnym ani nie gaszę go odrazu.Turbo suche jak nowe,przepływomierz wymieniony. Wszystkie płyny i filtry na czas. Pomóżcie proszę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie trochę z innej beczki.

Wymontowałem przepływomierz i powiedzcie czy da się tak organoleptycznie stwierdzić czy jest uszkodzony czy sprawny. coś tam się powinno ruszać xczy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mi się raz zdarzyło tak, że przy wymianie filtru powietrza jest tam taka kosteczka i zapomniałem jej wpiąć, i tedy autko jechało jak na zwyklym dieslu, ale pozniej je podlaczylem i szlo elegancko. Ostatnio zdarzylo mi się ze zaczal kopcic na bialo i tracilo moc jak ch.... okazalo sie ze kolko na rozrzadzie sie odkrecilo. na dodatek wal dostal w dupe i jest do wymiany na razie jezdze na nowym kulku dokreconym tak ze jak bede chcial wymienic wal to nie wiem czy dam rade odkrecic to kolko. No nie moge za bardzo nim ruszac z buta bo calkiem siadzie, i tez sie wydaje ze jst troche slabszy, ale jak wymienie wal to wtedy wszystko powinno wrocic do normy

Pozdrawiam!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jechałem sobie wczoraj w dłuższą traskę (500km) i w pewnym momencie zaczęło brakować mocy. Na kazdym biegu, brak dymienia, żadne kontrolki nie włączyły się, po ponownym odpaleniu problem nie znikł. Problem był przez około 80km - po tym dystansie znowu wszystko ok - auto zapyla jak stonka w kartoflach. Jakieś sugestie ...??

Mój mechanior jest chwilowo (jeszcze tydzień na urlopie) :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pomozcie tez i mi. zygac mi sie juz chce kupilem przedwczoraj nowego passata afn 98r. i jestem zdruzgotany. tak jak ładnie latał tak jak mu troche wstawilem no i dojezdzajac do skrzyzowania nagle zaczal glosno chodzic, spadla mu moc , zakpocil chwile na bialo, i od tej pory jest okropnie zamulony mam wrazenie ze na cieplym bardziej niz na zimnym(mialem wrazenie) bo wstalem dzis rano i na bardzo zimnym po odplanieu zaczely wariowac obroty !! wciskam troche gazu dobija do 2 tys. obrtowow po czym gwaltownie tak jakby odcinalo, dodaje znowu i znowu to samo przypomina to zeby porownac troche nauke prawa jazdy jak jezdza nie raz jestem zalamyn kompletnie nie wiem na co sie szykowac co mam o tym myslec, dodam ze brak mocy objawia sie tym ze nie chce pojechac wiecej niz 110, przyspiesza okropnie wolno ,wogole nie ciagnie tak jak na tdi przystalo od niskich obrotow tak jakby chodzil bez turbo, dodam (bo to moze byc wazen) ze chyba mam gdzies dziure w wydechu bo strasznie pierdzi glosno chodzi moze jakis czujnik no nie mam pojecia na ta chwile jestem zalamany i kompletnie nie wiem co robic ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leonlionheart

witam jestem nowy na forum i chiałem sie przywitac:)

 

oczywiscie odrazu doklejam sie do tematu bo ie moge załozyc własnego to wszyscy wiedzą:)

a wiec zaczynyamy......kupiłem kilka dni temu passata b5 98r 110km afn w manualu. jest zamulony i liczyłem sie z tym ze bede musiał wymienic turbo czy cos. samochód jedzie słabo i nie czyc ze turbina sie rozkreca......nie słychac jej gwizdu samochód jedzie max 180 i to z górki po dobrym bujnieciu.podłozyłem przepływke ze szrotu uzywaną i to samo(moze ta druga tez walnieta?) nie przeładowuje cały czas równomiernie rozwija moc....gdy go kupowałem komputer nie wykazał zadnych będów na kompie w aso skoda. dodam ze samochód pali 5 litrów naprawde malutoko nie oszczedzam itp.wygląda to na przepływke poniewaz pali malutko i ma muła .po odłączeniu jej tak samo jest. dodam jeszcze ze sztanga turbiny pracuje przy wejsciu na obroty.,auto nie kopci odpala dobrze.jakies sugestie? jade zaraz na komputer gdzies indziej zeby zdiagnozowac. ale licze na wasze opinie i pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Móoj pasek już lata :) Spieprzona była od spodu cała rura od intercoolera, nie wiem jak do tego wogole doszlo ale to juz przeterminowany problem. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może pompa łapie powietrza zobacz czy w przewodach paliwowych nie widać bąbelków z powietrzem

 

---------- Post added at 15:46 ---------- Previous post was at 15:45 ----------

 

oo nie doczytałem pozdrawiam szerokości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a zawór n75?sprawdzałeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam ten sam problem.

Ale dzieje mi się tak tylko w zimę ;/

Tzn. jadę....daje 4 bieg i zmuła....maxymalna prędkość 110 na 5 biegu...i pedał w podłodze. Stanę zgaszę, odpalę auto i śmiga jak zły....

Hmmm na razie rozmyślam opcje czyszczenie turbiny. Auto ma już na liczniku 267 tys. km.

Posłużę się fotą znalezioną w necie.

img1230ab.jpg

Odpięłem ten przewód który idzie do tej gruszki sterującej łopatkami turbiny...na włączonym silniku podpięłem znowu..i hmm coś za słabo mi się podnosi ten pierdo***k na dole. Porównałem z sytuacją w passacie kumpla - u niego podnosi się z 1 -1,5 cm a u mnie jakoś nie bardzo.

Hmm...kopcenie...jak to w zimę.

Do kompa jeszcze się podpinałem bo nie mam na razie takiej możliwości.

Czy ktoś może mi coś doradzić ??

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zacznij od n75 zrób bajpasa i się przejedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadam passata z 97 roku z silnikiem AFN i mam podobny problem. mianowicie od czasu do czasu, a ostatnio coraz czesciej gdy wciskam gaz samochod nie reaguje odrazu tylko przyspiesza dopiero po kilku sekundach tak jakby turbo sie nie wlaczalo odrazu.Ten objaw jest na kazdym biegu wyczuwalny. Zna ktos moze powod tego zachowania auta i moze pomoc???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej panowie dzisiaj podpiełem swojego paska do kompa i coś takiego mi wyszło 17958 Ciśnienie doładowania - różnica doładowania

przekroczona wartość kontrolna - BŁĄD SPORADYCZNY czyli co z tym zrobić wymiana przepływki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm mi po podlaczeniu do kompa wywala blad od zaworu EGR i recyrkulacji spalin.

W nast. tygodniu jade czyscic wszystko ;//

 

Coraz częściej mi zamula podczas jazdy ;/

Gaszę i odpalam i za chwile to samo....czasem mu się uda jechać elegancko.

1,2,3...idzie ...4 = muł....a 5 to już w ogóle ...110 km/h MAX i to jak się dobrze rozpędzi...

Edytowane przez cinek1987cinek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hmm mi po podlaczeniu do kompa wywala blad od zaworu EGR i recyrkulacji spalin.

W nast. tygodniu jade czyscic wszystko ;//

 

Coraz częściej mi zamula podczas jazdy ;/

Gaszę i odpalam i za chwile to samo....czasem mu się uda jechać elegancko.

1,2,3...idzie ...4 = muł....a 5 to już w ogóle ...110 km/h MAX i to jak się dobrze rozpędzi...

no właśnie u mnie czasem to samo sie dzieje rzadko no ale jednak i właśnie nie mogę dojść o co chodzi jak byłem mechanik mi podłączył Paska do Vaga i i niby naodczytywał sporo błedów wiec kupiłem sobie kabelek z oprogramowaniem Vag 4.9 i po podłączeniu wykrył mi taki błąd ,17958 Ciśnienie doładowania - różnica doładowania

przekroczona wartość kontrolna - BŁĄD SPORADYCZNY

 

---------- Post added at 08:18 ---------- Previous post was at 08:15 ----------

 

dodam jeszcze ze byłem u innego mechanika i to samo odczytał na Vagu co i ja sam wiec jest sporo naciągaczy którzy czekają na wydarcie kasy i jak tu ufać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ROZWIĄZANY ;)

 

Oddałem turbinę do czyszczenia, do tego urwany przewód od zaworu EGR - teraz idzie jak zły ;)

Mam nadzieję, że na razie będę miał z tym spokój ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam także mam problem ze spadkiem mocy w afn'ie mianowicie brakuje mu mocy juz od 1700 obrotow, można deptać i nic tylko siwo za autem, spalanie wzroslo o 3 litry na 100 na biegu jałowym obroty lekko falują od 800-950 czy to może być turbo??? n75, przepływka. w moim odczuciu brakuje mu powietrza lub paliwa w sobotę wymienię filtr paliwa. Filtr powietrza poza 2 komarami czyściutki. Oleju nie ubywa ale ma lekkie przepocenie właśnie w okolicy turbo. Może to kierownice ?? Proszę o poradę pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam także mam problem ze spadkiem mocy w afn'ie mianowicie brakuje mu mocy juz od 1700 obrotow, można deptać i nic tylko siwo za autem, spalanie wzroslo o 3 litry na 100 na biegu jałowym obroty lekko falują od 800-950 czy to może być turbo??? n75, przepływka. w moim odczuciu brakuje mu powietrza lub paliwa w sobotę wymienię filtr paliwa. Filtr powietrza poza 2 komarami czyściutki. Oleju nie ubywa ale ma lekkie przepocenie właśnie w okolicy turbo. Może to kierownice ?? Proszę o poradę pozdrawiam.
sprawdź przepływkę i dolot czy nie łapie lewego powietrza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli juz masz siwo za autem to spodziewaj sie najgorszego. choc to nie jest przesądzone. jedz do kogos niech ci podepnie pod kom. i bedziesz wiedział czego mozesz sie spodziewac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności